Bugun...Koray Erdoğan Bayrağı Nizamettin Ünal’a Teslim Etti
Tarih: 27-02-2018 00:05:15 + -


Tek listenin katıldığı seçimlerde Koray Erdoğan bayrağı Nizamettin Ünal’a teslim etti.


Koray Erdoğan Bayrağı Nizamettin Ünal’a Teslim Etti

Çankırı AK Gençlikte Bayrak Değişimi

 

AK Parti Çankırı Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi 24 Şubat Cumartesi günü Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Yapılan kongreye AK Parti Grup Başkanvekili ve Amasya Milletvekili Naci Bostancı, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, Milletvekilleri Av. Muhammed Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım, ilçe belediye başkanları, Gençlik Kolları Başkanı Koray Erdoğan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu ve partililer katıldı. Tek listenin katıldığı seçimlerde Koray Erdoğan bayrağı Nizamettin Ünal’a teslim etti.

 

Divanın oluşturulmasının ardından saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'mız okundu. Daha sonra kongrenin açılış konuşmasını AK Parti Gençlik Kolları Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan yaptı. Erdoğan, “Ben rabbime hamt ediyorum. Davası hak olan ve haklı olan bir liderim olduğu için rabbime hamt ediyorum. Ömrümün en güzel yıllarını Recep Tayyip Erdoğan’ın haklı olan davasının tam ortasına görev yapma onurunu ve gururunu bana nasip ettiği için AK Partimizin göz bebeği olan gençlik kollarımızda geçmiş dönemde görev yapan kurucu gençlik kolları başkanımız Hüseyin Boz'a, geçmiş dönem gençlik kolları başkanımız Muharrem Ovacık’lıya ve 3 yıl önce bayrağı devraldığım selefim, Muhammed Raşit Çelebi'ye teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dünyanın herhangi bir yerinde zulüm gören Müslümanların ilk umudu tek umudu Türkiye olmuş durumda işte bizde kaderi ülkemizin kaderi ile aynı olan ak partimizin yarınlarını şekillendirmek için buradayız. AK Parti sadece bir siyasi parti değildir. AK Parti bir gönül hareketidir. AK Parti bir dava hareketidir.  AK Partide gençlik kollarında görev yapmanın önemi yarınlara umut salmaktır. Türkiye’ye umut olmaktır. Filistin’deki Suriye’deki bir gence el uzatmaktır. AK Gençlik'te görev yapmak. Dünya'nın gıpta ile baktığı ve mazlumların, umut ile sarıldığı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile aynı yolda yürümek AK Gençlik'te görev yapmak Allah'ın rızasını kazanmak için çalışmaktır. Bizler çok şanslıyız değerli genç kardeşlerim. Sizin bir kardeşiniz olarak, davama hizmet ettim. Hayatımın en öğretici yılları gençlik kollarında geçti. Allah'a ham d olsun bizlere emanet edilen görevlerin hep bilincinde olduk ve bu şuurda hizmet ettik. Haklı olduğunuz mücadelede asla korkmayın, Allah sizin en büyük destekçiniz olacaktır.

 

Allah bana ömür verdiği sürece ben sizlerden hiç kopmayacağım. Her zaman destekçiniz olacağım. Bu bir veda değildir. Rabbimin yeni ufuklar açacağının haberidir. Sizlere başarılı olacağından ve teslim aldığı bayrağı daha ileriye taşıyacağından şüphe duymadığım bir kardeşime emanet ediyorum. Yol arkadaşım kardeşim teşkilat başkanlığımızı yapmış Nizamettin Ünal kardeşime ve yeni seçilecek yönetim kuruluna başarılar diliyorum. Rabbim birliğimizi daim etsin. Bir ve beraber olun. 2019 ilk hedefimiz olsun. Çok çalışalım. Başarımıza başarı katalım. Kongremizin partimize, ülkemize, ilimize, hayırlar getirmesini diliyorum. Bir kez daha teşriflerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Rabbim bizleri ezansız, vatansız, bayraksız ve dav asız bırakmasın. Allaha emanet olun.”

 

Erdoğan’ın konuşmasının ardından yönetim kurulu faaliyet raporu oylanmaya sunuldu. Rapor oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra protokol konuşmaları bölümüne geçildi.

 

Bu bölümde konuşan Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Umudun, sevginin, geleceğin temsilcisi olan sevgili gençler hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Sevgili gençler tarihin en keskin virajlarından birisindeyiz. Bugün ülkemizin coğrafyamızın Türk İslam dünyasının yakın tarihte en zor günlerini geçirdiği anı idrak ediyoruz. Burada o büyük liderin gençliğine yakışan bir ve beraber olmaktır, birlik olmaktır. Ayrılıkta azap var birlikte rahmet vardır. Bugün burada Çankırı’daki gençlerimizin birlik ve beraberlik içerisinde bu coşkuyu ortaya koymalarından dolayı duymuş olduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

 

Başkan Dinç, “Gençler rabbim Ayet-i Kelimesinde çok net ifade ediyor ‘Allâh, kendi yolunda çelik karkas blok bina bütünlüğünce saf bağlayarak savaşan kimseleri sever.’ diyor. Bu birlik ve beraberliğimizi asla kaybetmiyoruz. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun diyorum. Sevinciniz huzurunuz baki olsun diyorum. 2019’da bu birlik ve beraberlik içerisinde bu ruhla Çankırı milleti Türkiye birinciliği Allah’ın izniyle temsil edecektir.” diye konuştu.

 

“Gençlik kolları kongremiz hayırlara vesile olsun.” diyen Milletvekili Hüseyin Filiz, “Bugün bir nöbet değişimi yapıyoruz. Elbette Çankırı’mızın gençliğini hep zinde görüyoruz. Koray başkanımız nöbetini Nizamettin kardeşimize devretti.  Bu kardeşiniz 6 tane seçim geçirdi. 6 tane seçimde geçirdiğimi ve gördüğümü bir ben biliyorum bir de Allah biliyor. Bu gençler hep böyle dimdik ayaktaydı. Hangi ilçeye gitsek hangi yerde bir bayrak eksikliği varsa bu gençler bayrakları asıyorlardı, direklere binalara çıkıyorlardı. Üniversitelerde liselerde her daim AK gençliği ayakta tutuyorlardı. Son referandum seçimlerinde bu gençlerle beraber 50-60 tane ev toplantısı yaptık. Liselerdeki seçim başarılarını kutluyorum. İlk defa AK Parti kurulduğundan beri Üniversite konsey başkanlığını kazanan bu gençlere çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Milletvekili Filiz, “Bu gençler bu başarıyı imkansızlıklar karşısında elde etti. Hiçbir imkanları yoktu. Bunların bir davaları bir de gönülleri vardı. Bu gençler başarıdan başarıya koşuyordu. Gençler hakkınızı helal edin. Toprağın altı hesap vermek için vardır. Biz hesap günü geldiği zaman kolay hesap vermek için ne yaptık biliyor musunuz? Hangi gencimiz işsizse onları işini aşını hepsini garantiledik hiçbir genç açıkta kalmadı. Hükümetimiz Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri eğitimde, sağlıkta, ulaştırmada rekorlar kırıyor. İşini ve aşını veremediğimiz zaman işlerimizi yarım bırakmış oluyoruz. Biz Çankırı’ya getirmiş olduğumuz sanayi yatırımlarıyla hangi gencimiz bizden iş isterse ona iş buluyoruz.” dedi.

 

“Geçmişte Karabük’e gidiyorduk işe girmeye.” diyen Filiz şöyle devam etti: “Geçmişte Kırıkkale’ye gidiyorduk işe girmeye doğru mu? Kırıkkale Makine Kimyaya girmek için aracı buluyorduk. Kırıkkale’de Makine Kimyada çalışanların sayısı 4 bin 650. Biz kurmuş olduğumuz OSB’de 3 bin kişi çalışıyor. 10 bin çalışacak. Göçü tersine çevirdik. Artık Kırıkkale’den, artık Karabük’ten buraya servislerle çalışmaya geliyorlar. Çankırı çemberi yırttı büyüme yoluna girdi. Gençlerin işsiz kalması mümkün değil. Türkiye’de yüzde 11 olan işsizliği Çankırı’da sıfırladık. Çankırı’da kim iş isterse istesin iş buluyoruz artık. Gençler sizler Selahattin Eyyübi’nin torunlarısınız, gençler sizler Hz. Mevlana’nın torunlarısınız, sizler Yunus Emre’yi örnek alın, Gençler sizler Recep Tayyip Erdoğan’ı örnek alın.  Birlikte Rahmet var ayrılıkta azap var diyorum. Sizlere Allah’a emanet ediyorum.”

 

Görevi devredecek yönetimi kutlayan yeni yönetime başarılar dileyen Milletvekili Av. Muhammed Emin Akbaşoğlu da, “Hepinizi tebrik ediyor başarılar diliyorum. Davasının etrafında kenetlenmiş gençlik. Bu gençliği ifade eden bugün bu sancağı taşıyan AK kadrolara, ak gençliğe selam olsun.  Ak gençliğin kadrolarında görev yapan ve bundan sonra bayrağı devralarak görev yapacak gençlerimizi, insanlığımız ve vatanımız için çalışacak siz gençleri tebrik ediyor hepinize üstün başarılar diliyorum." dedi.

 

Akbaşoğlu, "Biz karadan gemileri yürüten Fatih'lerin, denizin altından arabaları ve trenleri yürüten Recep Tayyip Erdoğan'ın yolundayız. Peygamberimizin müjdesine nail olmak için genç fatih ile onun bilge rehberi hocası olan ak Şemseddin’in ve beraberindekilerle birlikte bir çağ kapanıp bir çağ açıldı. Gençliğin dinamizmi ve tecrübe ile bir çağ açılıp bir çağ kapandı. 1. İstiklal mücadelesi İnebolu, Kastamonu, llgaz, Çankırı, Ankara hattı ile yapıldı. 15 Temmuz'da 2. İstiklal mücadelesinde de yine karargah Çankırı’ydı. Başbakanımız Ilgaz'dan Ankara'ya, Gazi Meclise gitti. Çankırı istiklalimizin ve istikbalimizin karargahı Türkiye'mizin mayasıdır. Bu nedenle Çankırı'mızın gençlerine, din ve devlet, vatan ve millet müdafaasında büyük görevler düştü bu görevler önceden olduğu gibi bundan sonra da  başarıyla sürdürecektir." dedi.

 

AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman’da, “Partimizin kurulduğu günden bu güne kadar Çankırılı olarak bizler girdiğimiz her seçimde alnımızın akıyla başarılı olarak çıkmışsak, bu başarılara ve zaferlere siz değerli genç kardeşlerimin ve dolayısıyla il ve ilçe başkanlıklarımın azimle kararlılıkla ve hiç yılmadan gece gündüz demeden kar kış demeden bu dava uğruna her türlü fedakarlıkta bulunmaları en büyük etkendir. Geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerin girdiğimiz her seçimde yaptığı fedakarlıkla ve başarılarımıza olan katkıları hiçbir zaman akıllarımızdan silinmeyecektir. Sizlerin de gösterdikleri bu gayret ve çabalar siyasi tarihimizde altın harflerle kazınmış şekilde her zaman yerini alacaktır.” dedi.

 

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş’ta Çankırı'daki coşkudan son derece memnun olduğunu söyledi. Ecertaş, "Çankırı’daki gençlerimiz bayrak asmadık direk, ağaç bırakmadı. Gençlerimiz bu işi gönülleriyle yapıyor. Helal olsun. Kongrelerimiz coşkulu geçiyor. Gençlerimiz yönetimlerini tazeliyorlar. Türkiye'nin her tarafından gençlerimize ne görev verilirse verilsin görevi her zaman en iyisini yapacaktır.  Buna inancımız tamdır. Bugün Çankırı'da yeni seçilecek başkanımıza ve yönetimine başarılar diliyorum. Bugüne kadar görev yapmış arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum." dedi.

 

"Aslolan, bu hayatta ne yaptığımızdır.” diyerek konuşmasına başlayan AK Parti Grup Başkanvekili ve Amasya Milletvekili Naci Bostancı, “Nereye bir çizik attığımız, kimin elinden tuttuğumuz, insanlara ve başkalarına ne tür bir faydamız olduğu, insanın kişiliğini ve kimliğini tayin eden yaptığı üretim, ortaya koyduğu eserdir. O bakımdan heyecan çok güzel ama o heyecanla bu hayata bir çentik atmak bu hayatın içerisinde alın teriyle emekle eser inşa etmektir. Asıl önemli ve hayati olan budur.” şeklinde konuştu.

 

AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı, “Siyasi hareketler toplumu seferber eder onlara büyük bir canlılık verirler, halka bir istikamet verirler. O siyasi hareketi oluşturan insanlar da birer birey olarak yaptıkları işte ne kadar kıymetliyse ne kadar kişi olarak güzel eserler ortaya koyabiliyorsa hem kendisi için hem de bağlı olduğu siyaset için ve neticede ülkesi ve insanlar için hayırlı işler yapıyor demektir. Bu ülke çok muhataralı tarihi süreçler yaşadı. Tarihin parlak sayfaları, zaferler önemli ama aynı zamanda bu topraklarda geçmişte yaşadığımız acılar, çektiğimiz çileler, başımıza bir takım musibetlerin gelmesi, bunların nedenleri en az zaferler kadar önemlidir. Tıpkı insanların gibi milletlerin hayatında da inişler ve çıkışlar oluyor. Çıkışlar muhteşemdir ama inişlerin de niye olduğunu muhakkak dersler çıkartarak bilmemiz lazım ki bundan sonraki yürüyüşümüzde başımıza o tür problemler gelmesin, meydan okuyucu durumlarla karşılaştığımızda onların hakkından çok daha başarılı bir şekilde gelelim.” açıklamasında bulundu.

 

Kudüs ile ilgili gelişmelerden bahseden Bostancı konuşmasını şöyle noktaladı: “Bugün mesela bir Kudüs’ten bahsediyoruz. Kudüs’e ilişkin Amerikan başkanının aldığı kararı protesto ediyoruz. Birleşmiş milletlerde birçok ülke Amerikan başkanının kararına karşı oylamada Kudüs meselesinde bu işgalci girişime itiraz eden bir saf tuttu. Bu çok önemli ama Kudüs’te, Ortadoğu coğrafyasında işler bu noktaya nasıl geldi, hangi geçmişten geliyoruz acaba düşman dediklerimiz bir pozisyon elde etmişle ona tahkimat yapıyorlar ama asıl bizim olanlar asıl Müslüman olanlar onlar geçmişte ne tür hatalar yaptı ki hangi yanlış taşlarla bu tarihi kader teşekkül etti. Bizim dikkat etmemiz gereken, tarihten çıkarmamız gereken hususlardan birisi budur.”

 

Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Seçim sonucunda tek liste ile seçime giren Nizamettin Ünal AK Parti Gençlik Kolları Başkanı oldu.

 

Tek liste ile seçimlere giren Nizamettin Ünal başkanlık koltuğuna otururken yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

 

Sabir Havan, Murat Korkmaz, Hüseyin Kılıç, Murat Çetinkaya, Arif Sancar, Erol Eren Kertlez, Batuhan Emin Ünal, Mustafa Furkan Altuntaş, Fatih Yavuz, Coşkun Yusuf, Veysel Ölmez, Vahit Uğur Öztürk, Aslı Karabulut, Handan Aysun Kurt, Oğuzhan Yusuf, Gülşah Alcu, Emre Arpacı, İhsan Köprülü, Emre Gümüş, Hilmi Çelikel, Mehmet Mert Yıldız, Volkan Hallaç, Tolga Çelik, Burak Kula, Enes Altın, Halil İbrahim Mercan, Okan Savaş, Elif Emre Eloğlu, Fatma Kutay.  

 

Platformda  yer alan yeni yönetim kurulu üyeleri  topluca salonu selamlayarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2010 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI