Bugün...İlimiz Valisi, Belediye Başkanı’ndan İlköğretim Haftası Kutlama Mesajları
Tarih: 16-09-2018 08:50:35 + -


Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, İlköğretim Haftası dolayısı ile kutlama mesajı yayımladılar.


İlimiz Valisi, Belediye Başkanı’ndan İlköğretim Haftası Kutlama Mesajları

İlköğretim Haftası Kutlama Mesajları

 

Vali Aktaş’ın İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

 

Yeni bir eğitim öğretim yılının açılışının sevinç ve heyecanını, eğitim hayatlarına başlayacak ve devam ettirmekte olan evlatlarımızla birlikte yaşıyoruz.

 

İnsan hayatında aileden sonraki en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Okullarımız bu anlayışın tezahürü olarak çocuklarımızın ikinci evi, olacaktır.

 

Keşfeden, sorgulayan, bilimin ışığında kendini yenileyen, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlere haiz, çağı anlayan, dünya ile rekabet edebilecek bir bilgi boyutuna ulaşan ve bu noktada yarınlarımızı bugünden daha iyi hazırlayacak bireyler yetiştirilmesi, hepimizin ortak hedefidir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; başta geleceğimizin teminatı çocuklarımız olmak üzere tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

 

 

Hamdi Bilge Aktaş Çankırı Valisi

 

Başkan Hüseyin Boz’un İlköğretim Haftası Mesajı

 

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, İlköğretim Haftası dolayısı ile bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Boz mesajında; öğrenciler ve öğretmenler başta olmak üzere tüm eğitim camiasının yeni eğitim ve öğretim yılını kutlayarak başarılar diledi. Boz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Eğitim ve öğretim sadece kurumların değil, sosyal hayatın en önemli parçasıdır. Aile ortamından başlayan eğitim ve öğrenme süreci her ne kadar okullarımızda kıymetli öğretmenlerimizin aydın ve çağdaş fikirleri ışığında üst noktaya çıkartılsa da toplumumuzdaki her bireyin bir çocuğun eğitim ve öğretim sürecinde sorumluluğu vardır. Çankırı Belediyesi olarak eğitime destek konusunda yavrularımızın nitelikli ve donanımlı insanlar olarak yetiştirilmesi, toplumumuzun çağdaş uygarlık düzeyini yakalaması açısından önemlidir. Öğretim noktasında önemli kazanımlar elde etmelerini istediğimiz çocuklarımızın; çevre bilinci yüksek, insanlarla iletişimi kuvvetli, nerede nasıl davranacağını ve konuşacağını bilen, alanında uzman, ülke malını koruyan ve ülkesinin çıkarlarını gözeten, tarihini çok iyi bilen, vatansever, milliyetçi, ahlaklı ve öz değerlerine bağlı bir nesil olarak yetişmeleri de güçlü toplum anlayışını daha da pekiştirecektir. Eğitim ve öğretim sürecindeki kazanımlarını birleştirebilen çocuklarımızın, milletimizin yaşam standartını yükselterek birlik ve beraberliğimizin de birleştirici gücü olmayı sürdüreceklerine inancımız tamdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve tüm eğitim camiamıza en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, yeni eğitim döneminin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

 

 

Hüseyin Boz Çankırı Belediye Başkanı
Bu haber 1893 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI