Bugün...İstiklaline Sahip Çıkmayan İstikbaline Kavuşamaz (Özel Haber)
Tarih: 22-10-2018 23:47:22 Güncelleme: 22-10-2018 23:55:22 + -


Coşkulu bir katılımın olduğu her şeyin mükemmel olduğu bir yazı yazalım sizlere ama maalesef deyim yerindeyse tam bir fiyasko. Geçmiş yılların istiklal yolu yürüyüşlerinden hiç bir eser yok.


İstiklaline Sahip Çıkmayan İstikbaline Kavuşamaz (Özel Haber)

Bilindiği üzere bu yıl 20-21 Ekim Tarihleri arasında 9.istiklal yolu yürüyüşü gerçekleştirildi. Program günler öncesinden açıklanmış hummalı hazırlıklar yapılmıştı. Program ilk önce Ilgaz’da yapılan etkinlikler yapılacak ve ikinci gününde ise Ilgaz Kıyısın Köyüne yapılacak olan yürüyüş ile devam edecekti.

 

Dediğimiz gibi program günler öncesinden hazırlandı. Çankırı ayağında kimler hangi toplantıları yaptı bugünle ilgili bilinmez ama Ilgaz’da Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın önderliğinde Cumartesi günü için tüm hazırlıklar yapıldı ve her şeyin kusursuz olması için uğraşıldı ki öyle de oldu Cumartesi günü Coşkulu ve tam katılımlı bir şekilde program gerçekleştirildi.

 

İstiklal Yolu Yürüyüşünün gerçekleştirilmesinde katkıda bulunan ve programı düzenleyen kurumları sizlere ilk önce bir sıralamak istiyoruz.

 

Çankırı Valiliği

 

Çankırı Belediye Başkanlığı

 

Çankırı Karatekin Üniversitesi

 

Ilgaz Kaymakamlığı

 

Ilgaz Belediye Başkanlığı

 

Çok İyi Biliyoruz Bana Kızacaksınız Ama, Doğruları Yazıp Çizmekten Başka da Çarem Yok!

 

Ha Ben Gelebildim mi? Gelemedim Ama önem arz eden acil Ankara’ya gitme zorunluluğu doğdu. Orada bulunan gazeteci arkadaşlarımın da konudan haberleri vardır. (Kendim bulunamadıysam da kesin bir elamanım vardı)

 

-Kusura Bakmayın-

 

Şimdi bu bilgileri vererek ikinci gün yapılan etkinlikleri sizlere söylemek istiyoruz. Dilerdi ki Coşkulu bir katılımın olduğu her şeyin mükemmel olduğu bir yazı yazalım sizlere ama maalesef deyim yerindeyse tam bir fiyasko.

 

Pazar günü saat 09.30 itibarıyla Üç oluk karakolu mevkiinde, gelen vatandaşlar atasına ecdadına saygı göstermek ve istiklal yolunun önemini anlamak için toplantı. Bayraklar hazırlandı kağnı arabası önde yürüyüşe başlandı ki ne görelim Çankırı’mızın çok Kıymetli Valisi Çok Kıymetli Belediye Başkanı Çok Kıymetli Rektörü yürüyüşte yok. Neyse bizler gazeteci olarak o an gerekli soruları soramadık ve yürüyüş tamamladı.

 

Yukarıda Yazdık bu programı kimler organize ediyor gelin Hep birlikte bir yoklama alalım.

 

Buradan sormak istiyoruz; Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş alana geldiniz eşofmanlarınızla girişte gazetecileri pozları verdiniz ve daha sonra nasıl önemli bir telefon geldi ki Kendi organize ettiğiniz programı terk ettiniz. Buraya kadar olan katılımınız için Allah sizden razı olsun. Hiçbir sözümüz yok. Hadi ettiniz Valiliği temsilen Hiç kimse neden olmadı Vali Yardımcılarımızda mı sizinle Beraberdi.?

 

Çankırı Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Boz Her zaman Beyefendiliğiniz ile gündemde idiniz hep Yazdık Çankırı doğru başkanı buldu çalışan,dürüst diye ama bu hareket sana da yakışmadı Sayın Başkan Girişte verdiğin pozlardan sonra senden Valimiz ile Alandan Ayrıldın..

 

Sevgili Hocamız Rektörümüz Hasan Ayrancı sizde bu programa öncülük edenlerdendiniz ve ne Tesadüftür ki sizinde acil işiniz çıkmış ve Ankara’da olduğunuz için katılamadınız programa.. Demek ki işiniz çok önemliydi ki atalarımızı andığımız bu günde bizim yanımızda olmadınız..

 

Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekilleri nerelerdeydi ki onlarda katılım sağlayamadılar.

 

Şimdi Kamuoyu sizlerden cevap bekliyor. İşleriniz ne kadar önemliydi ki Atalarımızı anmaktan geri durdunuz.

 

Eleştirilerimizden dolayı hakkınızı helal edin. Hoşça kalın, Dostça kalın.
Bu haber 1869 defa okunmuştur.

Etiketler :
Birgaripyolcu / 23-10-2018 11:28:00

Sayın Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu mu geldiki istiklal yoluna sayın rektör de gelsin.

Leblebi / 23-10-2018 10:51:00

Demek ki Çorum'daki Rifat Hisarcıklıoğlu ve diğerleri atalarımızdan daha önemliymiş!!!

Çankırılı18 / 23-10-2018 10:49:00

Rektör bey hangi proğrama katıldıki buna katılmasını bekleyelim?FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI