Bugün...“İstihdam Seferberliği 2019″ Toplantısı Yapıldı
Tarih: 05-04-2019 14:52:27 + -


Vali Hamdi Bilge Aktaş, "Tüm iş adamlarına teşekkür ederek, 2019 istihdam seferberliğinin çok önemli olduğunu aktararak, “Ekmek bulamayan, ya da akşam evine ekmek götüremeyen bir babayı iş sahibi yapıyorsunuz. Bu çok hayırlı bir iş. Kalkınmayı sağlıyorsunuz. İnşallah ilimizde de istihdam artışı sağlanacaktır” dedi.


“İstihdam Seferberliği 2019″ Toplantısı Yapıldı

İstihdam seferberliği 2019 teşviklerini kapsayan toplantı dün 100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

 

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çankırı Valiliği, Çankırı İŞKUR Müdürlüğü, Çankırı SGK Müdürlüğü, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ve Çankırı Ticaret Borsası tarafından ortaklaşa düzenlenen “İstihdam Seferberliği 2019″ programı dün Vali Hamdi Bilge Aktaş, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sanayi kuruluşlarının temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

100. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Erdal Aslan, yeni istihdam seferberliğinin hem ülkemiz hem de ilimiz açısından çok önemli olduğunu ve bu fırsatların kaçırılmaması gerektiğini dile getirdi.

 

3. İstihdam seferberliğinin başladığını dile getirerek konuşmasına başlayan Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten, 1 istihdam seferberliği olan Ocak 2017’de 23 bin 600 istihdam sağlandığını, Aralık 2017’de ise bu sayının 26 bin 926’ya çıktığını dile getirdi.

 

2. istihdam seferberliğinde üyelerinin Ocak 2018 tarihinde ise 25 bin 403 ve Aralık 2018 tarihinde ise 26 bin 582 istihdam sağladığını dile getiren Çelikten, “Biz bu memlekette işverenler olarak, bu memleketin parasını kazanıyorsak, işsiz insanlarımızı gücümüz oranında istihdam etmek zorunluluğumuz var diye düşünüyorum. Gerçekleştirilecek olan istihdam yine piyasaya dönecektir. İşsiz insanlarımız hayata daha güvenle bakacaktır. İmkanı ve gücü olanlar bu istihdam seferberliğine katkı sağlasınlar, ekonominin çarkları hızlansın” dedi.

 

Programa katılan Vali Hamdi Bilge Aktaş’da tüm iş adamlarına teşekkür ederek, 2019 istihdam seferberliğinin çok önemli olduğunu aktararak, “Ekmek bulamayan, ya da akşam evine ekmek götüremeyen bir babayı iş sahibi yapıyorsunuz. Bu çok hayırlı bir iş. Kalkınmayı sağlıyorsunuz. İnşallah ilimizde de istihdam artışı sağlanacaktır” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından Çankırı İŞKUR Müdürü Alim Çaycı ve Çankırı SGK Müdürü Hicran Çakmakçı, 2019 istihdam seferberliği ve uygulanacak teşvikler hakkında bilgiler verdi.

 

İstihdamın korunmasının çok önemli olduğunu dile getiren Çaycı ve Çakmakçı, 2019 yılı istihdam teşvikleri programında 8 teşvikin uygulanacağını dile getirdiler.

 

İŞKUR İl Müdürü Alim Çaycı, İstihdamın korunmasına yönelik destekler, kısa çalışma uygulaması, nitelikli işgücü yetiştirme programları, , işbaşı eğitimleri, mesleki eğitim kursları, geleceğin meslekleri konusundaki programlar, işe ilk adım projesi, kadın istihdamına çocuk bakım desteği konularında bilgi verdi.

 

SGK Müdürü Hicran Çakmakcı’da kurumuna bağlı 5 teşvikin yer aldığını dile getirerek, Yeni istihdama ücret desteği, yeni istihdama vergi ve SGK desteği, kısa çalışma ödeneği, asgari ücret desteği, kalkınmaya ilave destek, işbaşı ve istihdam desteği gibi konularda bilgiler verdi.
Bu haber 2289 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI