Bugün...Mesleğim Hayatım Portalı Açıldı
Tarih: 29-03-2019 08:13:50 + -


“Mesleğim Hayatım” portalına https://meslegimhayatim.meb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.


Mesleğim Hayatım Portalı Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Meslek Liseleri ve Sektörü bir araya getirebilmek adına “Mesleğim Hayatım” portalını hayata geçirdi.

 

2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda Meslek Liselerinin ekonomiye daha fazla katkı sunması amacı ile oluşturulan bu portalda iş dünyasının ihtiyaç duyduğu alanlarda nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sağlamak ve eğitim-istihdam-üretim bağlantısının sağlıklı bir zeminde yürütülmesini gerçekleştirmek amaçlanmaktadır.

 

“Mesleğim Hayatım” portalında; mesleki ve teknik öğretim okullarına tanıtım ve yönlendirme, "e-devlet" entegrasyonu ile ustalık-kalfalık belgelerini sorgulayabilme, meslek lisesi mezunu öğrencilerin iş ilanlarına erişmesi, okuldaki öğrencilerin de staj konusunda bilgi edinmesi, meslek lisesi öğrencileri için yurt dışı eğitim olanakları, yurt/burs imkânları, mesleki okul ve kurslara erişim gibi birçok alanda hizmet vermektedir.

 

Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlı Ziya Selçuk, "Eğitim, üretim, istihdam burada buluşuyor. Çok önemli bir adım. Meslek Lisesi öğrencilerimizle sektör temsilcilerimizi buluşturacağımız bu portal mezunlarımızın da rehberi olacak. Mesleki eğitim yükseliyor" dedi.

 

“Mesleğim Hayatım”  portalına https://meslegimhayatim.meb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.
Bu haber 2121 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI