Bugun...İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Kapdan “100 bin İmzaya Ulaşmak İstediklerini Beyan Etti”
Tarih: 04-05-2018 13:43:22 + -


Kapdan "Türkiye genelinde 100 bin imzayı çok kısa sürede aşacağımızı düşünüyorum. Daha ilk günden Meral hanımı 100 bin imzayla cumhurbaşkanı adayı haline getireceğiz” dedi.


İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Kapdan “100 bin İmzaya Ulaşmak İstediklerini Beyan Etti”

Kapdan”100 Bin İmzayı Bir Günde Toplayacağız” Dedi

 

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan, parti binasında basınla bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

 

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan, “Anayasa değişikliği gereği bundan sonra ilk defa oy kullanacak partili, cumhurbaşkanlığı için oy kullanacak. Bu anlamda İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener aylar öncesinden 100 bin imza ile cumhurbaşkanlığına aday olacağını açıklamıştı.  Bu başvurusunu da gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıkladı. Bu imza süreci bugün başlıyor. Sabah sekizden akşam sekize kadar ayın dokuzuna kadar her gün cumartesi pazar da dahil olmak üzere seçim kurullarımız çalışacak” dedi.

 

İlk gün itibariyle 100 bin imzaya ulaşmak istediklerini beyan eden Kapdan, “Biz 6 gün boyunca bu 100 bin imzanın çok daha üzerinde bir imzaya ulaşacağımızı biliyoruz. Açık yüreklilikle söylemek gerekirse seçim kollarının bu anlamda kaç masa oluşturduğunu kaç kişi görevlendirdiğini bilmiyoruz. Bu anlamda seçim kurulunda seçmenlere zorluk yaşatılacağını da düşünmüyoruz. Çankırı üzerinde değerlendirdiğimizde seçim kurullarında her türlü kolaylık sağlanıyor” ifadelerine yer verdi.

 

İstenen sayıdaki imza toplanırsa Türkiye’deki demokrasi mücadelesinin daha ilk gününde gerçekleşeceğini belirten Kapdan, “Bu imza sürecinde seçmenlerimiz aslında iki tercihten birini kullanacak imza verme anlamında. Özellikle genel başkanımız Meral Akşener özelinde bu ülkedeki tüm hanımlar kendilerini ikinci sınıf gören aşağılayan horlayan egemen zihniyete karşı bu imzaları kullanacak. Yani işin özünde bu ülkede kadından rahatsız olan insanlara karşı isyan bayrağı açanların mücadelesi olacaktır. Bu ikisinden birini tercih edecek insanlar. Biz ikincisini tercih etmelerinden yanayız. Biz demokrasinin safında olmalarından yanayız. Biz o insanların herkesin fırsat olarak cinsiyet olarak dil, din olarak eşit olduğu bir ortamda eşit koşullarda seçime gitmeleri için imza vermelerinden yanayız” diye konuştu.

 

“Demokrasi mücadelesinde bizim partimize gönül versin vermesin tüm vatandaşlarımız en azından iyinin doğrunun güzelin yanında saf tutsunlar ve korkmadan imzalarını versinler” diyen Kapdan, “Bu imzalarla ilgili araştırma yapmalarını manidar buluyorum. Seçmen listelerinde askıya çıkmış seçmen olduğu tescil edilmiş insanlar bu haklarını kullanabilirler. Meral Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olması için ya da başka bir adayın cumhurbaşkanı olması için imza veren bir seçmenin milletvekili genel seçimlerinde imza verdiği adayı desteklemek gibi bir ön koşulu bulunmamaktadır. Sırf Meral Akşener’i desteklediği için herhangi bir seçmen FETÖ ile anılamaz” şeklinde konuştu.

 

Kapdan konuşmalarına şu şekilde devam etti:

 

“İnsanların kendi tercihlerini özgürce kullanmalarının önüne böyle bir korku duvarı örmek ancak demokrasi karşıtlığıyla açıklanabilir. Bugün bu ülkede hızla yayılan bir korku imparatorluğu var. Biz bu ülkeyi daha iyi yerlere taşımak istiyoruz. İYİ Parti bu ülkenin geleceğine dair ümidi hep taze tutmak istiyor. Asla karamsar değiliz. Kimsenin iradesine hiç kimsenin ipotek koymaya hakkı yoktur”.

 

Kapdan, “Seçmen bir tercihte bulundu diye onu bir terör örgütüyle ilişkilendirecek bir açıklama ciddi anlamda o tercihe saygısızlıktır. Hala Fettullahçı terör örgütünün siyasi ayağına ulaşılmış değildir. Bugüne kadar binlerce insan gözaltına alındı. Ama her ne hikmetse Fettullahçı terör örgütünün siyasi ayağına ulaşılamadı ya da ulaşılmak istenmedi. Seçmen ayağıyla ilgilenmek bana sorarsanız doğrudan doğruya seçim oyunudur. Türkiye genelinde 100 bin imzayı çok kısa sürede aşacağımızı düşünüyorum. Daha ilk günden Meral hanımı 100 bin imzayla cumhurbaşkanı adayı haline getireceğiz” dedi.

 

 

 
Bu haber 1950 defa okunmuştur.

Etiketler :
ÖMER / 07-05-2018 13:33:00

En iyi yaptığınız iş acındırmak masumları oynamak. Fetö eksik kalan imzaları tamamlar hiç boşuna çene yorma. MHP ye yakışmıyordun yerini buldun.

vatan evladı / 07-05-2018 10:01:00

Sizin ne olduğunuzu biz çok iyi biliyoruz. Fetö'nün de, tüm terör örgütlerinin de siyasi ayağı olduğunuzu tüm millet biliyor.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI