Bugün...Malum-Sen’in İmzaladığı Toplu Sözleşme, Memur ve Emekliyi İnletmektedir
Tarih: 01-03-2019 12:32:34 Güncelleme: 01-03-2019 12:37:34 + -


Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Metin Memiş’in Yazılı Basın Açıklaması


Malum-Sen’in İmzaladığı Toplu Sözleşme, Memur ve Emekliyi İnletmektedir

Memiş’in Yazılı Basın Açıklaması 

 

Memiş "Malum-sen’in imzaladığı toplu sözleşme, memur ve emekliyi inletmektedir." dedi.

 

2018 yılında enflasyonun %20 dolaylarında çıkması neticesinde alınan % 13’lük zammın memur ve emeklilerin hanesine zarar olarak yazılmıştır. 2019’un ilk yarısı için yapılan % 4’lük artış ne ekonomik gerçeklerle ne de toplumsal gerçeklerle örtüşmüyor. 

 

2017 yılında malum sence imzalanan toplu sözleşme, memur ve emekliyi enflasyon karşısında inim inlemektedir. Nasıl ki, enflasyon hedefi güncellenip, bütün kurumlara uygun bir bütçe yapıldıysa, memur maaş zamları da güncellenmelidir. Biz aylardır kamu görevlilerine ve emeklilere ek zam yapılarak geçmiş yıl zararlarının telafisini ve yeni enflasyon hedefi gözetilerek üstüne büyüme ve refah payı da eklenerek güncellenmesini talep ediyoruz. 

 

Ayrıca,  yardımcı hizmetler sınıfının bir defaya mahsus GİH sınıfına geçirilmesi için talepleri içeren mektubumuz Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci imzasıyla Cumhurbaşkanlığına gönderildi. 

 

Ek gösterge düzenlemesinin bütün memurları kapsayacak şekilde yapılması için her platformda dile getiriyoruz. Konuyla ilgili kanun teklifimiz, MHP Konya Milletvekili Sayın Mustafa Kalaycı tarafından TBMM’e verilmiştir. Şuan Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda beklemektedir. Konfederasyonumuz, ek gösterge sorununun ifade ettiğimiz biçimde ele alınarak çözülmesini istemekte ve beklemektedir. Bunun dışındaki her uygulama var olan sorunların derinleşmesine ve memnuniyetsizliğin artmasına neden olmaktan öteye gitmeyecektir.

 

Çalışanların üzerinden vergi yükünün azaltılmasının zaruri hale gelmiştir. Kamu çalışanlarının gelir vergisi oranı %15 olarak sabitlenmelidir. 

 

#Kamu Sen Susmaz Kadrosuz Olmaz#

 

Yine tüm sözleşmelilerin kadroya alınması, için, 21 Şubat günü saat 20’de Genel Başkanımız Önder Kahveci’nin attığı #Kamusen Susmaz Kadrosuz Olmaz# twitiyle başlayan etkinliğimiz kısa sürede Türkiye geneline yayılmış ve TT listesinde ilk sıralara yükselerek gündem oluşturulmuştur.

 

İşte atılan bazı twitler…

 

“Sözleşmelilere kadroyu mutlaka alacağız.”

 

“Sözleşmeliler umutsuzluğa kapılmasın, Kamu Sen varsa umut vardır.”

 

“Haklı Dava Güçlü Sendika”

 

“Sözleşmeli, vekil, geçici değil adalet temelli kadrolu, güvenceli istihdam”

 

“Yuvalar dağılmasın, çocuklar ağlamasın”

 

“Tayin hakkı yok, aile bütünlüğü yok, sözleşmeli haklarının teslim edilmesini istiyor #Kamu Sen Susmaz Kadrosuz Olmaz#

 

Twitleri 1.000.000 u aştı.

 

Bizlerde her türlü olumsuzluklara rağmen hak bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz.

 

Türkiye Kamu-Sen,  çok büyük bir camia, çok büyük bir güç. Kaybetme, gerileme, yorulma, lüksümüz yok! Temsil ettiğimiz değerler, taşıdığımız sorumluluk, bizlere güvenen yüzbinler, umut bağlayan milyonlar için başarmamız lâzım.

 

Yılmayacağız.Başaracağız.Başaracağız.Başaracağız.
Bu haber 1588 defa okunmuştur.

Etiketler :
2.sınıf vatandaş / 01-03-2019 18:31:00

Yuvalar dağılmasın, çocuklar ağlamasın”FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI