Bugün...Kızılırmak Ve Köyleri İçme Suyuna Kavuşuyor
Tarih: 04-11-2017 09:06:51 + -


Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz “Kızılırmak Ve Köylerinin İçme Suyuna Kavuşacağını müjdeleyici açıklamalarda bulundu.


Kızılırmak Ve Köyleri İçme Suyuna Kavuşuyor

Filiz Açıklamalarda Bulundu

 

Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’nun Çankırımızı ziyaretinde Kızılırmak ilçemizin ve köylerinin içme suyu sorunun giderilmesi için vermiş olduğu sözün takibini yaparak çözümü noktasında sona yaklaşmış bulunmaktayız.

 

DSİ Genel Müdürü Murat Acu beyi İl Özel İdare Genel Sekreterimiz ile ziyaret edip, Kızılırmak ilçemizin ve köylerinin içme suyu sorununun çözümü noktasında görüşmeler gerçekleştirdik.Çankırı İl Özel İdaremiz tarafından hazırlanan ve yaklaşık maliyeti 10 Milyonu bulan proje çalışmalarımız üzerinde istişareler sağladık.

 

Güldürcek suyunun ana hattına 900 metre mesafede olan Kızılırmak hattına bağlanması ve bir vanadan  branşman ile verilmesi için Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu tarafından talimat verilmişti.

 

Teknik elemanlarımız ve mühendislerimiz ile defalarca yaptığımız istişareler ve incelemeler sonucunda Çankırı merkez hıdırlık mevkiinden Aşağı yanlar maslağına ve oradan saraycık içme suyu grubuna bağlantı yapmanın daha doğru olacağı sonucuna ulaştık.Böylelikle Kızılırmak ilçemize ve köylerine içme suyunu burdan temin edip kökten bir çözüme kavuşturmuş olacağız.

 

Daha öncesinde 1 Kasım seçimlerinde söz vermiş olduğumuz Kurşunluya 35 km’lik mesafede olan güldürcek hattından, içme suyunu temin etmiş ve zoru başararak vermiş olduğumuz sözü yerine getirmiştik.Her daim göstermiş oldukları destek ile devletine bağlılığını yerine getiren Kızılırmak ilçemize geçte olsa vermiş olduğumuz sözü yerine getiriyor olmanın mücadelesi ve takibi içerisinde olmaya devam edeceğiz.

 

 
Bu haber 1627 defa okunmuştur.

Etiketler :
NUH MÜLAYİM / 07-11-2017 12:58:00

SAĞOLUN VEKİLİM BEN BİR KIZILIRMAKLI VATANDAŞ OLARAK SİZLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM GERÇEKTEN KIZILIRMAK İLÇEMİZİN SUYU İÇİLMEZ DURUMDA TAHLİLLERDE CİHAZIN EROR VERDİĞİ YANİ SUYUN İÇİLMEZ DURUMUMDA OLDUĞU GÖRÜLDÜ SAYIN VEKİLİM BİRDE KIZILIRMAK GİBİ YERE YAYIN BALIĞI ÜRETME ÇİFTLİĞİ KURULSA NE GÜZEL OLUR ÇOK MÜSAİT YERLER VAR KEŞKE DÜŞÜNSENİZYA BİRDE YANINA BALIK RESTORANT MÜKEMMEL OLUR ONDAN SONRA BAKIN İLÇEYE DIŞARIDAN NE İNSANLAR GELİP PARASAL YÖNDEN KATKI YAPACAKLARINI NEDEN OLMASIN,FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer İlçeler ve Köyler Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI