Bugün...Kahrettiren Bu Olay Ne Devlete, Ne Millete Yakışmadı!
Tarih: 27-10-2018 09:54:19 Güncelleme: 27-10-2018 10:24:19 + -


"Şehit J.Asb.Çvş. Mehmet Yılmaz Operasyonu" kapsamında 26 Ekim 2018 tarihinde hava şartlarının yağışlı ve soğuk olması nedeniyle 2 askerimiz donarak (hipoteremi) Şehit olmuştur.


Kahrettiren Bu Olay Ne Devlete, Ne Millete Yakışmadı!

Bu Ne Devlete, Ne Millete Yakışmadı!

 

Tunceli 2’nci JÖH, Tabur Komutanlığı unsurlarınca icra edilen K/G faaliyeti esnasında, hava şartlarının yağışlı ve soğuk olması nedeniyle iki askerimizin donarak (hipotermi) şehit olduğunu üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayız.

 

-Bunlar Bizi Oldukça Üzüyor-

 

Tunceli'nin; Nazımiye ilçesinde, 22 Ekim 2018 Pazartesi günü Jandarma timlerince başlanılan "Şehit J.Asb.Çvş. Mehmet Yılmaz Operasyonu" kapsamında 26 Ekim 2018 tarihinde hava şartlarının yağışlı ve soğuk olması nedeniyle 2 askerimiz donarak (hipoteremi) Şehit olmuştur.

 

-Milletimizin Başı Sağolsun-

 

Tunceli’de iki Uzman Çavuşumuz, iki yiğit, iki kahraman sizler bizler evlerimizde rahat uyuyalım diye, günlerce dağlarda gezip sonra burada bu gece sabahlayalım, dinlenelim yarın yürürüz deyip bir daha gözlerini açamayan yiğitler Uzman Çavuşlarım, Şehitlerim mekânınız cennet olsun.

 

Birileri ilçeler arası özel helikopteriyle cirit atarken, jetleriyle oradan oraya giderken operasyondan dönen askerlere bir helikopter kaldırmıyorsak bunun hesabını millet olarak bize sorarlar öteki tarafta! Yıl olmuş bilmem kaç donarak şehit veriyoruz. Yakışmadı bu ne devlete, ne millete!

 

Başındaki komutanın sorgulanması (kurşuna dizilmesi) gerekir. Hangi iklimde askeri operasyona çıkartacağını bilmeyen komutanın yaşama hakkı olamaz. Sarıkamış’tan ders almayan komutan komutanda olamaz..

 

Bugünlerde dünyada son günlerde en çok merak edilen isimlerin başında Papaz Andrew Brunson, ve Gazeteci Cemal Kaşıkçı geliyor.

 

ABD ile yaşanan krizde ismi öne çıkan Andrew Brunson namı değer papaz kimdir? Fetullah Gülen’i alamayan, ABD’nin FETÖ’cü papazını salıverenlerin niyetleri ortaya çıktı.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak “Kimseye husumet beslemiyoruz. Ancak ülke için can verenlerin değerini bilmeyenler varsa onlara da şehit kanı zehir zıkkım olsun. Devlet kudretini hainlerin ensesinde hissettirmediği sürece ihanet içinde olanlar kendilerini kahraman ilan ederler.” Başka bir şey söylemiyoruz.

 

Kahreden Duyarsızlık!

 

"Bu ülke, bu millet, şehitlerimizin ve gazilerimizin yüzü suyu hürmetine  ayaktadır"

 

“Bu ülkede çok garip şeyler oluyor. Herkesin aklını başına devşirmesi lazım. Birileri belki parası ve malı mülkü vardır. Ülke sıkıntıya girdiğinde hemen başka bir ülkeye gidebilir. Ancak biz ölene kadar bu ülkedeyiz.

 

Vatan için canını veren şehitler ile şehit yakınlarının değerini bilmeyenlere haklarını helal etmediklerini açıkça vurgulaya biliriz, “Bu ülke için canını verenler vatan için şehit oldular, olmaya da devam ediyorlar. Biz hak ettiğimiz yerde değiliz. Biz kimseyle kavga etmiyoruz. Kimseye husumetlik beslemiyoruz. Bu ülke için canımızı vermeye şu an ve bu yaşta bile hazırız. Canımız Ülkemize helal olsun diyoruz. Ancak bunun da değerini bilmeyenler varsa onlara da zehir zıkkım olsun diyoruz.”

 

“Devlet kudretini hainlerin ensesinde hissettirmediği sürece ihanet içinde olanlar kendilerini kahraman ilan ederler” diyen www.haberci18.com admini, “Demek ki bir teslimiyet var. Bir acziyet var. Herkesin gelişmeleri iyi analiz etmesi gerekir. Bu gelişmeler sadece şehit ailelerini ilgilendirmiyor, herkesi ilgilendiriyor. Bu gemi batarsa herkes batacağını bilmeli” diyerek, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ABD’nin FETÖ’cü papazına verilen değer maalesef şehit ve gazilerimize verilmiyor. Neden Tunceli’de iki Uzman Çavuşumuz, iki yiğit, iki kahramanımızın donarak şehit düştükleri olayı gündemde kısa tutuldu veya tutulmaya devam ediliyor? Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ABD’nin FETÖ’cü papazına verdiğiniz değer her şeyinizi ortaya koymaya yetiyor da artıyor…

 

Sonuç olarak “Birileri ilçeler arası özel helikopteriyle cirit atarken, jetleriyle oradan oraya giderken operasyondan dönen askerlere bir helikopter kaldıramayan, veya tedbirleri alamayan sorumlular utansın; bir kez daha utansın diyoruz.

 

Aziz Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Aziz Milletimize başsağlığı diliyoruz.
Bu haber 1954 defa okunmuştur.

Etiketler :
METİN KOÇ / 27-10-2018 10:24:00

Şehitlerimize ALLAH Rahmet Eylesin. Mekanları Cennet Oolsun.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI