Bugün...Mehmet Arı Ak Parti’den Eldivan Belediye Başkan Aday Adayı Olduğunu Açıkladı
Tarih: 23-10-2018 11:53:31 Güncelleme: 23-10-2018 15:02:31 + -


Mehmet Arı, “Hayallerimiz, Hedeflerimiz, Geçmişimiz ve Geleceğimiz Eldivan'dır” diyerek belediye başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.


Mehmet Arı Ak Parti’den Eldivan Belediye Başkan Aday Adayı Olduğunu Açıkladı

Mehmet Arı  Eldivan'dan Belediye Başkan Aday Adayı Olduğunu Açıkladı

 

AK Parti’de Mart 2019 için sevilen yeni yüzler aranıyor..

 

AK Partide bu çalışmalar yürütülürken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Şehrine, kuruma ve partiye yük olan belediye başkanlarıyla biz devam etmeyeceğiz” sözü de her alanda anımsatılıyor.

 

AK Parti Eldivan Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Arı, “Hayallerimiz, Hedeflerimiz, Geçmişimiz ve Geleceğimiz Eldivan'dır” diyerek belediye başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

 

Çankırı'da Ses sistemleri ve Organizasyon sektöründe 15 yıldır ticaret yapan, Eldivan'da sivil toplum kuruluşları yöneticiliği ile etkili girişimler yaparak ilçenin sorunlarının üzerine giden Mehmet Arı, Ulaşım, Tarım, Teknoloji, Alt yapı, Üst yapı başta olmak üzere ilçenin kronikleşmiş sorunlarını çözmek üzere yola çıktığını vurguladı.

 

Mehmet Arı' Kameralarımıza şu açıklamalarda bulundu:

 

Değerli Eldivanlılar;

 

Şanlı ecdadımızdan aldığımız ilham ve bu memleketin yarınlarına olan inancımızdan yola çıkarak, Ak parti Eldivan Belediye Başkan Aday Adaylığına talibiz.

 

Üzerinde yaşadığımız topraklara olan vefa borcumuzu; Çevreyi koruyarak, üreterek, ilçeye ve halkımıza hizmet ederek ödeyeceğiz. Sanata, spora, mimariye, kültür ve eğitime yatırım yaparak, gelecek nesillere her yönden gelişmiş bir Eldivan bırakacağız.

 

Arı, “Yol, su, doğalgaz, imar, nüfus, kentleşme, tarım, üretim ve istihdam öncelik vereceğimiz ana başlıklar olacak. 2019-2023 yıllarındaki 5 yıllık dönemde 25'i mega olmak üzere toplam 50 projelik kalkınma planı hazırladık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın izinde, il ve ilçe teşkilatlarımızla mesai kavramı gözetmeksizin, Allah rızası için çalışmaya talibiz. Eldivan'ı geleceğe taşıyacak güç, donanım ve kararlılıkla, hep birlikte yürüyeceğiz. Bu süreçte desteklerinizi, öneri ve görüşlerinizi bekliyoruz.” Dedi.

 

Arı açıklamalarında şu ifadelere de yer verdi:  AK Parti'nin hikâyesi bir yerel yönetimler hikâyesidir. Bu hikâyeye yeni bir zafer daha eklemekte kararlıyız. Öz eleştirimizi yaptık, yol haritamızı belirledik. Dersimize çalışıyor, belediyeyi kazanırken, asıl gönülleri kazanmayı hedefliyoruz. Reisimizin de dediği gibi halka tepeden bakan, kendini beğenmiş, megoloman kişilerin bu işe uygun olmadığını, ilçemizin içinden yetişmiş halkın adamlarının bu görevlere gelmesi gerektiğinin bilincinde olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eldivan bizim için büyük bir sevdadır, sevdamızın peşinde ömrümüzü vakfedeceğiz.

 

Değerli Eldivanlılar;

 

Yaşadığımız her hadise bize, bu ilçede hayatımızı sürdürebilmemizin bir bedeli olduğunu gösteriyor, buna inancımız tam. Bu bedel, İstiklal Harbi’nde olduğu gibi küllerinden yeniden doğmak mecburiyetinde kalmaktır.. Madem bedel ödüyoruz, öyleyse ilçe ve millet olarak her alanda hakkımız olanı da alabilelim istiyoruz. İşte bu anlayışla, milletimizin hakkı olanı almak üzere bu kutlu yola çıktık.. Bu dönemde ilçemizi iki kat daha büyüterek, milletimizin mutluluğunu ve refahını arttırmakta kararlıyız. Kendi siyasi ve ekonomik hırslarını toplumun çıkarlarının önüne koyan küçük bir güruhu saymazsanız milletimizin istediği de budur.

 

Biz Eldivan 'da doğmuş, burada yaşayan ve gelecekte de burada yaşayacak olan, yöresel kültür ve değerlerine bağlı, bu milletin öz evladıyız.

 

"Biz yılın 1 haftasını burada geçirip, geri kalan 360 gününde kendi şehrinde her türlü imkana ulaşabilen, memleketin sosyo-ekonomik ahvaliden habersiz bir aday adayı değiliz."

 

Biz bu memleketin dört mevsim, yedi ikliminde burada ikamet eden, burda kazanıp, buraya harcayan, esnafı, işçisi, çiftçisi ile yaşlısı, genci, çocuğu ile aynı sokakları paylaşan, onların derdi ile dertlenen, sevincini paylaşan, bu ilçeye sevdalı bir adayız.

 

Dolayısıyla;

 

Bizim davamız, milletimizin davasıdır.

 

Bizim derdimiz milletimizin derdidir.

 

Bizim mücadelemiz milletimizin mücadelesidir.

 

Değerli Eldivanlılar,

 

Allah’ın yardımı ve sizlerin desteği yanımızda olduğu müddetçe üstesinden gelemeyeceğimiz bir iş, kazanamayacağımız mücadele yoktur. Bunun için bizler mesai kavramı gözetmeksizin çalışıyoruz, çalışacağız.

 

Kardeşlerim, yeni bir yolun başlangıcında bir kez daha diyorum ki; dört bir yanı mamur kılınacak ilçemiz, işlenecek bereketli topraklarımız, yetiştirilecek yavrularımız var.

 

Doğalgaz, konut, nüfus, alt-üst yapı, yol ve çok sayıda projemizi hayata geçirmek için, bu aziz milletin hizmetkarı olmak için yola çıktık.  Allah yar ve yardımcımız olsun.

 

Mehmet Arı’nın ‘’Özgeçmişi’’

 

30 Ekim 1984 yılında Çankırı ili Eldivan ilçesinde doğdu. İlk okul, orta okul ve liseyi Eldivan’da okudu.

 

2002 yılında Eldivan sağlık meslek lisesinden, 2005 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat bölümünden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde Lisans eğitimine devam etmektedir.

 

2005 yılında Arı Müzik evini kurarak; müzik aletleri satışı, enstrüman kursları, organizasyon sektöründe çalışma hayatına başladı. 2015 yılında AGT Grup Led ve Ses Teknolojileri İnş. Taah. San ve Tic. Ltd. Şti kurarak;  Ses, Sahne, Işık, Görüntü sistemleri ve Organizasyon üzerine ulusal düzeyde ticaret hayatına devam etmektedir.

 

2009 yılında Mardin/ Ömerli ilçesinde santral operatörü olarak vatani görevini tamamladı.

 

2012 yılı itibariyle Ak parti gençlik kolları, ilçe ve il teşkilatlarında yapılan faaliyetlere katılarak aktif siyaset camiası içerisinde oldu, seçim çalışmalarında, seçim araçları ve miting programları organizasyonunda görev aldı.

 

2013 yılında kurucular kurulu üyesi olduğu Eldivan Kültür Derneği’nin, 2014-2018 yıllarında yönetim kurulu başkanı oldu. Başkanlık yaptığı dönemde, bölge bazında etkili sosyal-kültürel çalışmalar yaptı.

 

Bunlardan bazıları;

 

Eldivan kiraz festivali organizasyonu, ’’İşte Eldivan Burası” kitabının editörlüğü ve basılması, Eldivan Dernekler Birliği çalıştayları, İldivan dağının zirvesine dev Türk bayrağı dikilmesi ve hatıra ormanı yapılması etkinliği, yöresel kültürümüzü AR-GE çalışmaları, Hacı Murad-ı veli hz. anma etkinlikleri, Eldivan Kültür Evi çalışmaları, 60 kişilik Eldivan Yaran Teşkilatı, her hafta ilçe halkından bir kesimin katıldığı halk buluşmaları, Eldivan köy dernekleri ile birlik ve kaynaşma toplantıları, geleneksel mevlid etkinlikleri, ramazan etkinlikleri, birlik ve kaynaşma etkinlikleri, konserler, ilçe çapında yaptığı sosyal kültürel çalışmalardan bazılarıdır.

 

Eldivan Dernekler Federasyonu,  Eldivan Kalkınma Vakfı, ’’Eldivan’ın Sosyal- Kültürel ve Ekonomik Gelişimi’’ kitabı, Abdurrahman Alıca müzesi, Eldivan Fotoğraf Sergisi,  üzerinde çalıştığı projelerden bazılarıdır.

 

2017 yılında Eldivan Ak Parti ilçe başkanlığına aday olarak, mevcut adaylar içerisinde temayülden çıkarak genel merkeze mülakata giden iki adaydan birisi oldu.

 

2018 yılında kurucular kurulu üyesi ve yönetim kurulu başkanı olduğu Eldivan Kültür, Turizm, Sanat ve Spor Derneği vasıtasıyla ilçenin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimi üzerine sivil toplum faaliyetlerine aktif olarak devam etmektedir.

 

Kitap okumak, fotoğraf çekmek, sanat, tarih, siyaset, bilim ve teknoloji alanlarını takip etmek, köşe yazarlarını takip etmek, müzik dinlemek, hobilerinden bazılarıdır.

 

İnsanların doğa ile bağlarını koparmadan, yöresel kültürüne sahip çıkarak, gelecek nesillere bırakabileceği bir eser veya hizmet üretmek zorunda olduğunu savunmaktadır.

 

Kuran-ı Kerim, iş güvenliği, bilgisayar, bağlama sertifikaları bulunmakta, enstrüman çalmakta, on parmak klavye kullanmaktadır.

 

Eldivan'da ikamet etmekte, orta düzeyde İngilizce bilmekte, evli ve 2 evladı bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 4573 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI