Bugun...İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Çankırı’da Konuştu, Partisinin İl Başkanlığının Açılışını Gerçekleştirdi
Tarih: 11-01-2018 00:55:11 Güncelleme: 11-01-2018 17:58:11 + -


Akşener "İttifak yaparak seçime gitmeyeceğiz. İttifak ile ilgili düşünsek düşünsek Demokrat Parti ve Saadet Partisi'yle yan yana gelmeyi düşünürüz." dedi.


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Çankırı’da Konuştu, Partisinin İl Başkanlığının Açılışını Gerçekleştirdi

Akşener “FETÖ ile mücadele adı altında yanlış işler yapıldığını, kendisinin dahi FETÖ’cü olarak ilan edilmeye çalışıldığını belirtirken, bırakın beni, yedi kat sülalemde bir FETÖ’cü varsa bugün siyaseti bırakmaya hazır olduğunu söyledi.”

 

İYİ Parti Genel BaşkanI Meral Akşener, Kırıkkale'nin ardından karayolu ile Çankırı'ya geçti.

 

Çankırı’da partisinin il başkanlığı binasının açılışına katılan Akşener, önce toplanan kalabalığa seslendi. Akşener, Türkiye'de birinci problemin 'genç işsizlik' olduğunu söyleyerek, "Yani annelerin, babaların en büyük derdi hiç değilse biz bir şekilde hayatımızı sürdürüyoruz ama çocuklarımız işsiz. Ağırlıklı olarak 4 yıllık üniversite mezunları olduğu şehirlerden bahsediyoruz. Her şehirde bir üniversite var ama orada üniversitenin kurulduğu şehirde o çocuğun girip çalışabileceği bir sanayi yok. Biz bunun sebebini biliyoruz. Bunun sebebi sanayisizleşme. İkincisi tarım. Tarım çöktü bu ülkede. Mazotu kaça kullanıyor çiftçimiz, 5 lira. Peki ABD çiftçisi kaça kullanıyor,1.5 lira. Çiftçiyi bitirdin kardeşim, hayvancılığı bitirdin" dedi.

 

'Uyap'ı Kaptırmışlar'

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Cumhuriyet tarihinin en büyük reformlarını gerçekleştirdik. Ama bir şeyi gerçekleştiremedik. Maalesef UYAP gibi çok önemli teknolojiyi, bu da bir özeleştiridir, FETÖ'cülere kaptırdık. Bu ağ orayı kendi sinsi emelleri için çok acımasız kullandılar. Oradan en büyük zulmü icra ettiler" sözünü hatırlatan Akşener, "Bir siyasetçiyi düşünün ki önüne gelen aldatıyor. Bu sabah yeni bir açıklama, özeleştiri yapıyor. 'Yine ne oldu' dedim. Meğerse UYAP'ı kaptırmışlar. Şimdi bu UYAP FETÖ'cüler tarafından ele geçirilmiş. Orası da kaptırılmış. Şimdi bu UYAP üzerinden düşen hakimlerle yapılan mahkemelerin sonuçları nedir? Siz bu milletle dalgamı geçiyorsunuz? Bıktırdınız bizi ya düşün artık yakamızdan" dedi.

 

Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nın 'Mor Beyin' uygulamasıyla 11 bin 480 kişinin telefonuna iradesi dışında ByLock'a yönlendirdiği açıklaması üzerinden Cumhur Başkanı Erdoğan'ı eleştiren Akşener, "1.5 yıldır bu insanlar hapis yatıyor. Bu insanların 1.5 yılını ne ile ödeyeceksin? Bu MİT ne iş yapar?" dedi.

 

Akşener “Sayın Erdoğan aldatıldım diyor, Allah aşkına 16 senedir aldatılan bir lider olabilir mi? Buradan şu çıkar, ya çok safsınız veya ortada bir art niyet var. Madem aldatılıyorsunuz, bu milletin yakasından artık düşün, bu milletin sırtında kurban kesmekten artık vaz geçin dedi.”

 

Akşener, konuşmasının ardından partisinin il başkanlığının açılışını gerçekleştirdi.

 

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, partisinin CHP ve HDP ile yan yana getirilme çabalarına "çirkin, saygısız ve ayıp" sözleriyle tepki gösterdi.

 

Akşener, CHP ve HDP İle Partisinin Yan Yana Getirilmesine Tepki Gösterdi: Çirkin, Ayıp

 

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, partisinin CHP ve HDP ile yan yana getirilme çabalarına "çirkin, saygısız ve ayıp" sözleriyle tepki gösterdi.

 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çankırı’da partisinin Cumhuriyet Mahallesi, Namık Kemal Parıltılı Sokak'taki il başkanlığının açılışını yaptı.

 

Akşener, partisini CHP ve HDP ile yan yana getirmeye çalışanlara "çirkin, saygısız ve ayıp" sözleriyle yüklendi.

 

"Saygıyla Karşılıyorum"

 

Parti binası önünde vatandaşlara hitap eden Akşener, daha sonra binanın açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından parti binasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener, soğuk havaya rağmen coşkuyla karşılandığını söyledi.

 

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili açıklamasını nasıl değerlendirdiği sorusu üzerine Akşener, Bahçeli ve Erdoğan'ın iş birliği yapmasını saygıyla karşıladığını söyledi.

 

"Çirkin, Saygısız Ve Ayıp"

 

İyi Parti'yi CHP ve HDP ile yan yana getirme çabasını "çirkin, saygısız ve ayıp" bulduğunu belirten Akşener, "Bugüne kadar İyi Parti Genel Başkanı olarak benim ağzımdan bir siyasi partinin aldığı karara yönelik akıl fikir verecek bir cümle çıkmadı. Sayın Bahçeli bize akıl verme mevkii de değil. Dolayısıyla o bir karar vermiştir ona saygı duyuyoruz. Bizim ne yapacağımıza başkası karışamaz." Dedi.

 

Demokrat Parti Ve Saadet Partisi İle İttifak Mesajı

 

Akşener, Demeokrat Parti ve Saadet Partisi ile ittifak yapabileceklerini de dile getirerek, "Bizim ne yapacağımıza başkası karışamaz. Biz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde parti adına aday göstereceğiz.

 

Arkadaşlarımız beni istiyorlar, ben de buna 'Evet' diyorum. İttifak yaparak seçime gitmeyeceğiz. İttifak ile ilgili düşünsek düşünsek Demokrat Parti ve Saadet Partisi'yle yan yana gelmeyi düşünürüz. Bir görüşmemiz de yok bu anlamda. Dolayısıyla ne CHP ne de diğer partiyle birlikte seçime gitme gibi bir birlikteliğimiz olamaz" diye konuştu. Akşener ayrıca, 15 Temmuz 2018'de erken seçim olacağına yönelik öngörüsünü bir kez daha tekrarladı.

 

Esnaf ziyareti esnasında, vatandaşların sorularını ve sorunlarını dinleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Çankırı’dan ayrıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 5209 defa okunmuştur.

Etiketler :
alp / 11-01-2018 14:17:00

Önümüzdeki ilk seçimlerden sonra sende aldatıldım dersin. Bana %20 oy var dediler ancak bu %3 oy çıktı diye.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI