Bugün...Hastanenin Hasta Eden Otoparkını Genişletin (Özel Haber)
Tarih: 26-03-2018 15:17:06 + -


Çankırı Devlet Hastanesi yerleşkesinde kelimenin tam anlamıyla otopark krizi yaşanıyor. Çankırı Devlet Hastanesi Otoparkını Genişletmeye Varmısınız Yokmusunuz?


Hastanenin Hasta Eden Otoparkını Genişletin (Özel Haber)

-Yeni Hastanemiz Yapılıp Bitene Kadar Mevcut Hastanemizin Araç Sürücülerini Hasta Eden Otopark Sorununu Çözelim İstedik-

 

Çankırı Devlet Hastanesi'nin otopark alanlarının kısıtlılığı nedeniyle gerek vatandaşlar, gerek görevli doktorlar, hatta hastanenin resmi araçları bile park sıkıntısı yaşıyor.

 

Devlet Hastanesi yerleşkesinde kelimenin tam anlamıyla otopark krizi yaşanıyor. Çankırı Devlet Hastanesi Otoparkını Genişletmeye Varmısınız Yokmusunuz?

 

Yeni Devlet Hastanesi’nin bir türlü yapımına başlanmaması ve ilimizin gelişmesiyle birlikte otomobil sayısında yaşanan artış, hastane bahçesinde tam bir otopark keşmekeşi yaşanmasına sebep oluyor. Tedavi olmak için hastaneye gelen vatandaşlar araçlarını bırakacak yer bulmakta zorlanırken, çoğu kez uygunsuz park etmek zorunda kalıyorlar.

 

Hastane otoparkının yetersizliğinden kaynaklı hasta yakınları araçlarını sokak aralarına park etmek zorunda kalıyor. Hastane çevresinde bulunan şehir içi dolmuş ve ticari taksiler, park sıkıntısını başka boyutlara taşıyor. Yetkililerin harekete geçmesini bekliyoruz.

 

Bu durum hem diğer hasta araçlarına, hem de ambulanslara sıkıntı çıkarıyor. Hastanenin yoğun zamanlarında araçların bahçeye sığmadığını ve hastane çevresindeki yol kenarlarına hatta bahçesindeki çimlerin üzerine kadar taştığını ifade eden vatandaşlar, yetkililerden bu soruna biran önce çözüm bulunmasını istiyorlar.

 

Çankırı’ya yeni yapılacak Hastane yeri konusunda anlaşamayan, tabiri caizse karakolda doğru söyleyip, mahkemede şaşarlar, Belediye Başkanı, siyasetçiler, atanmışlar, seçilmiş milletvekilleri, tüm siyasi parti yetkilileri, hadi valimiz daha yeni ona bir şey söylemek gereği duymuyor ilimiz valisi ile konuyu masaya yatırıp, hiç olmaz ise bu teklifimize bari sıcak bakın diyerek hepinizi önem arz eden otopark sorunu giderebilmek için sizleri yine göreve davet ediyoruz.

 

Sayın Yetkililer, Sayın İdareciler, Sayın Sorumlular Çankırı Devlet Hastanesinin Önündeki Otoparkta Araç Çekecek Yer Bulamıyoruz!

 

Araçlarını park etmekte sıkıntı çeken hasta yakınları, otoparkın yetersiz kaldığını ileri sürerek park sorunun çözülmesini istedi, yine bizim yakamıza yapıştı.

 

Çankırı’nın bütün ilçelerinden gelen hasta ve hasta yakınları, çevre ilçelerimiz ve Tosya’dan gelen hasta ve hasta yakınlarının araçları hastanenin alt yanındaki otoparka araç çekmek istedikleri çoğu zaman araçlarını ve araçlarımızı çekecek yer bulamamaktan şikâyetçiler.

 

www.haberci18.com İnternet Medya admini olarak yazmak, çizmek yine bize düştü…

 

Admin Mustafa Çelik “Çözümü vallahide buldum billahi de buldum diyerek çok basit çözüm önerisini sayfasına taşımakta zorlanmadı. Neden zorlanmadı derseniz söz konusu alanda ile ilgili yaptığı araştırmalar ve gözlemledikleri bilgi ve becerileri ile birlikte otoparkın genişletilmesi önerisinde bulunmayı yine kendisine düşen görev olarak gördü de ondan.”

 

İşte Çözüm Önerisi; Otoparkın az ilerisinde ki tepede hafriyat yapılsa otopark sorunu rahat bir şekilde çözülecek. Hastanenin otoparkında yer olabilmesi, o tepedeki düzlemenin yani sağa sola zarar vermeden bir hafriyat işleminin yapılması ile sorunun ortadan kalkacağını iddia ediyor.

 

Koltuklarda oturulacağına, bu iş için basit çalışmalara başlanıp biraz da kafalar çalışsa diye haykıran admin Mustafa Çelik bu sıkıntının ortadan kaldırılamamasının tek sebebinin çevreye ilgi gösterilmemesi, at gözlüklerinin çıkarılmamasını işaret etti. Sorunun giderilememesinin basit bir hafriyatın yapılamadığından dolayıdır diyerek söz konusu yerin değerlendirilmesinin gerektiğinin altını çizdiğini bir kez daha vurguladı.

 

Çelik “Çok zor bir şey olmadığı düşüncesindeyim. 2 günlük işi var. Hastane yönetimi bu kadar basit bir işi neden yaptıramıyor? Vatandaş aracını çekmek için yer aramak zorunda bırakılıyor. Ama gel gelelim Hastane personelleri ve yöneticileri araçlarını çekmek için yer bulmakta zorlanmıyor da ondan dolayıdır herhalde diye serzenişte bulunan usta kalem hastane idarecilerinin kendi araçları önemli olan. Hasta ve hasta yakınlarını neden düşünsünler? Düşünmüş olsalar şimdiye kadar vatandaş aracını çekebilmek için yer aramazdı.

 

Çelik; Yakasına Otopark İçin Sarılanlara da Sessiz Kalmadı

 

“Bakın otapark diyorsunuz doğrudur. Esas hastahane içler acısı. Biz basına büyük yük düşüyor. Biran evvel Yeni Hastahane için devamlı konuyu gündemde tutuyoruz. Bizler sizin duygularınızın sesi olmaya devam edeceğiz diyerek Yeni Hastane yerinin bir an önce belirlenip ilk kazmanın vurulmasını sabırsızlıkla beklediklerini sözlerine ekledi.”

 

Çelik “Yinede benim için herkes eşit. Bu özel haberimize kim duyarlı kalırsa herkese teşekkür ediyorum. Çankırı ve Çankırılı için çalışan kim olursa o insanların kulu, kölesi olurum.” Bizlere yakışan ne gerekse onu yapalım. Vatandaş ne yapsın? Allah'a emanet olun. Dostça kalın.

 

Söz konusu tepeden görüntü kullanma gerekliliği duymadık. Bu iki kare ile yetinelim istedik.
Bu haber 3592 defa okunmuştur.

Etiketler :
Kadir Yavuz ( Çevreci ) / 26-03-2018 23:01:00

Çankırı Devlet Hastanesin de sorun bir bütün otoparkla çözülmez! Hastanemiz de doktor sayısı yetersiz kilinik sayısı yetersiz yatak sayısı yetersiz polikinlik sayısı yetersiz,personel sayısı yetersiz , kapalı olan birimler ? Olmayan birimler ...... say say bitmez ! ( beş altı yıldır yeni devlet hastanesi yapılması için sayın siyasiler yer arayıp bulamadı....Vatandaşın üçretsiz olarak yer göstermesine rağmen itibar edilip yeni hastane yapılmadı ,) Çankırı siyaseten çökmüş durumda, Çankırı sağlık alanında çökmüş durumda,,Büyük şehiryerdeki hastanelerde yoğunluktan dolayı işlevsiz kalmakta. özel hastanelere polikinliklere talep artmakta,sağlık sistemi Çankırı halkı için sağlık paralı duruma geldi...Vatandaşa bu çileyi reva gören, siyasilerin basiretsizliğinden....

Vatandaş / 26-03-2018 16:48:00

Bu konu önceden çıktı iyi oldu dendi. Ama şuan herkes isyanda, halkımız cahil gibi her şeye evet diyor, bir şey olunca da ses çıkartmaya çalışıyor. Biraz akıllanın artık bu böyle gitmez....FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI