Bugun...Kuzka İle Ahi Yaran Derneği Proje İmzaladı
Tarih: 26-11-2016 22:06:54 + -


Gerekli incelemeleri yapan KUZKA projenin uygunluğuna karar verdi ve 46.650 TL doğrudan destek vereceğini taahhüt etti.


Kuzka İle Ahi Yaran Derneği Proje İmzaladı

Geçtiğimiz günlerde Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Yaran Kültürünün Tanıtımı ve Yaran Buluşması adlı bir proje sunuldu. Gerekli incelemeleri yapan KUZKA projenin uygunluğuna karar verdi ve 46.650 TL doğrudan destek vereceğini taahhüt etti.

 

Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Anadolu sohbet geleneklerinin temsilcileri ile kültürel yakınlık sağlamak, kardeşlik duygularını geliştirmek ve kültürümüzü tüm dünyaya tanıtmak gayesi ile hazırlanan bu projeye kardeş dernek olarak Ahi Yaran Oğuz Boylarını Yaşatma Derneği de ortak edilmiştir.

 

Proje kapsamında ülkemizin değişik coğrafyalarından üç farklı ekip davet edilecek olup, bu ekiplerin sunumları halkımıza izlettirecektir. Ayrıca proje kapsamında UNESCO temsilcisi ve Kültür ve Turizm Bakanlığımız uzmanları tarafından Anadolu sohbet geleneklerine yaran geleneğinin gelecek nesillere taşınması ve yol haritası olarak bir konferans yapılacaktır. Üç ay içerisinde gerçekleştirilecek olan proje kapsamında halkımıza gerekli duyuruları yaparak davetlerimizi yapacağız. Şimdiden keyif alarak izleyecekleri bir program olmasını diliyorum.

 

Projemizi kabul eden;  başta KUZKA olmak üzere, ilimiz valisi Mesut Köse,  milletvekillerimiz Hüseyin Filiz ve M. Emin Akbaşoğlu’na, Belediye Başkanımız İrfan Dinç’e, İl Planlama müdürümüz Gazi Baykaler’e, İl Kültür ve Turizm müdürümüz Mustafa Kemal Karatatar’a, Müdür yardımcımız Aydın Demiröz’e, Şube Müdürümüz Nusret Acar’a, proje ortağımız Ahi Yaran Oğuz Boylarını Yaşatma Derneği’ne, basınımıza ve her zaman benimle birlikte bu kutlu davaya hizmet eden yönetim kurulu arkadaşlarıma ve dernek üyelerimize sonsuz teşekkür erdim. Bizi izlemeye devam edin. Çünkü önümüzdeki günlerde yeni proje ile huzurlarınızda olabiliriz. Saygılarımla.

 

Ahmet Absarlıoğlu=>Ahi Yaran Derneği Dernek Başkanı
Bu haber 4645 defa okunmuştur.

Etiketler :
Mustafa YAZICI / 28-11-2016 11:45:00

Allah cc kolaylıklar versin başağam.

semih ağır / 28-11-2016 10:06:00

Tebrik ederim Reisim.

Necati ülker / 27-11-2016 07:54:00

Sayın Ahmet ABSARILIOĞLU BAŞAĞA Sizin şahsınızda bu projeye Emeği geçen herkesi gönülden kutlarım. Ömrüm boyunca bu tür projelerle YÂRAN KÜLTÜRÜNÜN “ASLINA UYGUN YAŞATILACAĞINI, GELECEK NESİLLERE ULAŞTIRILACAĞINI” SAVUNMUŞUMDUR. ÇOK ŞÜKÜR BU GÜNLERİ GÖRDÜM. 27.11.2016 Sağlık ve Başarı dileklerimle Başağa Necati ÜLKER-ANKARAFACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Yaran Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI