Bugun...İlimizde İmar Barışı İle İlgili Çalışmalar Başladı
Tarih: 14-06-2018 17:28:44 + -


Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Öcal Özdemir "Bu kapsamda 31.12.2017 tarihinden önce ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki tüm yapılar imar barışı kapsamındadır." dedi.


İlimizde İmar Barışı İle İlgili Çalışmalar Başladı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce, 13 Haziran 2018 tarihinde Merkez Köy Muhtarlarına İmar Barışı ile ilgili toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda muhtarlara imar barışının detayları anlatıldı.

 

Toplantıya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Öcal Özdemir, Tapu Sicil Müdürü Fazıl Gönder, Merkez Köy Muhtarları ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün ilgili personelleri katıldı.

 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Öcal Özdemir yaptığı konuşmada “Hedefimiz vatandaşlarımızın devletle ihtilaflı durumunu ortadan kaldırmak, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırmaktır. Bu kapsamda 31.12.2017 tarihinden önce ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki tüm yapılar imar barışı kapsamındadır.

 

Sisteme girişler e-Devlet kapısı üzerinden şifre alınarak yapılacaktır. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzde de imar barışı ile ilgili işlemlere ve vatandaşlara yardımcı olmak üzere büro açılmıştır” dedi.

 

Konuşmadan sonra Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personelleri tarafından imar barışı ve uygulamaları ile ilgili sunum yapıldı. Program soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1563 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI