Bugün...Marketler Gözetim Altında
Tarih: 11-10-2018 10:03:35 + -


Çankırı Belediyesi zabıta ekipleri vatandaşların mağdur olmalarını engellemek amacı ile denetimlerini sıklaştırdı.


Marketler Gözetim Altında

Çankırı Belediyesi zabıta ekipleri, şehir merkezindeki tüm marketlerde etiket, gramaj ve fiyat denetimleri yaptı. Ürünlere fiyat etiketi koymayan marketlere işlem yapıldı.

 

Çankırı Belediyesi zabıta ekipleri vatandaşların mağdur olmalarını engellemek amacı ile denetimlerini sıklaştırdı. Toptancıların ardından marketleri denetleyen zabıta ekipleri, ürün etiketleri ile kasada barkod okuma fiyatları tutmayan iki market için gerekli işlemleri başlattı. Cezai işlem, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında Belediye Encümenine sevk edildi. Ayrıca fiyat etiketi yüksek görülen bazı ürünlerin geriye dönük üç aylık faturaları da incelendi. Belediye Başkanı Hüseyin Boz, vatandaşların mağduriyete uğramamaları için gerekli kontrollerin yapılacağını söyleyerek denetimlerin aralıksız süreceğini dile getirdi.

 

Tüketici Soruyor “Fahiş Fiyatlara Nasıl Dur Denecek?”

 

İşte Whattsapp İhbar Hattına Gelen Okuyucu Şikâyeti

 

Sayın www.haberci18.com İnternet Medya admini “Dün itibari ile şehrin göbeğinde bulunan bir markete girdim. Torku yağ 27 TL den 42 TL ye, Komili Tuvalet kâğıdı 18 TL den 30 TL ye, Ufak Teneke Salça 3.80 TL den 8.50 TL ye daha nicesi. Birde diyorlar ki Türk ürünlerini kullanın, yabancı ürünler Türk ürünlerinden daha pahalı diyorlar. Allah aşkına bunun doğruluğu nerede kaldı?

 

Bir vatandaş olarak size bu konuyu iletme ihtiyacı duyduk, çünkü sen tarafsız, şehrini, şehrin insanlarını düşünen cesur bir gazetecisin. Sorunlarımızı dinlemesini biliyorsunuz. Seni destekliyorum, iyi çalışmalar. Sonuç olarak buralarda da denetimlerin gerçek manada yapılmasını rica ediyoruz. Bu insanların çoğu siyasetin içerisinde. İddia ediyorum ki memurlar bu insanların iş yerlerine tam anlamıyla yaklaşamıyorlar. Konuyu yetkililere iletirseniz görevinizi yerine getirmiş olursunuz. Bir yer bir yeri tutmuyor. Saygılarımla.

 

 

 
Bu haber 4535 defa okunmuştur.

Etiketler :
/ 11-10-2018 19:50:00

Neyi denetliyorsunuz kardeşim? Ak partinin bir numaralı adamlarından koç’a mı ceza yazacaksınız? Yada akpnin adamlarından acarlara mı ceza yazacaksınız? Yada Çankırının ilk avmsi olan ve siyasette büyük bir önemi olan yunusamı yazacaksınız. Yada koskoca migrosamı ? Dalga geçiyorsunuz insanla yazıklar olsun hersey iki katına cıkmıs. Herşeye zam zam zam. Diyorlarki ceza yazdık bim’e 50 milyar ceza yazsan ne yazmasan ne? Bim’e dokunurmu? Vatandaşın aklı ile dalga gecmekten baska birsey degil sanki fiyatı düşüttürdüler. Herşey ile oynuyorsunuz bari aklımızla oynamayın hadi işinize bakın. Mustafa bey yayınlarsanız sevinirim.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI