Bugün...Ilgaz’da Kurulan İftar Sofrasında 5 bin Kişi Aynı Anda Orucunu Açtı
Tarih: 10-06-2018 22:21:35 Güncelleme: 10-06-2018 22:43:35 + -


Ilgaz Belediyesinin 4.sünü gerçekleştirdiği Geleneksel Toplu İftar Programı Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır’ı duygulandırdı.


Ilgaz’da Kurulan İftar Sofrasında 5 bin Kişi Aynı Anda Orucunu Açtı

Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır'ın Muhteşem İftarına Yoğun İlgi

 

Çankırı’da, Ilgaz Belediyesi tarafından kurulan iftar sofrasında 5 bin kişi orucunu açtı.

 

Ilgaz Belediyesinin 4.sünü gerçekleştirdiği Geleneksel Toplu İftar Programı Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır’ı duygulandırdı.

 

Duygulanan Çayır Gözyaşlarını tutamadı.

 

Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır, burada yaptığı konuşmada, Allah'tan milletin birliğini ve beraberliğini bozmaması temennisinde bulundu. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Bu toprakların kıymetini bilmek lazım." diye konuşan Arif Çayır başkan Ilgazlılardan helallik istedi.

 

Ayrı gayrı olmadan bir bütün olarak hareket ettiklerini anlatan Çayır, "Ben bu topraklarda doğdum, büyüdüm. Ilgaz, Çankırı'nın en büyük ilçesi ve her şeylerin en iyisine layıktır. Hemşehrilerimin hiçbir şeyden mahrum kalmaması için bütün gayretimizle çalışıyoruz." dedi.

 

Göreve geldiğinden beri durmadan çalıştıklarını anlatan Çayır, "Hemşehrilerim, sizin dualarınız sayesinde biz ayaktayız. Yapılan bu hizmetler sizlerin dualarıyla gerçekleştiriliyor. Bu sene yaptığımız iftarımız daim olsun diyorum. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Bu toprakların kıymetini bilmek lazım." diye konuştu.

 

Ilgaz meydanında kurulan iftar sofrasında akşam ezanının okunmasıyla ellerini semaya açan yaklaşık 5 bin kişi, duanın ardından orucunu açtı.

 

Daha sonra iftara katılan Ak Parti Çankırı Milletvekili adayı Salim Çivitçioğlu halkı selamlama konuşması yaptı. Çivitçioğlu’nun ardından kürsüye davet edilen MHP Çankırı Milletvekili adayı Kadir Şekerçi konuşma yaparak o da halkı selamladı, kandillerini kutladı.

 

“Yaren İlahi ve Türkü Grubunun sahne aldığı alanı dolduran Ilgazlılar bir birinden güzel ilahileri dinledi. Çocuklara yönelik bir birinden güzel etkinlikler sunulurken, çeşitli ikramlarda yapıldı.

 

Programa Çankırı’dan katılan biz basın mensuplarına da ayrı ayrı teşekkür eden Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır “Rahmet ve Bereket Ayı Olan Ramazan Ayında Ilgaz'ımızda Birlik ve Beraberliğimizin Simgesi Olan, 4'ncüsü Düzenlenmiş Olduğumuz Toplu İftar Programımıza katılımlarınızdan dolayı Allah sizlerden razı olsun, sizlere çok teşekkür ederim” dedi. 

 

Başkan Arif Çayır’dan Teşekkür

 

“İşte Ilgaz- İşte Ilgaz’ımızın Birlik ve Beraberliği” 
 

5000 Hemşerimiz ve Uzaktaki Ilgaz Gönüllü Hemşerilerimizin Varlığıyla İftar Bu sene 4’üncüsünü düzenlenen toplu iftar programı büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

 

Çayır “Böylesi güzel bir ayda birlik ve beraberliğimizin nişanesi haline gelen iftar programımıza katılan tüm hemşerilerime canı gönülden teşekkür ederim. İftarımıza bizleri kırmayarak katılım sağlayan Çankırı’mızın değerli bürokratlarına da teşekkür ederim. Böylesi güzel bir organizasyonda emeği geçen ve beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan mesai saati gözetmeksiniz siz değerli hemşerilerime hizmet götüren Kıymetli Belediye Personelime de canı gönülden teşekkür eder, kendilerini kutlarım.

 

Hep Birlikte Ilgaz Olduğumuzu Unutmamanız Dileklerimle, Daha Güzel ve Hizmet Dolu Organizasyonlarda Buluşmak Dileklerimle Hayırlı Akşamlar Dilerim.

 

Çankırı Basınından da Başkan Çayır ve Ilgaz Halkına Teşekkür

 

Ilgaz Belediyesi tarafından düzenlenen, Çankırılı, Ilgazlı olmanın haklı gururunu bize bir kez daha yaşatan Geleneksel Ilgaz İftarı’nda emeği geçen başta Ilgaz Belediye Başkanı Sayın Arif Çayır Başkana, MHP Ilgaz İlçe Eski Başkanı Mustafa Yazıharman ve MHP Ilgaz İlçe Başkanı Mürsel Çelik Başkan olmak üzere emeği geçen herkese can-ı gönülden teşekkür ederiz. Allah kabul etsin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1728 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer İlçeler ve Köyler Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI