Bugün...İlimizde Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı
Tarih: 19-05-2019 15:15:44 Güncelleme: 19-05-2019 15:37:44 + -


Gençlik ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci, "Bugün 19 Mayıs 1919 da Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basarak Milli Mücadele'yi başlattığı günün 100. yıl dönümünü kutluyoruz." dedi.


İlimizde Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı

İlimizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı.

 

Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kutlamalara Vali Vekilimiz Abdullah Aslaner, Garnizon Komutan Vekili P. Alb. Oğuz Çiçek, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Karatekin Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Arı, Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci, daire amirleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kutlamalar Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun mesajı ve Çankırı Gençlik Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci’nin konuşmasıyla devam etti.

 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci, "Bugün 19 Mayıs 1919 da Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basarak Milli Mücadele'yi başlattığı günün 100. yıl dönümünü kutluyoruz. Osmanlı İmparatorluğu l. Dünya Savaşı'ndan yenilgiyle ayrılmış, Avrupa'nın 'hasta adam' olarak nitelendirilen Osmanlı İmparatorluğu, topraklarında gözü olan Avrupa devletleri tarafından çeşitli bahanelerle işgal edilmeye başlanmış, milletini seven vatansever yurttaşlarımız çeşitli kurtuluş yolları aramaya başlamışlardı. Bu vesileyle Milli Mücadelemizin başladığı 19 Mayıs 1919 gününden bu günümüze kadar sürdürdüğümüz Milli Mücadelemizin yüzüncü yılında vatan toprağı için, bağımsızlığımız ve hürriyetimiz için canını veren tüm şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum" dedi.

 

Konuşmanın ardından öğrencilerin şiir okuması, Taekwondo, Judo, Wushu ve Cimnastik gösterileri yapıldı. Daha sonra Kurum ve Kuruluşlar arası Valilik Voleybol Turnuvası ödül töreni gerçekleştirildi.

 

Kutlama programı toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2414 defa okunmuştur.

Etiketler :
/ 20-05-2019 01:19:00

Yetkililerimizden Ricamız Milli Bayramlarımızı Eskiden olduğu gibi Stadyumda kutlanmasını istiyoruz, Karatekin Parkında Veya Yunus Marketin Önünde Bayramlarımızın Kutlanması, Bayramlarımızın şanına yakışmıyor.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI