Bugün...İç Yenice Köy Yolunu Ne Zaman Yapacaksınız Veya Yaptıracaksınız (Özel Haber)
Tarih: 11-04-2018 11:20:56 + -


Çankırı’mıza 7 km uzaklıkta olan bu köyde yaşayan halk şehre gelip gitmede çok zorluk çekiyor.


İç Yenice Köy Yolunu Ne Zaman Yapacaksınız Veya Yaptıracaksınız (Özel Haber)

www.haberci18.com İnternet Medya editörü olarak yaptığımız tarafsız ve halkın sorunlarının çözümüne yönelik haberlerimizden ötürü Çankırı insanları adına gurur duyuyorum.

 

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, Karayolları, Belediye Uyuma!

 

Siz sayın yetkililerden Merkez İçyenice köyü yolunu haber yapmanızı zorlayan, basın ahlak ve kurallarımız çerçevesinde ilimizin en seçkin köylerinden olan Merkez İçyenice köyü yolunu gündeme almanızı rica ediyorum.

 

Söz konusu köy Çankırı’mıza 7 km uzaklıkta olan bu köyde yaşayan halk şehre gelip gitmede çok zorluk çekiyor. Köye deve yolundan da ulaşılabiliyor. Kastamonu yolundan da. Fakat bu iki güzergahta günümüz de yapılan duble yollara nispeten berbat toprak yola sahip. Toprak yol olması kuru havalarda önemsiz ama yağışların etkisiyle yolun her tarafı çukur olmuş vaziyette. Özellikle Fidanlık müdürlüğüne de giden ara yol araç gereçlere zarar vermekte. Anlamadığımız nokta ise Fidanlık Müdürü neden bu konunun üzerine eğilmiyor? Her gün o berbat yolda gidip gelirken neden o yolu yaptırtmıyor.

 

Sayın Valim, saygıdeğer muhatap daire müdürlerim sizde ricam bu söz konusu fidanlık yolunu ve daha sonra, İçyenice köyümüze giden yolun yapılmasıdır. insanların konforla Çankırı’ya gidip gelmesinin sağlanması. Unutulmamalı ki İçyenice köyü çevrede en kalabalık nüfusa sahip olan köydür. İnsanlar Çankırı’da çalışsa bile köyde ikamet ediyor. İşlerine her gün git gel yapıyorlar.

 

Siz yetkililerimizden tek isteğimiz bu habere kulak vermenizdir. Bu yolu yapar ve yolun yapımında büyük dualara sahip olmak isterseniz size minnettar kalacağız.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak saygılarımı sunarım.

 
Bu haber 3208 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer İlçeler ve Köyler Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI