Bugün...Köylerin Haberleşme Sorunu Çözülecek
Tarih: 27-06-2019 23:03:55 Güncelleme: 27-06-2019 23:11:55 + -


Bir çok köyün haberleşme sıkıntısı yapılacak çalışmalarla giderilecek. Güldürcek barajında yaşanabilecek herhangi bir sıkıntı sonrasında Dikenli barajı devreye girecek.


Köylerin Haberleşme Sorunu Çözülecek

Bir çok köyün haberleşme sıkıntısı yapılacak çalışmalarla giderilecek.

 

Geçtiğimiz günlerde Yapraklı ilçesine bağlı Ayseki köyünde yangın çıkmış ve haberleşme sorunu yaşandığı için yangına geç müdahale edilmişti.

 

Yaşanan olay sonrasında da 7 ev yanmıştı.

 

1 yıllık milletvekilliği süresini değerlendirmek üzere basın mensupları ile bir araya gelen Milletvekili Salim Çivitcioğlu’da köylerde yaşanan haberleşme sıkıntısı konusuna dikkat çekerek, yaşanan sıkıntının halledileceğini dile getirdi.

 

Çankırı’nın bir çok köyünde ve Türkiye’nin yıldızı olan Yıldıztepe kayak merkezinde yaşanan şebeke sorunu nedeniyle vatandaşlar yıllardır büyük sıkıntı yaşıyordu.

 

Yıldıztepe kayak merkezine gelen vatandaşların en büyük sıkıntılarından biri de şebeke problemiydi.

 

Bir çok köyde yaşanan bu sıkıntıya dikkat çeken milletvekili Salim Çivitcioğlu, “İlçelerimize bağlı köylerde Türk Telekom şebekesi kapsam dışı olan yerlere Uydu planlanarak sıkıntıların giderilmesi vb. planlarımızı en kısa sürede faaliyete geçirerek, halkımızın imkanlara en hızlı erişimini sağlayacağız. Malum geçenlerde Ramazan Bayramı öncesi arife günü Ayseki köyümüzde bir yangın oldu. Telefonla ilgili sıkıntı olduğu için, yangının bildiriminde bir sıkıntı yaşandı ve evlerimiz yandı gibi bir düşünce oldu. Bizde yaşanan bu sıkıntılarla ilgili çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.

 

Su Sıkıntısında Dikenli Barajı Devreye Girecek

 

Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu'na Nefes Aldırtmadık!

 

Soruları peş peşe sıraladık.

 

Güldürcek barajında yaşanabilecek herhangi bir sıkıntı sonrasında Dikenli barajı devreye girecek.

 

Basın mensupları ile bir araya gelen ve il genelindeki çalışmalar hakkında bilgi veren milletvekili Salim Çivitcioğlu, içme suyu konusuna değindi.

 

Şuanda 9 ilçe ve köylere su temin eden Güldürcek Barajı’nda yaşanabilecek herhangi bir sorun karşısında vatandaşların mağduriyet yaşamaması için gerekli önlemlerin alındığını aktardı.

 

“İlimizde içme suyu ile ilgili çıkabilecek sorunlara karşı acil eylem planı olarak çözüm önerimiz var.” Diyen Çivitcioğlu, “Bununla ilgili alternatif Korgun Dikenli Barajı. Baraj gövde ekseninde AGİ istasyonu kurulmuş olup, 2 yıldır debi ölçümleri yapılmaktadır. Baraj ilimize yaklaşık 25 km mesafededir. Halen il merkezi 9 ilçe ve köylerin içme suyu ihtiyacı Güldürcek barajından karşılanmakta. Ama biz burayı da yedek olarak devreye sokacağız. Olaki bir problemle karşı karşıya kalırsak, o suyun da hem Çankırı’mızın hem de ilçelerimizin kullanımına sunmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.
Bu haber 2060 defa okunmuştur.

Etiketler :
Hasan / 02-07-2019 09:04:00

Sayın vekilim seni altında son model mercedes ile gez diye seçmedik. İş yap diye seçtik. Geldin geleli hiçbir icraatin yok.Herşey lafta. Tüneyde OSB kuruldu bitane fabrika getiremedin üniversite desen yerinde sayıyor ögrenci kaybediyoruz. Sen bu işlerle ugraş memlekete istihdam getir. Köylerin sorununu çöz. Çankırının bircok sorunu varken İstanbu lda kapı kapı oy topluyodun sen boşver İstanbulu Ankara yı memlekete çalış memlekete. Bugün OSBde binlerce kişi ekmek yiyor. Akpli degilim ama Hüseyin Filiz hala konşuluyor neden çünkü bu adamın büyük faydası oldu memlekete bu fabrikaların gelmesine. Sende bi iş yap tarım işiyle ugraşıyorsunuz. Hiçmi tarım makinası yapan yada bakşka sektör bir fabrika getiremiyorsun. Düğünlerde boy boy resim çekinmeli degil iş yapmalı.

İsmail EFE / 01-07-2019 08:23:00

Sayın Vekilim Yapraklı İkizören eski babsa grubunda dört köy yer almakta ancak her yaz su sıkıntısı çekmekteyiz.Yukarıöz e yapılan barajdan bu gruba su verilirse bu sorunda köklü olarak çözüme kavuşmuş olacaktır.Yardımlarınızı bekliyoruzFacebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI