Bugün...Kadınlara Yönelik Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı
Tarih: 15-09-2018 07:00:00 + -


Her merkezin kendi bünyesinde yürüttüğü kurslar için kayıtlar; Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi, Esentepe Kültür Merkezi, Abdulhalik Renda Mahallesi, Aksu, Buğday Pazarı ve Kırkevler Hanım Lokallerinden alınıyor.


Kadınlara Yönelik Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı

Çankırı Belediyesi, kadın çalışmaları kapsamında düzenlediği bilgi ve beceri kurslarının kış sezonu kayıtlarını almaya başladı. Her merkezin kendi bünyesinde yürüttüğü kurslar için kayıtlar; Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi, Esentepe Kültür Merkezi, Abdulhalik Renda Mahallesi, Aksu, Buğday Pazarı ve Kırkevler Hanım Lokallerinden alınıyor.

 

Çankırı Belediyesi, kış sezonuna yeni kursiyerler ile yola çıkmaya hazırlanıyor.  Çankırı’da yaşayan kadınlara yönelik bu sezonda da birçok alanda bilgi, beceri ve gelişim kursları açıldı. Kadın Eğitim Kültür Merkezleri ve Hanım Lokallerinde verilecek kurslar için kayıtlar alınmaya başlandı. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği kurslar arasında; Kura’n-ı Kerim, Arapça,  örgü, kırkyama, sepet süsleme, pastacılık, ahşap boyama, resim, seramik boyama, iğne oyası, ev mefruşatı, kurdele nakışı, el ve makine nakışı, brezilya nakışı, takı tasarımı, şiş dantel, organik oyuncak, kumaş boyama, kumaş yakma, ev tekstili, yöresel yemek ve pastacılık, 4–6 yaş grubu değerler eğitimi, tel kırma, yorganlama, bilgisayar, beş şiş dantel, panç, dekoratif el sanatları, koro-bağlama, üç boyutlu kâğıt rölyef, hafızlık, türban tasarım ve kuaförlük, kâğıt kıvırma sanatı, dikiş, atık materyalleri değerlendirme, aile içi iletişim, titanyum, çanta örme,ev tekstil ürünleri hazırlama, Afgan işi, gibi kurslar yer alıyor. Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde ise farklı olarak yüzme, hamam ve sauna hizmetlerinden belli bir ücret karşılığında faydalanılabilecek.

 

Belediye olarak Çankırı’da kadın çalışmalarını önemli bir yere taşıdıklarını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Boz, “Hanımefendilerden gelen talepleri de göz önünde bulundurarak kurslar düzenleniyor. Gösterilen ilgi bizleri de memnun ediyor.  Merkezlerimizin ve lokallerimizin üstlendikleri amaca, doğru bir şekilde hizmet etmesi için elimizden gelen özeni gösteriyoruz.” dedi.
Bu haber 1141 defa okunmuştur.

Etiketler :
Erkek / 17-09-2018 08:41:00

Çankırı Belediyesinin yaptığı tek şey saten kadınlara hizmet. Eşitlik eşitlik diye kıçınızı yırtarsınız ama kadınlara her türlü ayrımcılığı yaparsınız. bir de erkeklere kurs açın yada sosyal faaliyetlerle ilgili erkeklere yönelik bir çalışmalar yapın. Çankırı'nın erkekleri yunus avm nin yanında günlerini geçiriyor. Çankırı da erkeklere yönelik yapılan hiç bir sosyal faaliyet yok. Bayanlara da kadınlar lokali halk eğitim merkezleri belediye hizmetleri olabildiğince sınırsız. haaa ben kadınlara yapmayın demiyorum yapın ama erkeklere de bu şekil faydalanabilecekleri bir faaliyatler yapın. Yoksa Karatekin parkı başta diğer parklar ile yunus avm yanı erkeklere mekan olmuş geleni gideni dikizleme alanına olmaya devam edecektir. Saygılar.............FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Belediye Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI