Bugün...İyi Parti Çankırı İl Ve Merkez İlçe Başkanlığından Memur-Sen Ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a Tepki Gecikmedi
Tarih: 21-10-2018 01:22:38 + -


81 İlde Basın Açıklaması Yapan Memur-Sen Ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a Tepkiler Çığ Gibi Büyüdü!


İyi Parti Çankırı İl Ve Merkez İlçe Başkanlığından Memur-Sen Ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a Tepki Gecikmedi

Memur-Sen Ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a Tepki Gecikmedi

 

İyi Parti Çankırı İl Ve Merkez İlçe Başkanlığından Memur-Sen Ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın Yapmış Olduğu Açıklamaya Sert Tepki Gösterdi.

 

81 İlde Basın Açıklaması Yapan Memur-Sen Ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a Tepkiler Çığ Gibi Büyüdü!

 

Çankırı İYİ Parti’nin Yazılı Basın Açıklaması

 

Danıştay'ın, Andımızın okullarda tekrar okutulmasının önünü açan kararı bizi fazlasıyla memnun etmiştir. "Çözüm süreci" adı verilen kontrolsüz, yönetilememiş, çözümden çok sorun yaratan hatalı uygulamalar silsilesi içinde, birilerine şirin görünmek üzere alınmış yasak kararının kalkmış olması, ülkemizde hâlâ görevini yerine getiren kurumların kalmış olduğunu hepimize hatırlatmış, umudumuzu tazelemiştir.

 

Memur Sen ve Eğitim Birsen Genel Başkanı Ali Yalçın 81 ilde andımızın tekrar okutulacak olmasını protesto etti. Dikkat edin ses hep aynı yerden geliyor.

 

Niye  istesinler ki And  etmeyi??

 

Kücükleri nikaha almak

 

Büyüklere hakaret küfür etmek

 

Çalışmadan tüketmek

 

Zırt pırt dönüp doğru duramamak

 

Anayasayı yasağı takmamak

 

Devletin malını kendi varlığına armağan etmek

 

Milli ve de Dini ilkeleri babasının ilkesi gibi görmek, ilkesizliği şiar edinmek

 

Ulus  da  nedir ?? demek

 

Verdiği söz ve yemini, onursuzluğa teslim edenler

 

O uğurda hiç durmadan yürüyenler

 

Türk toprağında Türk’ün rızkını burunlarından gelinceye kadar yiyenler

 

Ne diye bizim andımızı okusunlar ki?

 

Bu yüzden andımızın zorunlu okunmasına bende karşıyım.

 

Seçmeli  olsun.....!

 

Vatan evladı olacaklar ile hain olacakları önceden görebilelim.

 

Son olarak dedim ya ses hep aynı yerden geliyor işte o sesin fotoğrafını da yüce Türk Milleti görüyor.

 

Türküm doğruyum demenin nesini yanlış buldunuz sorarım size eyyy Memur-Sen yetkilileri? Türküm doğruyum çalışkanım demek sizin hangi duygularınızı rahatsız ediyor? Suyunuz ısınıyor bilesiniz istiyoruz.

 

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Üyesi Olan Bazı şahıslar “Sizinle aynı sendikada olduğumuz için kendimizden utanıyoruz.” Demekten kendilerini alamıyorlar.

 

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Danıştay 8. Dairesi'nin Öğrenci Andı'nın tekrar okutulması ile ilgili aldığı ideolojik nitelikteki kararın öncelikle toplumsal barışa ve siyasi iradeye yönelik bir girişim olduğunu ifade ederek, "Bu antidemokratik ve evrensel hukuka aykırı karara tepkisiz kalınmamalı, Öğrenci Andı'nın kaldırılması kararının arkasında durulmalı, insan hakları ve demokrasi alanında elde edilen toplumsal kazanımlar kararlıkla korunmalıdır" sözlerini söylemesi ile tüm tepkileri üzerine çekti.

 

Bu Kadar İçi Boş Bir Sendika Olmaz

 

Bu sendikanın (?) en mühim işleri, meydanlarda siyasi şov ve miting yapmak... Memur haklarını korumuyorlar; üyelerinin haklarını savunmuyorlar. Şu yaşa takılan emeklilik mevzuunda tepki gösteremiyorlar. Kalkıp andımız için eylem kararı alıyorlar. Kınıyoruz. Üyelerinizin haklarını koruyun beyler.

 

“Andımız” Nerenizi Rahatsız Ediyor…..!!!!

 

Memur-Sen’ci arkadaşlar, içinizde hiç Türk yok mu ya. Utandım. Ne Mutlu Türküm diyene. Afrin’de şehit olan bir asker cepheye giderken demişti ki, biz andımızı boşa söylemiyorduk. Şehitlerimizin kemiklerini sızlattın Memur- Sen, gücün yetse tarihten ve coğrafyadan da sileceksin. Ama gücünüz yetmediği gibi nefesinizde kesilecek. Nereden kaynaklanıyor Türk’e alerjiniz? Her şey Türk için. Türk’e göre Türk tarafından. Nokta.
Bu haber 3188 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI