Bugun...Merhum Başbuğ Alpaslan Türkeş Vefatının 21.ci Yılında Çankırı’da Anıldı
Tarih: 04-04-2018 09:05:03 + -


www.haberci18.com İnternet Medya Admini "Sayın Başbuğ Alparslan Türkeş 'i vefatının 21.yılında saygıyla, rahmetle anıyoruz. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun İnşallah." dedi.


Merhum Başbuğ Alpaslan Türkeş Vefatının 21.ci Yılında Çankırı’da Anıldı

Türk Dünyasının Başbuğunu Anma programı 100.yıl Kültür Salonunda gerçekleştirildi.

 

Programa MHP MYK üyeleri Kadir Şekerci, Necmi Yıldırım ve Yusuf Naci Bayındır, 21.Dönem Milletvekili İrfan Keleş, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk, Eldivan, Şabanözü, Ilgaz İlçe Belediye Başkanları, SP İl Başkanı Ömer Uzun, İlimiz bürokratları ile STK’ların Başkan ve yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Program başlangıcında TDVS İl Temsilciliğince Kuran-ı Kerim okunarak duası yapıldı. Çankırı Valisinin telgrafı okundu.

 

MHP Çankırı İl Başkanı Hidayet Çelik ise yaptığı konuşmada:

 

Sayın MYK üyelerimiz, Sayın 21. Dönem Milletvekilim, Siyasi Partilerimizin değerli il ve İlçe Başkanları, Kadın kolları başkanımız, Sayın Belediye Başkanlarım, Çok değerli Ülkü Ocakları başkanım, Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, Çok Değerli yol arkadaşlarım, Aziz Dava arkadaşlarım, Hanım Efendiler beyefendiler, Geleceğimizin teminatı gençlerimiz, Basınımızın güzide temsilcileri; Türk Dünyasının Başbuğunu anma programımıza hoş geldiniz şeref verdiniz. Diyerek konuşmasına devam etti.

 

Çelik “Başbuğ Türkeş daha 1969'da Adana’daki kongre konuşmasında “0 tanrı dağından taşıdığımız ve Ergenekon’u eriten ateş içimizde. Gönlümüzde, zihnimizde ise; Hira Dağından doğan güneşin ışığı var. Biz Müslüman Türk'ün öz nizamını, milli nizamını temsil eden Milli hareketiz” demişti.

 

1969’dan itibaren Milliyetçi Türkiye sloganını benimseyen MHP, “Tanrı Dağı kadar Türk; Hira Dağı kadar Müslümanız”

 

“Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve faziletinin temsilcisiyiz”

 

“Gelecek seçimi değil; gelecek nesilleri düşünüyoruz” söylem ve iddası MHP’nin, Başbuğ'un çizgisini, hedeflerini bize ifade etmeye yetmektedir.

 

Yine 1977 yılında Ülkü-Bir kurultayındaki konuşmasında Rahmetli Başbuğ’umuz Türkeş o güne kadar hiçbir siyasetçinin cesaret dahi edemediği bir teklif getirerek “Kuranı Kerim okullarda ders olarak okutulmalıdır”

 

“Bu ülkede teknik üniversitelerin, fen fakültelerinin laboratuvarları ile İlâhiyat Akademileri’nin koridorları birleştirilmelidir” diyerek bizlere daima yol göstermiş önder olmuştur.

 

“Müslümanlar küfre karşı Tek Yumruk”

 

“Kanımız Aksa'da Zafer İslam'ın” bizim hep şiarımız olmuş.

 

Rahmetli Başbuğ’umuz Türkeş “El avuç açan bir Türkiye değil, büyük Türk milletini dilenci durumundan Kurtarmak ve dünyada büyük bir yer kazandırmak için mücadele etmekteyiz derken ve Sayın Genel Başkanımızın Lider Ülke Türkiye sözleriyle adeta farklı açılardan Kızılelma’larımızı ifade etmiştir.

 

Büyük Türk milleti bütün bu olumsuzlukların düzelmesi yeniden kendine dönüşle mümkündür. En mutlu insanların yaşadığı büyük yenilmez Türkiye yüce gönüllü Ülkücüler ve Türk milliyetçileri eliyle kurulacaktır.

 

Yine Yüce Türk milleti seni Türklük şuûr ve gururuna, İslâm ahlâk ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, hakikat yolu, Allah yoluna çağırıyorum. Modern medeniyetin en ön safına geçmek üzere çağlar üzerinden sıçramaya çağırıyorum.

 

Bu hedef ve ülkümüz için Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’in yolunda, liderimiz Sayın Devlet Bahçelinin emrinde dimdik ayaktayız.

 

Ey Türk! Titre ve kendine dön! Ne Mutlu Türküm Diyene! Konuşmasını bitirdi.

 

Sonrasında MHP MYK üyesi Sayın Kadir Şekerci konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Şekerci’nin konuşmasından sonra Dr. A. Cüneyt Küsmez’in konferansı ile anma programı sona erdi.

 

Görüşlerini aldığımız bazı katılımcılar mikrofonlarımıza bakın neler söyledi?

 

Sayın Başbuğ Alparslan Türkeş 'i vefatının 21.yılında saygıyla, rahmetle anıyoruz. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun İnşallah. Başbuğum dün yanındaydık, şimdi yolundayız, yarın yanındayız. Bizlere ülkücülüğü, vatan sevgisini öğrettiniz. Siz gibi büyüklerimiz olmasaydı gençler dış güçlerin, fikir adamlarının (bölücülerin) etkisinde kalarak ülkemizi kolayca parçalayarak yutmaya çalışacaktı. Sizin yetiştirdiğiniz ülkücüler bunlara fırsat vermedi. Bozkurt Askerimizin sembolü oldu. Ülkücüler ülkemizin güvencesi olan tek fikirdir.” Dediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1281 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI