Bugun...Halep’e Ulaştırılmak Üzere 3 Tır Yola Çıktı
Tarih: 04-01-2017 14:04:06 + -


Çarşamba Pazarı önünde düzenlenen uğurlama törenleriyle yola çıkan TIR’larda gıda ve temel ihtiyaç malzemeleri hayırseverler tarafından kuşatma altındaki Halep’e gönderildi.


Halep’e Ulaştırılmak Üzere 3 Tır Yola Çıktı

3 Tır Yola Çıktı

 

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının öncülüğünde başlatılan "Halep'te İnsanlık Ölmesin" isimli insani yardım ve sosyal duyarlılık kampanyası kapsamında, ilimizden Halep’e ulaştırılmak üzere 3 Tır yola çıktı.

 

Çarşamba Pazarı önünde düzenlenen uğurlama törenleriyle yola çıkan TIR’larda gıda ve temel ihtiyaç malzemeleri hayırseverler tarafından kuşatma altındaki Halep’e  gönderildi.

 

"Halep'te İnsanlık Ölmesin" kampanyası kapsamında toplanan malzemeler hakkında açıklamada bulunan Müftü Arslan Türk “Bugün 3 tane Çankırı Merkez ilçemizden, 2 tır Orta İlçemizden, Şabanözü İlçemizden1 tır olmak üzere Halep’deki kardeşlerimize 6 tır malzeme göndermekteyiz.

 

Resulullah s.a.v. bir hadisi şerifinin bir bölümünde “Kim bir Müslüman kardeşinin ihtiyacını giderirse Allah’da onun ihtiyacını giderir” buyuruyor.

 

Çankırılı vatandaşlarımıza, Çankırılı kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu kampanyada emeği geçen tüm kardeşlerimize, tüm görevlerimize Allah razı olsun diyorum.

 

Binaenaleyh rabbim milletimize, memleketimize böyle kötü günler yaşatmasın. Elbette Halep’den, Suriye’den, Irak’dan gelen kardeşlerimize biz kucak açtık, açmaya da devam edeceğiz. Rabbim onlara da yardım etsin” dedi.

 

Yapılan duanın ardından yardım malzemesi Halep'e ulaştırılmak üzere Hatay'ın Reyhanlı ilçesine uğurlandı.

 

Uğurlama törenine Müftü Arslan Türk, Müftü Yardımcısı Uğur Demirel, Müftülük çalışanları ve İmamlar katıldı.  

 
Bu haber 2318 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI