Bugun...
İl Özel İdaresi Kar Mücadelesinde 4.779 km. Yol Açtı
Tarih: 03-01-2017 23:43:31 + -


İlimizde son yıllarda en fazla kar yağışının olduğu, kar nedeniyle yol güzergahlarının kaybolduğu alanlarda ekiplerimiz zorlu bir çalışma başlatmıştır.


İl Özel İdaresi Kar Mücadelesinde 4.779 km. Yol Açtı

4.779 km. Yol Açtı

 

Şu ana dek İl Özel İdaremiz tarafından 374 köy ve 206 ünitemizde aynı yollara defalarca girilmek kaydıyla 4.779 km. karla mücadele çalışması yapılmıştır. Çalışmalar 4 kepçe, 12 greyder, 2 dozer, 1 kar makinası, 6 kar küreme kamyonu ve 26 ekip ile devam etmektedir.

 

Sayın Valimizin talimatlarıyla kar mücadelesi için İl Özel İdaremiz Köye Yönelik Hizmetler Müdürlüğünde kriz merkezi kurulmuştur. Genel Sekreterimiz Halit Tosyalıoğlu çalışmaları hafta sonu gündüz ve gece saatlerinde kriz merkezinde yakından takip etmektedir.

 

İlimizde son yıllarda en fazla kar yağışının olduğu, kar nedeniyle yol güzergahlarının kaybolduğu alanlarda ekiplerimiz zorlu bir çalışma başlatmıştır. Kriz merkezimize ulaşan, acil durumları olan diyaliz hastaları, hamile kardeşlerimize, cenazesi olan köylerimiz ve taşımalı sistem yapılan öğrencilerimizin güzergahları öncelikli olarak açılmıştır. Çalışmalarımız mesai mefhumu gözetmeksizin 7/24 devam etmektedir.

 

Kar mücadele çalışmalarımızda ekiplere desteklerini ve anlayışlarını esirgemeyen köy sakinlerimize ve muhtarlarımıza, teşekkürlerimi sunuyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1467 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Genel Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI