Bugun...İz Bırakanlar Unutulmaz (Özel Haber)
Tarih: 01-01-2017 00:01:15 Güncelleme: 01-01-2017 00:08:15 + -


İlim ve Kültür hayatımıza katkıda bulunanları, tarihte iz bırakanları hatırlamak, hatırlatmak adına 2016 yıl sonu olarak bu özel haberimize yer verelim dedik.


İz Bırakanlar Unutulmaz (Özel Haber)

Dargınlıkların, düşmanlıkların ve savaşların giderildiği; dostluk, dayanışma, kardeşlik, sevgi, barış ve yardımlaşmanın pekiştiği; sevginin ve bütün güzelliklerin ilimizde, ülkemizde ve dün­yada olmasını diler, sağlıklı başarılı mutlu günler yaşanması umu­duyla www.haberci18.com İnternet Medyası olarak yeni yılınızı içtenliklerimizle kutlarız.

 

İlim ve Kültür hayatımıza katkıda bulunanları, tarihte iz bırakanları hatırlamak, hatırlatmak adına 2016 yıl sonu olarak bu özel haberimize yer verelim dedik.

 

Bu yıl içerisinde vefat etmiş bazı bilim ve düşünce adamlarımız ile On iki ayın önemli olaylarının fotoğraflarından oluşan, değerli insanlarımızı sayfamızda değerlendirip bir şeyler sergileyerek iz bırakan kişileri anacağız.

 

Gözümüz gördü, kalemimiz yazdı.

 

Tarihte bugün hangi olaylar yaşandı? Dünden bugüne hangi olaylara tanık olundu? Kimler yaşama merhaba dedi, kimler veda etti....?

 

- Hastalık dediğin şey atla gelir, yaya olarak gider.

 

www.haberci18.com İnternet Medya sahibi Mustafa Çelik 'Öyle' dedi... Ve ekledi:

 

- Elden gitmeden değerini anlayamadığımız iki şey vardır... Biri sağlık diğeri de gençlik.

 

Bu defa biz 'Doğru' diyerek söze girdik:

 

- Sağlık... Her şeyin başı sağlık...

 

Bütün iyiliklerin hem anası, hem de babası sağlık.

 

Boşuna dememişler:

 

'Sağlık, vücutları sağlam olanların başlarına konulmuş, altından bir taçtır.'

 

"Büyük Adamların Konuştukları Sözler de Büyük Olur." 

 

Mustafa Çelik “Çok uzun zamandan beridir düşünüyorum. Hani; hayatımızda olaylar vardır, hiç unutamadığımız... Kişiler vardır, örnek aldığımız, öve öve bitiremediğimiz... Yaptığı işlerle, konuştuğu bir sözle, ya da davranışlarla beynimizde yer eden şahsiyetler vardır ya! İşte benim de kafama takılan bu gibi kişiler ve olaylardır. Geçmişte ve günümüzde Çankırı'da iz bırakanlar kimlerdir? Kimlerdir en çok sözü edilenler? Şüphesiz ki; sosyal iz bırakanlar, siyasi iz bırakanlar, ekonomik iz bırakanlar, kültürel iz bırakanlar çok olmuştur. Bu gibi kişileri ve yaşanan olayları bulup araştırmak ve bunları siz değerli okurlarla paylaşmak istedim. Varsa unutulanlar, onları da yeniden hatırlamak ve hatırlatmak istiyorum. Dünkü Çankırı'yı, Çankırılıyı anlatmak istiyorum. O günlerdeki arkadaş ilişkilerini, dostlukları anlatmak istiyorum. Bunu yaparken mümkün olduğu kadar tarafsız, ön yargısız ve de şu an yaşayan kişilerle bire bir konuşarak anlatmak istiyorum.

 

Yitip giden birçok değerlerimizin ve şahsiyetlerimizin unutulduğuna çok üzüldüğünü belirtmek isterim. Bu gün hayatta olan birçok kişiyle konuştum, konuşmaya devam ediyorum. Bilgiler edindim. Belgeler edindim. Resimler elde ettim. Onları da sizlerle paylaşacağım.

 

Ne güzelmiş 60-70 yıl öncesi Çankırı'mız biliyor musunuz? Arkadaşlıklara, dostluklara, komşuluk ilişkilerine, sevgiye, hoşgörüye doyamıyor dinleyince insan o günleri, yaşananları… Elinde belgeler, dilinde bilgileri olan siz değerli hemşerilerimden de yararlanarak bu memlekete olan sorumluluğumdan kurtulmak istiyorum. Buradan aldıklarımı buraya vermek istiyorum. Bu mutluluğu birlikte paylaşıyor olmanın zevkini alıyorum. 2016’yıda böyle tamamlayalım istedik.

 

Dün rüya, yarın hayaldir... Rüyayı mutlu, hayali umutlu yapan bugündür, gönlünüz neyin özlemini çekiyorsa yarınlar sizlere onu getirsin... Sağduyu aklın kapıcısıdır. Görevi: Kuşkulu fikirlerin içeri girmesine ve de dışarı çıkmasına engel olmaktır. Yeni yıla hepinizin-hepimizin mutlu, sağduyulu ve sağlıklı günler getirmesi dileğiyle...merhaba demesini temenni ediyoruz.

 

Yeni yılın tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesi dileğiyle yeni yılınız kutlu olsun diyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 3438 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI