Bugün...Kayıp Bekçiden 4 Gündür Haber Alınamıyor
Tarih: 20-03-2019 12:42:26 + -


16 Mart tarihinde aşırı yağıştan dolayı Acıçay'ın taşması sonucunda taşkın meydana gelmişti. Şantiyede çalışan işçiler Bekçi Kaya'dan haber alamayınca yetkililere haber vermişti.


Kayıp Bekçiden 4 Gündür Haber Alınamıyor

Haber Alınamıyor

 

Çankırı'nın Kızılırmak ilçesinde hidroelektrik santrali inşasında bekçilik yapan Mustafa Kaya'dan 4 gündür haber alınamıyor. 

 

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Kızılırmak’ta Su Baskınında Kaybolan Vatandaşı Arama Çalışmalarını Yerinde İnceledi

 

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Geçtiğimiz günlerde Kızılırmak ilçemizde yapımı devam eden inşaat aşamasındaki Tımarlı Hidroelektrik Santrali Projesi köprü ve kanal yapım çalışmaları sırasında meydana gelen taşkın sonucu kaybolan Mustafa Kaya isimli vatandaşı arama çalışmalarını yerinde inceledi.

 

Beraberinde Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Kızılırmak Kaymakamı Ömer Kıraç, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, Kızılırmak Belediye Başkanı Bayar Sosyal, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Hasan Sait Korkutata ile birlikte olay yerine giden Valimiz Aktaş, alanda arama kurtarma çalışması yapan firma yetkilileri ve ekiplerden son durum hakkında bilgi aldı. Su baskınında kaybolan Mustafa Kaya’nın yakınları ile de yakından ilgilenen Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, çalışmaların hızlandırılarak bir an önce sonuç alınması için ilgililere talimat verdi.

 

Alandaki incelemelerin ardından Valimiz Aktaş ve beraberindekiler Kızılırmak Kaymakamlığı’nda konuyla ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.

 

Bilindiği gibi üç gün önce gerçekleşen olayda kaybolan Mustafa Kaya isimli vatandaşı, Valiliğimiz koordinasyonunda Kızılırmak Kaymakamlığı, Çankırı İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Çankırı DSİ 52. Şube Müdürlüğü, Çankırı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü 3 kişilik dalgıç ekibi tarafından arama ve kurtarma çalışmalarına devam ediliyor.

 

16 Mart tarihinde aşırı yağıştan dolayı Acıçay'ın taşması sonucunda taşkın meydana gelmişti. Şantiyede çalışan işçiler Bekçi Kaya'dan haber alamayınca yetkililere haber vermişti. Kaya'nın kaybolduğu bölgede de arama çalışmaları başlatılmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2522 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI