Bugün...İlimiz Genç Avukatlarından Ziya Kaya’da Hukuk Ordusuna Katıldı
Tarih: 01-12-2018 11:06:48 + -


Kaya "Adaletin savunulması çerçevesinde elimizden gelen gayreti göstereceğim. Avukatlık cüppesini kutsallığına yakışır şekilde taşıyacağımızdan şüpheniz olmasın." dedi.


İlimiz Genç Avukatlarından Ziya Kaya’da Hukuk Ordusuna Katıldı

Av. Ziya Kaya’nın Büro Açılışı Gerçekleşti

 

Çankırı Barosu Avukatlarından Ziya Kaya'nın Bürosu 30 Kasım 2018 Cuma günü Cuma namazı sonrasında Buğday Pazarı Mah. Şehit Tevfik Pehlivan Caddesi, Reyhan Sokak, Yunus AVM karşısı Kılıçarslan Apt. Kat:2 No: 4 Çankırı adresinde açıldı.

 

Açılışa Adalet ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili, AK Parti Gurup Başkan Vekili Avukat Muhammet Emin Akbaşoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Baro Başkanı Avukat Erkan Köroğlu, Çankırı Barosu Avukatları, vatandaşlar ve Kaya ailesi katıldı.

 

Büronun açılış kurdelesini AK Parti Gurup Başkan Vekili Avukat Muhammet Emin Akbaşoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Baro Başkanı Avukat Erkan Köroğlu ve genç Avukat Ziya Kaya kesti.

 

Açılışta konuşan Akbaşoğlu, “Adaletin önemine vurgu yaparak hayırlı olsun temennisinde bulundu. Açılışın ardından dua edildi.

 

Açılış konuşmasında Belediye Başkanı Hüseyin Boz, “İnsanlar her meslekte başarılı olabilir ama sevdiği meslekte daha çok başarılı olur. Avukatlık da böyle bir meslek.  Genç avukat Ziya kardeşimize çıktığı bu yolda başarılar diliyor Doğruluktan, dürüstlükten ayrılmamasını temenni ediyorum dedi.

 

Çankırı Barosu Başkanı Erkan Köroğlu’da “Her avukatın demokrasiyi sağlayabilecek bir hukuk bürosu olmalıdır. Sizin de kuzey yıldızınız adalet olsun. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü çalışanlarından emekli polis memuru Ali Kaya’nın oğlu, Selçuk Üniversitesi, Hukuk Fakültesi mezunu Avukat Ziya Kaya “Hukuk ve Danışmanlık Büromuzun açılışına katılan herkese teşekkür ediyorum.  Genç Avukat Kaya misafirlerini kapıda karşılayarak tek tek ilgilendi.

 

Açılış ile ilgili bilgilerini aldığımız Ziya Kaya şunları söyledi, “Görevimi en adil şekilde icra etmek için kurduğum büronun açılışında dostlarımızı, sizleri görmekten çok mutluyum” diye sözlerine başladı.

 

Kaya şöyle devam etti: Mesleğe yeni başlamış genç avukat olarak, büromuza başvuru yapan vatandaşlara en iyi şekilde hukuk hizmeti vereceğim. Görevimi bu mesleğin verdiği yükümlülük ve sorumlulukla en iyi şekilde ircaa edeceğim, kendime görev bileceğim. 'Bir kişinin hakkını ihlal eden tüm toplumun hakkını ihlal eder. Bir kişinin hakkını korumakla da topluma çok büyük bir katkı sağlamış olursunuz' anlayışı içinde mesleğimizi yerine getireceğim.

 

Adaletin savunulması çerçevesinde elimizden gelen gayreti göstereceğim. Avukatlık cüppesini kutsallığına yakışır şekilde taşıyacağımızdan şüpheniz olmasın. Bu büro, hukuk ilminin ve hukuk uygulamasının çağdaş bir mekanı olacaktır. İlkokuldan itibaren iyi bir eğitim almamız için çaba gösteren, Hukuk Fakültesi ve stajlık döneminde iyi bir hukukçu olmak için sürekli yanımızda olan başta babam Ali Kaya ve anneme, aile fertlerime, meslek büyüklerime teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

Hukuk ordumuza yeni katılan avukatımızın iş yerinin “Kendisine, ailesine, milletimize ve avukatlık mesleğine hayırlı, uğurlu ve bol kazançlı olmasını temenni ediyoruz”

 

Adres: Buğday Pazarı Mah. Şehit Tevfik Pehlivan Caddesi, Reyhan Sokak, Yunus AVM karşısı Kılıçarslan Apt. Kat:2 No: 4 Çankırı

 

Tel: 0 507 233 04 38

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2103 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI