Bugün...Levhasında Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Yazıyor Ama; Kurumun Önündeki Bayrak Direğinde Türk Bayrağı Yok (Özel Haber)
Tarih: 10-07-2019 08:03:35 Güncelleme: 10-07-2019 12:22:35 + -


Çankırı Sağlık İl Müdürlüğü ve Aksu Aile Sağlık Merkezi yetkililerini şiddetle kınıyoruz. Bu yaptıklarının hesabı sorulmalı, gereği ne ise yapılmalı.


Levhasında Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Yazıyor Ama; Kurumun Önündeki Bayrak Direğinde Türk Bayrağı Yok (Özel Haber)

Bayrak Direklerinize Bakanlık ve Kurumunuzun Flamaları Yakışıyor da, Türk Bayrağımız mı Yakışmıyor?

 

Çankırı Valiliği Türk Bayrağı Hususunda Uyarıda Bulunmuşsa da; İlimiz Aksu Mahallesinde hizmet veren “Aksu Aile Sağlık Merkezinde” maalesef Türk Bayrağımız yok yerinde yeller esiyor!!!

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak Şehrimizi Boş Bırakmıyoruz, Har daim Gözetliyoruz!

 

Zaman zaman rengi solmuş, kirli, yırtık, delik, sökük, buruşuk vb. bayrakların kullanıldığı tespit edilmiştir. Tespitlerden sonra resmi olarak Türk Bayrağı hususunda çok ciddi uyarılarda bulunulmuştu. Ama gel gelelim Çankırı Sağlık İl Müdürlüğüne bağlı şehrimiz Aksu Mahallesinde hizmet veren “Aksu Aile Sağlık Merkezinde” Türk Bayrağı tüzüğüne uyulmadığı görüldü.

 

Çankırı Sağlık İl Müdürlüğü Ve Yetkilileri Artık Kabak Tadı Verdi, Uzaklaştırın Bu İnsanları Şehirden

 

Bunlar Sorgulanmalı

 

Aksu Aile Sağlık Merkezi Neden Bayrak Kanunu Ve Valilik Emirlerine Uymuyor?

 

Kurumunuzun önündeki bayrak direğinde bulundurmak istemediğiniz Türk Bayrağının dalgalanması sizleri de mi rahatsız ediyor?

 

Ülkemizin ve milletimizin varlığı ve bağımsızlığını temsil etmekte; birlik ve beraberliğimizin göstergesi olan önemli kutsal değerler taşıyan Türk Bayrağımız neden “Aksu Aile Sağlık Merkezi’nde Dalgalanmıyor, Aksu Aile Sağlık Merkezi Neden emir ve kanunlara riayet etmiyor?”

 

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Aksu Aile Sağlık Merkezi kurumunda, “Rengi solmuş, kirli, yırtık, delik, sökük, buruşuk olan Sağlık Bakanlığı bayrakların kullanıldığını tespit ettik. Tespitimizde ne acıdır ki Sağlık Bakanlığı flamasının bayrak direğinde yerini aldığını, fakat Türk Bayrağımızın olmadığını. Bayrak direğinin de boş olduğunu görüntüledik.

 

Tüzük Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz der. “Çankırı Sağlık İl Müdürlüğü ve Aksu Aile Sağlık Merkezi yetkililerine soruyoruz” Biz bilmiyoruz da veya haberimiz yokta; Aksu Aile Sağlık Merkezine Türk Bayrağı asmak yasak mı? Bunun cevabını verin. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iseniz bayrağımıza çok daha fazla tutku ve saygıyla bağlanmanızı tavsiye ederiz.

 

Böylesine kutsal bir simge üzerine elbette ki çok sayıda şiir yazılmıştır. Bu şiirler arasında en bilineni şair Arif Nihat Asya’nın kaleme aldığı o destansı dizelerdir.

 

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,

Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,

Işık ışık, dalga dalga bayrağım!

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

 

Yine İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Vatan uğrunda ölen varsa vatandır” sözleri de bayrak ile ilgili söylenmiş en güzel sözler arasında yer alır.

 

Tekrarlıyoruz "Bu Kurum Yetkililerinin Acilen Sorgulanması Lazım!"

 

Türklüğünden, Türk Bayrağımızdan Rahatsız Olanlar Şehitler, Yaranlar Diyarı Çankırı'yı Tez Zamanda Terk Etsinler

 

Çankırı Sağlık İl Müdürlüğü ve Aksu Aile Sağlık Merkezi yetkililerini şiddetle kınıyoruz.

 

Sonuç olarak; Türk Bayrağı hususunda uyarılara uymayan, görevini yapmayan, çağrılara kulak vermeyen, Çankırı Sağlık İl Müdürlüğü ve Aksu Aile Sağlık Merkezi yetkililerine ceza uygulanması lazım. Bu insanlara en ağır ceza verilmeli ki Türkiye ye Çankırı’ya örnek olsun.

 

Bu güzel uyarımız dikkate alınarak Çankırı Belediyemizden de anons ettirilerek, bayrak kanunu ve Valilik emirlerine uymayanları, sosyal medyayı kullanmayan vatandaşları da haberdar etmek açısından al bayrağımızın hak ettiği değerine uygun olarak kullanılması hususunda bilgilendirilmeleri çok iyi olur diye düşünüyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 5254 defa okunmuştur.

Etiketler :
Enes KENGER / 10-07-2019 13:26:00

Biz Aksu asm den gayet memnunuz. Aksu asm de bu ithamları hak eden bir personel yoktur. Bu durumun illaki bir açıklaması vardır. Gereği en kısa sürede yapılacaktır.

asm hastası / 10-07-2019 11:01:00

Bir hafta önce muayene için gittiğimde bayrak vardı. Mutlaka bir nedeni vardır biz asm personelinden çok memnunuz bir sıkıntı yaşamadık şimdiye kadar.

Ayşe Bilgi / 10-07-2019 10:54:00

Mahallemizin sağlık ocağı tüm personelinden memnunuz. Temiz düzenli işlerini hakkıyla yapıyorlar. Mutlaka bayrak konusunun açıklaması vardır. Memleketimizin adamı bayrağı niye asmasınlar, belki yıkamak için çıkardılar. Vallahi geçen hafta gittiğimde tek doktor vardı ve başı çok kalabaliktı beklemedim bile. Bayrağı değiştirmek de mi onların (Doktorların) görevi?Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI