Bugun...Ilgaz Dağında Kar Mücadelesi Ve Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor
Tarih: 05-01-2017 19:41:39 Güncelleme: 05-01-2017 19:51:39 + -


Karayolları 15 Bölge Müdürlüğü 157 Ilgaz şube şefliği Ilgaz Dağı karayolları bakım evi ekipleri 24 saat hizmet vermeye devam ediyor.


Ilgaz Dağında Kar Mücadelesi Ve Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor

Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tünelinin açılmasıyla rahatlayan yol kullanıcıları, artık 18 kilometrelik Ilgaz Dağ yolunu pek kullanmıyorlar. Yanıcı ve parlayıcı madde taşıyan ağır vasıtalar ve kayak merkezine gelenlerin kullandığı karayolunda sessizlik hakim. Buna rağmen karayolları ekipleri 18 Km. bu güzergâhı 24 saat ulaşıma açık tutuyorlar.

 

Tünelin güzelliği ve rahatlığı karşısında, Dağ yolunun da açık bir hava’da doyumsuz manzarası ise görsel bir şölen sunuyor yol kullanıcılarına.

 

Geçtiğimiz günlerde 1,5 metreye ulaşan kar kalınlığıyla son beş yılın en yüksek Aralık ayı kar yağışını alan Ilgaz Dağı’nda Karayollarının 24 saat çalışması karşısında ulaşımda aksama meydana gelmedi. Kar yağışının durmasıyla birlikte Kastamonu-Çankırı Ilgaz Dağ yolunda kenarlarda biriken kar kütleleri kar rotatifleriyle temizlenerek yol genişletiliyor.

 

Çalışmaları yerinde inceleyen Karayolları Ilgaz 157 Şube Şefi  İrfan Karsavuran çalışmaların aksama olmadan devam etmesi için ellerinden geleni yaptıklarını, D-100 TETEK hattı ve Ilgaz –Çankırı karayolu İndagı geçidinde kamyon ve TIR sürücülerinin tedbirli ve duyarlı olmalarının gerektiğini diğer yol kullanıcıların can ve mal güvenliklerini tehlikeye atmamaları açısından önem arz etmekte olduğunu ve 7/24 kar mücadelesinin kış süresince devam edeceğini ifade etti.

 

Ilgaz Karayolları 157 Şube Şefliği, Kastamonu Tosya ilçesi dahil, Çankırı’nın Çerkeş ilçesi hariç 11 ilçe ve Çankırı’da bölünmüş yollarda dahil olmak üzere toplam 950 km bir yol ağına gece gündüz 24 saat 28 bıçaklı kar küreme kamyonu,1kar püskürtme aracı,8 greyderle birlikte kar mücadelesi devam yapıyor.

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2612 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer İlçeler ve Köyler Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI