Bugün...Kaya Tuzunun Başkenti Çankırı Kadınları Ağırlıyor
Tarih: 15-03-2018 22:14:53 + -


Belediye tarafından düzenlenen kültür etkinliğine katılan 350 kadın, Çankırı’nın tarihi ve kültürel mekânlarını gezdi.


Kaya Tuzunun Başkenti Çankırı Kadınları Ağırlıyor

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’in 2018’i Çankırı için farkındalık yılı ilan etmesinin ardından Çankırı’da yaşayan kadınlar şehir turuna çıktı. Belediye tarafından düzenlenen kültür etkinliğine katılan 350 kadın, Çankırı’nın tarihi ve kültürel mekânlarını gezdi.

 

Çankırı Belediyesi Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi bünyesinde otobüsler bu kez Çankırı turu için kaldırıldı. 350 kadın kursiyer, rehber eşliğinde şehrin tarihi ve turistik alanlarını gezme fırsatı yakaladı. Kültür gezisine katılan gruplar; bölgenin en büyük parkı Recep Tayyip Erdoğan Parkını, Uçak Kütüphaneyi Türkiye’nin en büyük kaya tuzu rezervi Tuz Mağarasını, şehrin en seyirlik noktası Çankırı Kalesini, Çivitçioğlu ve Buğday Pazarı Medreselerini, Kent Müzesini ve Çankırı’nın tarihi ve kültür arşiv deposu Dr. Rıfkı Kamil Çankırı Araştırmaları Merkezini gezerek bilgi aldı. Kültür gezilerinin hafta sonuna kadar devam edeceği bildirildi.

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2406 defa okunmuştur.

Etiketler :
sibel şeker / 16-03-2018 15:35:00

Kadınlardan başka kime hizmet yapıyorki bu belediye. Çankırı'da yandaş kadınlara her türlü imkan var fakat erkekler kavehane köşeleri ve yunus avm çevresinde sürtüşüyorlar.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Belediye Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI