Bugün...İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı İlimizde Trafik Denetimlerine Katıldı
Tarih: 02-06-2019 11:33:03 Güncelleme: 03-06-2019 00:22:03 + -


İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Tüm personelimizle karayollarında olacağız dedi.


İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı İlimizde Trafik Denetimlerine Katıldı

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Çankırı’da bölge trafik noktalarında devam eden bayram tedbirlerini denetledi.

 

Çataklı: "10 günlük süre içerisinde yoğun tedbirler aldık"

 

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Tüm personelimizle karayollarında olacağız dedi.

 

İçişleri bakan Yardımcısı İsmail Çataklı İlimizde trafik uygulamalara katılarak, bayram için yola çıkan vatandaşlara hayırlı yolculuklar diledi.

 

Çankırı’da çeşitli yerlerde trafik uygulamalarına katılan İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı yaptığı açıklamada, "Bayram dolayısıyla kara yollarının hareketli. Bu sebeple 10 günlük süre içerisinde yoğun tedbirler aldık. Bütün imkan ve kabiliyetimizle buna hava araçları, helikopterler, drone dahil olmak üzere, bütün personelimizle kara yollarında olacağız. Bu çerçevede arkadaşlarımızın aldığı tedbirlere bakacağız. Hem şoförlerimizi biraz durdurup sohbet edip mola vermelerini sağlamış hem de bayramlarını kutlamış olacağız. Ayrıca yürüttüğümüz kampanyalarımız var. Özellikle gençlerimizin farkındalığını arttırmak adına kırmızı düdük ve karne veriyoruz, şoförlerimizin neler yaptığını evlatlarımız takip etsin bize destek olsunlar diye. Onları da hatırlatmış oluyoruz. Yoğun bir gayret gösteriyoruz." ifadelerine yer verdi.

 

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Çankırı’da kırmızı düdük uygulamasına katıldı.

 

Bolu Gerede’den sonra Çerkeş ilçemizde uygulamaya katılan İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’yı Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çerkeş Kaymakamı Kemal Sefa Gökmenoğlu, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Saçak Belde Belediye Başkanı Ramazan Yarım ve diğer yetkililer karşıladı. Uygulama noktasında duran araçlara bulunan çocuklara çeşitli hediye veren Bakan Yardımcısı Çataklı, kırmızı düdük vererek hata esnasında kullanmalarını söyledi.

 

Çataklı, Çerkeş Belediyesini de ziyaret ettikten sonra Ilgaz ilçesine hareket etti. Burada Ilgaz Kaymakamı Muhammed Gürbüz tarafından karşılanan ve trafik uygulamasına katılan İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı buradan Çankırı Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önündeki uygulamaya da katıldı. Burada Çataklı’ya Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve Vali Yardımcısı Vekili Mustafa Emre Kılıç da eşlik etti. Çataklı daha sonra Ankara’ya hareket etti.

 

Çerkeş, Ilgaz ve İl Merkezindeki Bayram öncesi trafik uygulamalarına Merkez, Ilgaz ve Çerkeş Jandarma ekipleri ile Emniyet ekipleri katılıyor. Bayram boyunca devam edecek olan denetimlerde sürücülere trafik kurallarına uymaları gerektiklerini anlatan broşürler, çocuklara ise kırmızı düdük hediye ediliyor. “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” sloganıyla gerçekleştirilen denetimlerde çocuklara verilen sürücü seyahat karneleriyle hem çocukların trafik kurallarını öğrenmesi hem de sürücülerin yollarda daha dikkatli olmasının sağlanması amaçlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 3887 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI