Bugün...Kanal 7 Kürşat İle Gündüz Gece Programı Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Gençlik Ve Eğitim Derneği Yaran Meclisinde
Tarih: 21-01-2018 13:50:53 Güncelleme: 21-01-2018 16:42:53 + -


Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Gençlik Ve Eğitim Derneği Yaran Meclisi Kanal 7 Kürşat İle Gündüz Gece Programı ekibini ağırladı.


Kanal 7 Kürşat İle Gündüz Gece Programı Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Gençlik Ve Eğitim Derneği Yaran Meclisinde

Kanal 7 Kürşat İle Gündüz Gece Programı Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Gençlik Ve Eğitim Derneği Yaran Meclisinde Yaran Kültürümüzün Çekimini gerçekleştirdi.

 

Kanal 7'de yayınlanan gezi programının sevilen sunucusu Kürşat Anadolu sevgisini ortaya koyarak Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Gençlik Ve Eğitim Derneği Yaran Meclisinde samimi açıklamalarda bulundu.

 

Kanal 7’de “Gündüz Gece” isimli gezi programıyla Anadolu’yu karış karış gezerek türkülerini, manilerini, oyunlarını, yemekleri, düğünlerini ekrana taşıyan Kürşat yaşadıklarını anlattı.

 

Kürşat, ‘‘Gündüz Gece’’ programı çekimlerinden bir tanesini de 17 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 19:30’da Yaranlar diyarı, şehitler diyarı, Kaya Tuzu’nun Başkenti şirin Çankırı’mız da yaptı.

 

Yaran Meclisinden Etkilendi

 

Keyifli sohbetleriyle gönülleri fetheden Kürşat yine neşe dolu bir programa imza attı.

 

Yaran meclisinde A dan Z ye kadar Çankırı Yaran Kültürü anlatıldı.

 

Sempatik tavırları, eğlenceli sohbetleri ve seslendirdiği türkülerle herkesin sevgisini kazanan Kürşat’ın sunduğu Gündüz Gece Anadolu’nun özlenen yanlarını ekrana taşıyan ünlü sanatçı Yaranlar diyarı, şehitler diyarı, Kaya Tuzu’nun Başkenti şirin Çankırı da ekibiyle birlikte hem program çekimi yaptı, hem de gönlünce eğlendi.

 

Çankırı’nın Sesi, Gözü, Kulağı, Haberin Doğru ve Güçlü Adresi, www.haberci18.com admini Mustafa Çelik sordu, Kürşat Cevapladı

 

“Köyde büyüdüğünüzü söylüyorsunuz. Biz ise sizi daha elit ortamlardan tanıyoruz. Hayatınızdan biraz bahseder misiniz?

 

Kürşat Biçici “Aslında hayatım köyde başladı. Köyde büyüdüm. Sonra İTÜ’de (İstanbul Teknik Üniversitesi) Konservatuarı kazandım. Sonra geldim Nişantaşı’na. Allah’ım hiçbir şeyin bende arası olmaz mı? Ya köydeyim. Damın içinde, keçilerle birlikteyim. Traktör sürüyordum, eşek biniyorduk, inek güdüyorduk, koyunların peşinden koşuyorduk…  Liseden sonra geldik Nişantaşı’na. Ama ‘elma’ demeyi de ‘alma’ demeyi de Allah’tan biliyoruz.” dedi.

 

Büyükbaşağa Zülkif Akdoğan, Küçükbaşağa İbrahim Harmancı, Reis Metin Ekizceli ve Yaranlar: “Kürşat beyin samimi, doğal davranışı herkesi rahatlatıyor. Çekim yapılmıyor sanki misafirliğe gelmiş gibi. Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Gençlik Ve Eğitim Derneği Yaran Meclisimizde bizlere verdiği değeri gördük, severek ve beğenerek izledik programımızı. Esprili, doğal, neşeli kişiliği ile bizleri yalnız bırakmayarak sizlerinde desteği ile yaran kültürümüzün tanıtımı sebebiyle yaran meclisimizde çekim gerçekleşti, çok memnun olduk. Şahsına ve ekibine teşekkür ederiz” dediler.

 

Çankırı’nın usta kalemi, www.haberci18.com admini Mustafa Çelik “Kürşat bey doğal oluşunuz ve samimi içten davranışınız, yapmacık olmamanız çok güzel. Programınızın devamını, Çankırı’mızı gündemde tutmanızı diliyorum, başta Kanal 7, şahsınız ve Gündüz Gece Programı ekibine çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Anadolu kültürünün örneklerinin yer aldığı Gündüz Gece özellikle memleket hasreti çekenlerin özlemini dindirecek olan, Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Gençlik Ve Eğitim Derneği Yaran Meclisimizde gerçekleşen çekim önümüzdeki günlerde Kanal 7 Kürşat İle Gündüz Gece Programında yayınlanacaktır. Yayın tarihini kamuoyuna duyuracağız.

 

Büyükbaşağa: Zülkif Akdoğan

 

Küçükbaşağa: İbrahim Harmancı

 

Reis: Metin Ekizceli

 

Yaranlar: Ekrem Aktaş, Yasin Buğra Demirel, Ahmet Kapdan, Murat Gücükçapraz, İbrahim Akdoğan, Abdullah Yardımcı, Mustafa Efe, Ziya Karakuş, Osman Akdoğan, İbrahim Varmaz, Osman Alaca, Yusufcan Türkmen, Ertuğrul Varmaz, Günhan Durmuş, Cengiz Efe, Alperen Çağlar, Mustafa İnci, Turan Şen, Hamza Taşçı, Osman Tuna, Ertuğrul Çınar

 

Çavuş: İbrahim Kayabaşı

 

Sazendeler: Metin Gül, Hüseyin Bayraktar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
Bu haber 7611 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Yaran Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI