Bugün...İYİ Parti Çankırı’da Sahaya İndi
Tarih: 16-01-2019 11:20:14 Güncelleme: 16-01-2019 11:52:14 + -


İYİ Parti Çankırı Teşkilatı, 100. Yıl Kültür Merkezi salonunda düzenlediği toplantı ile 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde yarışacak belediye başkan adaylarını tanıttı.


İYİ Parti Çankırı’da Sahaya İndi

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Muhittin Bora Kanat, “Çankırı’mızda En İddialı Adayları Çıkardık” dedi.

 

İYİ Parti Çankırı Teşkilatı, 100. Yıl Kültür Merkezi salonunda düzenlediği toplantı ile 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde yarışacak belediye başkan adaylarını tanıtarak seçmenden oy, üyelerinden çok çalışmalarını istedi.

 

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler nedeniyle İYİ Parti Çankırı İl Başkanlığı, belediye başkan adaylarının tanıtım programını 100.Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Tanıtım programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

İlk olarak konuşmasını yapan İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Erkan Doğan, “Milletin dertlerine öylesine samimî dokunmuştuk, öyle kovanlara çomak sokmuştuk ki, artık bir partide parti içi demokrasi mücadelesi verenler olmaktan çıkmış, yıllardır sindirilen, değerleriyle oynanan, mukaddesleri çiğnenen milletin, ayaklar altına alınan milliyetçiliğin, hakarete uğrayan cumhuriyetin umudu haline gelmiştik” dedi.

 

Doğan, “Artık mücadelemiz sadece ülkücülerin mücadelesi olmaktan çıkıp, ortak paydası vatan olan herkesin, demokrasi talep eden tüm kesimlerin mücadelesi haline gelmiş, ülkenin ümidi olmuştu. Bu hikâyenin pek çok değerli simasını şu anda bu salonda görüyorum. Onlara selam olsun. Onlarla yol yürüme onurunu bana nasip ettiği için Allah’a hamdolsun. Ömer Seyfettin hikayeleri gibi temiz, Atsız romanları gibi kahramanca, Arif Nihat Asya şiirleri gibi vatansever. Aşık Veysel türküleri gibi millî ve sonunda daima iyilerin kazandığı Yeşilçam filmleri kadar naif bir hikayeydi yazmak istediğimiz ve başardık bunu ” ifadelerini kullandı.

 

Tüm imkansızlıklara rağmen hızlı bir şekilde il ve ilçe teşkilatların kurulumlarını tamamlayarak seçime girmeye hak kazandıklarını belirten İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Muhittin Bora Kanat, “Azim inanç dolu bir çalışma sonucu genel seçimlerde Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy aldık. Seçimlerden sonra 81 il teşkilatının yeniden yapılandırılması kapsamında teşkilatımızın isteği ve genel başkanımızın onayıyla İl Başkanı görevine getirildim” dedi.

 

Kanat, “Siyasi hayatımın henüz birinci yılı dolmadan İYİ parti il başkanlığı gibi büyük bir görevin verilmesi beni fazlasıyla gururlandırılmıştır. Allah’ın izniyle bu göreve layık olacağıma partim ve memleketim için elimden geleni yapacağıma söz veriyor, beni bu göreve layık gören herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Her yerde söylediğimi buradan sizlerin huzurunda bir kez daha tekrarlıyorum, biz 31 Mart’ta savaşa değil seçime gireceğiz. Bu bilinçle saygı sevgi diyalog içerisinde seçim çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu bir yerel seçim, ne cumhurbaşkanını ne milletvekillerini nede bakanları değiştiriyoruz. Sadece şehrimizi en iyi şekilde yönetecek, memleketimizi hak ettiği seviyeye getirecek belediye başkanını ve yönetimini belirleyeceğiz” diye konuştu.

 

Kanat konuşmalarına şu şekilde devam etti:

 

“Parti kuramaz dediler kurduk, kurdular fakat seçime giremez dediler girdik, girdiler fakat yüzde 3 alamazlar dediler her türlü oyunlara baskılara adaletsizliğe rağmen 6 aylık bir parti olarak 40 yeni çerimizle meclise girdik. Seçimlerden sonra teşkilatları kapanır dağılır dediler Allah’a bin şükür yeni üye kayıtlarımızla ve yeni açılan teşkilatlarımızla yolumuza daha da güçlü devam ettik. Yerel seçimlerde aday çıkaramazlar dediler. Türkiye’de olduğu gibi Çankırı’mızda da en iddialı adayları çıkardık ve çıkartmaya da devam edeceğiz. Bize neyi yapamazsınız dedilerse biz yaptık. Şimdide başaramayacaksınız diyorlar buradan kendilerine Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in bir mesajını gönderiyorum, ‘Başaracağız, başaracağız, başaracağız”.

 

Belediye problemlerinin çözümü için çalışma sözü veren Raif Oktay “Çankırı’nın sesi, sazı, sözüyüm“ diye konuştu.

 

Kanat’ın ardından konuşmasını gerçekleştiren İYİ Parti Merkez Belediye Başkan adayı Raif Oktay, “Tabandan başlayarak yukarıya doğru esnafa üreten fabrikalarına hepsine gideceğiz. Hepsine sorunlarımızı anlatacağım. Ben Çankırı’da sokaklardan başladım. Beni yetiştiren siz Çankırı halkı insan kaynağı olarak sahip çıktınız. 24 sene sonra bir zorluk var ki 89’daki gibi gene göreve çağırdınız. Vatan için gözünü kırpmadan zor şartlarında ölümüne mücadele veren asker ve emniyet mensuplarına başarılar dilerken bu mücadelede şehit olan can yavrularımıza Allah’tan rahmet mekanları cennet olsun diye dua ediyorum. Bu mücadelede gazi olan yavrularımıza şükran ve minnetlerimizi sunuyorum. Ülkemiz için fevkalade önemli olan demokrasi gereği yapılacak olan yerel yönetim seçimlerinde hiç bir ayrım yapmadan ötekileştirmeden halkımla bütünleşerek başta seçilmiş ve atanmış bürokratlar, unutulan ve küstürülen tüm kuruluşlarla uyum içerisinde ilimiz belediye problemlerini çözmek için mücadele edeceğime huzurlarınızda söz veriyorum” dedi.

 

Kur’an-ı Kerim, toprak ve Türk bayrağı öperek konuşmasını sürdüren Oktay Kur’an-ı Kerim üzerine el koyarak “Başaracağım… En güzel günleri beraber yaşayacağız“ ifadeleri ile konuşmasını bitirdi.

 

Son olarak konuşmasını yapan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, “Gün doğmadan da savaşında sizler her gönlü kazanmak için her aklı ikna etmek için ev eve sokak sokak mahalle mahalle gezeceksiniz. Şimdi ben size bu süreçte hangi noktalar üzerinde özellikle durmamız gerektiğine dair görüşlerimi anlatacağım” ifadelerini kullandı.

 

“Türkiye bir tek adam sistemine sürüklendi Erdoğan tarafından ve 24 Haziran seçimlerinden sonra tek adamla beraber AK Parti rejimi uygulandı” diyen Özdağ, konuşmalarına şu şekilde devam etti:

 

“Bu AK Parti rejimi beraberinde 4 tane büyük krizi getirdi. Şimdi bu krizler ne? Bu 4’lü krizin 1.si devlet krizi. Burada bütün konuşmacılar konuşurken Türk tarihinden değişik destanları fotoğrafları sizin önünüze koydu. Orta Asya steplerinden bahsedildi. Atalarından bahsedildi. Binlerce senelik tarihte aynı zamanda iç güçler sadece millet olarak partiye sahip değiliz. Milletleşirken aynı zamanda devletleşiriz. Nerde Türk olmuşsa orda Türk devleti kuruldu. Onun için bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti on binlerce senelik devlet geleneği sürdürmüş. Bazı şeylerin farkında bile olmayız ama devlet kurulurken devlet kuranlar o binlerce senedir gelen devlet geleneğinden gelen unsurları devletin içine koymuşlardır. Hepimizin aklına ilkokul sıralarında gördüğümüz bir resim gelir. Savaş sonrasında barış sonrasında şehitler yerde yatmaktadır at üzerinde Osmanlı bir komutan vardır yerde kan gölü birikmiştir ve kan gölünün içerisine gökten ay yıldız. Bu Türk bayrağının hikâyesidir”.

 

Programda ayrıca Korgun Belediye Başkan adayı Arif Soysal ve Ilgaz Belediye Başkan adayı Hakkı Yalçın da kürsüye çıkarak kendilerini tanıttılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 4642 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI