Bugun...
Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliğinin Olağan Genel Kurul Meclis Toplantısı, Merkez Köy ve Mahalle Muhtarları Toplantısı Gerçekleştirildi
Tarih: 30-12-2016 10:20:09 + -


Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliğinin Olağan Genel Kurul Meclis Toplantısı Yapıldı, Merkez Köy ve Mahalle Muhtarları Toplantısı Gerçekleştirildi.


Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliğinin Olağan Genel Kurul Meclis Toplantısı, Merkez Köy ve Mahalle Muhtarları Toplantısı Gerçekleştirildi

Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliğinin Olağan Genel Kurul Meclis Toplantısı Yapıldı

 

İlimiz merkez ilçe köylerine hizmet götürme birliğinin yıllık olağan genel kurul meclis toplantısı 28 Aralık 2016 Çarşamba günü Valilik Birlik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

 

Merkez İl Genel Meclis Üyeleri ve Merkez Köy Muhtarlarının katıldığı toplantıya Vali Yardımcımız Yakup Ömeroğlu başkanlık ederek bilgilendirmede bulundu.

 

Vali Yardımcısı Birlik Başkanı Yakup Ömeroğlu “Tüm tahsis edilen ödeneklerin yerinde ve uygun olarak kullanılması gerekmektedir. 2017 yılı içerisinde daha ayrıntılı toplantılar yapılarak, tüm işlerimizin bütçemizin imkanları ölçüsünde yapılmasına önem verilecektir.” Dedi.

 

Birlik Müdürü Rıfat Biber, Birlik Başkanlığının 2016 yılı faaliyetleri ile 2017 yılı tahmini gelir ve gider bütçesi hakkında Birlik Meclisi Üyelerine ayrıntılı bilgi verdi.

 

Daha sonra söz alan İl Özel İdaresi Köye Yönelik Hizmetler Müdürü Hasan Kale İl Özel İdaresi KÖYDES ve diğer programlar ile Birlik İçme Suyu Grupları hakkında genel bilgi verdi.

 

Dilek ve Temenni Bölümünün ardından Vali Yardımcımız Yakup Ömeroğlu tüm katılımcılara teşekkür ederek, Muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar diledi.

 

Merkez Köy ve Mahalle Muhtarları Toplantısı Gerçekleştirildi

 

Merkez Köy ve Mahalle Muhtarları toplantısı 28 Aralık 2016 tarihinde Koç Otel’de gerçekleştirildi.

 

Toplantıya Sayın Valimiz Mesut Köse, Vali Yardımcımız Yakup Ömeroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halit Tosyalıoğlu, İl Sağlık Müdürü Mehmet Yılmaz, Merkez İlçe Nüfus Müdürü İlyas Haliloğlu ve 50 köy ile 14 mahalle muhtarı katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan Sayın Valimiz Mesut Köse, muhtarların talepleri doğrultusunda istişare gerçekleştirileceğini ve eksiklerin bütçe doğrultusunda yapılacağını belirterek, toplantının hayırlı geçmesini diledi.

 

Gündem konusu kapsamında bir sunum gerçekleştiren Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube müdürü Arif Coşkun, kanserde erken teşhis hakkında bilgi verdi.

 

Ardından Birlik Müdürü Rıfat Biber, Birliğin 2016 yılı faaliyetleri hakkında bilgi vererek, 2016 toplam ödeneğin harcamalarının 4.148.440,79 TL olduğunu belirtti.

 

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halit Tosyalıoğlu ise, İl Özel İdaresinin yapmış olduğu 2016 yılı çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

Muhtarların talepleri dinlendi ve Sayın Valimiz Mesut Köse’nin gerekli talimatları vermesinin ardından toplantı sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1098 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Valilik Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI