Bugün...Halterde Türkiye Şampiyonları Çankırı’dan
Tarih: 10-02-2019 19:20:35 + -


Çankırı Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencimiz Numan Berat Koçak 55 kiloda koparmada 77 silkmede 104 toplamda ise 181 kilo kaldırarak Türkiye Şampiyonu olmuştur.


Halterde Türkiye Şampiyonları Çankırı’dan

Türkiye Şampiyonları Çankırı’dan

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Halter Federasyonu tarafından 2018-2019 eğitim-öğretim yılı okul sporları Gençler B Türkiye Halter Şampiyonası finalleri Kırıkkale´de yapıldı. Çankırı Muazzez- Servet Amaratoğlu Ortaokulunda yetişen ve başarılandan sıkça söz ettiren Numan Berat Koçak ve Taner Çağlar okulumuz beden eğitimi öğretmeni Ömer Öz ile birlikte Çankırı’ya halterde Türkiye Şampiyonu olmanın gururunu öğrenimlerine halen devam ettikleri Çankırı Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesinde de yaşattılar.

 

Çankırı Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencimiz Numan Berat Koçak 55 kiloda koparmada 77 silkmede 104 toplamda ise 181 kilo kaldırarak Türkiye Şampiyonu olmuştur. Yine aynı okulda öğrenim gören öğrencimiz Taner Çağlar koparmada 91, silkmede 113 kilo toplamda 204 kilo kaldırarak Türkiye 3.sü olmuştur.

 

“Hedefim olimpiyat şampiyonu olmak” diyen Türkiye Şampiyonu Numan Berat KOÇAK, “Finallere Çankırı’dan katıldık. Zor antrenmanlar yaparak, çok çalışarak buralara kadar geldik. Hedefim ise olimpiyat şampiyonu olmak, ülkemizi yurt dışında temsil etmek, İstiklal Marşı’mızı okutup şanlı bayrağımızı göklerde dalgalandırmaktır.” dedi.

 

Başarının kazanılmasında emek veren, gönül veren Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzü, Muazzez- Servet Amaratoğlu Ortaokulu yönetici ve öğretmenlerimizi,  Çankırı Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenlerimizi, Taner Çağlar, Numan Berat Koçak ile onlardaki cevheri keşfeden beden eğitimi öğretmenimiz Ömer Öz’ü tebrik ederiz.

 

Eğitim ailesi ve Çankırılılar olarak “Olimpiyatlarda Şampiyon” olmamız dileğiyle…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 3162 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI