Bugun...Jandarma Teşkilatı 179. Yaşını Kutluyor
Tarih: 14-06-2018 20:13:58 Güncelleme: 15-06-2018 05:12:58 + -


İl Jandarma Komutanı Bozkurt ve beraberindekiler çelenk sunma töreninin ardından Vali Hamdi Bilge Aktaş'ı makamında ziyaret etti.


Jandarma Teşkilatı 179. Yaşını Kutluyor

Jandarma Teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümünü kutlamaları töreni kapsamında Çankırı İl Jandarma Komutanlığı tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu.

 

Çankırı İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Bozkurt, Jandarma Teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümünü kutlama töreni kapsamında Atatürk Anıtına çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından çelenk sunma töreni sona erdi.

 

İl Jandarma Komutanı Bozkurt ve beraberindekiler çelenk sunma töreninin ardından Vali Hamdi Bilge Aktaş'ı makamında ziyaret etti.

 

Ziyaretlerinden dolayı İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Bozkurt'a ve heyetine teşekkür eden Vali Aktaş, milletin huzuru ve güvenliği için 179 yıldır fedakarca hizmet veren Jandarma Teşkilatının kuruluş yıldönümünü kutladığını söyledi.

 

Vali Aktaş, "Kurulduğu günden beri yurdumuzun dört bir yanında, halkımızın huzur ve güvenliği için fedakârca hizmet eden Jandarma Teşkilatımızın 179. kuruluş yıldönümünü kutluyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Ulu önder Atatürk'ün deyimiyle "Bir kanun ordusu" olan Jandarma Teşkilatı; milletimizin emniyeti için çalışarak şerefli bir görevi ifa etmekte, varlığı ile milletimize güven vermektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Jandarma Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümünü kutluyor, değerli mensuplarına görevlerinde üstün başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

 

Jandarma Kuruluşunun 179. Yılını Kutluyor

 

Jandarma kuruluşunun 179. yıldönümü nedeniyle 13 Haziran 2018 Çarşamba günü İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Bozkurt ve beraberindekiler Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş’ı makamında ziyaret etti.

 

Ziyaretlerinden dolayı İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Bozkurt’a ve heyetine teşekkür eden Valimiz Hamdi Bilge Aktaş milletin huzuru ve güvenliği için 179 yıldır fedakarca hizmet veren Jandarma Teşkilatının kuruluş yıldönümünü kutladığını ifade etti.

 

Jandarma’nın Kuruluşu’nun 179. Yılı Kutlandı

 

Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 179. Yılı Çankırı’da kutlandı. İl Jandarma Komutanlığı’nda gerçekleştirilen etkinliğe Vali Yardımcılarımız Abdullah Aslaner, Zeki Karaca, İl Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kurumahmut, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Harun Akca, Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Bozkurt, POMEM Müdürü Ahmet Özge, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk, daire amirleri, STK Temsilcileri, askerler ve vatandaşlar katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Jandarma’nın tarihçesinin okunması ve Mehmetçik’i anlatan şiirlerin seslendirilmesiyle devam etti. Jandarma’nın Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında yapılan Şiir, Kompozisyon ve Resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesinin ardından Jandarma’nın eski fotoğraflarından oluşan sergi gezildi. Program, Jandarma’nın kullandığı teknik ekipmanın tanıtılmasının ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 979 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI