Bugun...MHP Milletvekili Adayları Kadir Şekerci ve Pelin Yılık Çankırı’mızdan Aday Olmanın Gururu İçerisindeyiz Dediler
Tarih: 25-05-2018 09:36:47 Güncelleme: 25-05-2018 16:25:47 + -


MHP Partisi Milletvekili Adayları Kadir Şekerci ve Pelin Yılık İftar Sofrasında Basın Mensupları ile buluştular. Çankırı gündemine ilişkin sohbet edip, siyasi atmosferi değerlendirdiler.


MHP Milletvekili Adayları Kadir Şekerci ve Pelin Yılık Çankırı’mızdan Aday Olmanın Gururu İçerisindeyiz Dediler

MHP İl Başkanlığı Çankırı Basınının Değerli Temsilcileriyle İftar Yaptı

 

MHP Partisi Milletvekili Adayları Kadir Şekerci ve Pelin Yılık İftar Sofrasında Basın Mensupları ile buluştular.

 

Çankırı basınının değerli temsilcileriyle iftar yapan MHP Çankırı İl Başkanlığı ve MHP Çankırı Milletvekili adayları Kadir Şekerci, Pelin Yılık biz basın mensupları ile Çankırı gündemine ilişkin sohbet edip, siyasi atmosferi değerlendirdiler.

 

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerinde MHP’den milletvekili adayı olan Kadir Şekerci ile Pelin Yılık “Partimizin teveccühüyle Çankırı’mızdan aday olmanın gururu içindeyiz” dedi.

 

İl Başkanı Hidayet Çelik, Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akbaba ile birlikte iftarda basın mensupları ile bir araya gelen Şekerci ve Yılık, “Ülkemizin bugün geldiği nokta birlik ve beraberliğimizin önemini bir kez daha vurgulanmakta, kullanacağımız oylar her zamankinden daha fazla önem arz etmekte. Çankırı’mızdaki tüm hemşerilerimizi, tüm milletimizi var olan milliyetçi ruhla hareket etmeye, güçlü bir Türkiye için güçlü bir şekilde MHP’mizi parlamentoda temsil etmek için göreve talibiz. Zaman gerçeği görme zamanı” diye konuştu.

 

Sorularımızı yanıtlayan Kadir Şekerci ve Pelin Yılık öncelikli olarak ortaya koymuş oldukları temanın “Vatanın bölünmez bütünlüğü, devletin bekası, milletin huzur ve güveni olduğunu söylediler.”

 

Şekerçi “Bizler ülküsü olan bir parti olarak vatan söz konusu olduğunda, parti, pırtı meseleleri değil, önce ülkem diyen bir ülkünün neferleriyiz. Bizler ülkücü hareketiz. Söz konusu vatan olmuşsa, bizler için vatanımızdan başka bir şeyin önemi yoktur.” Dedi.

 

Kadir Şekerci konuşmalarının belli bölümlerinde özellikle MHP olarak önce ülkem ve devletim diyen bir parti olarak 15 Temmuz hain darbe girişimini Sayın liderimiz Devlet Bahçeli beyin ülkesi, devleti ve vatan söz konusu olduğunda, söz konusu vatansa gerisi teferruattır anlayışı ile, o gece ilk meydana çıkan kişi Sayın Devlet Bahçeli’dir. O gece ışıkları yanan tek partinin de MHP olduğunu vurguladı.

 

Şekerci şu ifadelere de yer verdi: Davamızın lideri, Partimizin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli Türkiye üzerine oynanan oyunu bozmuştur. Bu oyunu, bu tezgahı daha önceden gören ve uyarılarını her mecrada yapan liderimiz, 15 Temmuz ve sonrasında Hükümetin yanında durarak, yanlışa çekinmeden yanlış diyerek, bugün ülkemizi büyük bir tehlikeden kurtarmıştır.

 

Şayet bugün varsak ve ayaktaysak, hükümetimiz hizmetlerine devam etmekte ise, ülkemiz işgal edilmemişse, darbeciler bertaraf edilmişse bu önce Rabbimizin  bize verdiği güç ile, sonra liderimiz Devlet Bahçeli’nin ve sonra aziz milletimizin ülkesi, milleti ve vatanı için dik durması ile olmuştur.

 

Bugün ekonomide yaşananlar, 15 Temmuzun devamıdır. Ve bizler ülkemiz, devletimiz ve vatanımızın devamı, bekası ve lider ülke, güçlü Türkiye için Cumhur İtifakın da adayımız Recep Tayyip Erdoğan dedik.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak Şekerci’ye ilk sorumuz şu oldu:

 

Çankırı’dan 1.ci sıra Milletvekili adayı ilan edildiniz. Milletvekili olduğunuzda Çankırı’nın en önemli sorunlarını bilip ve bu sorunları çözebilecek kapasiteye hazırmısınız?

 

Şahsım Kadir Şekerci ve Pelin Yılık hanımefendi ile Çankırı’mıza hizmet, Ülkemize hizmet ve milletimize hizmet için yola çıktık. Bu kutlu yolda hemşerilerimiz, Çankırı halkımızın partili, partisiz ülkesini, milletini ve vatanının seven tüm kardeşlerimizin oylarına, desteklerine talip olmak, güçlü ve lider ülke Türkiye için kenetlenmek ve bir olmak adına aday olduk, desteklerinizi bekliyor, güzel yarınların bu necip milletin olacağına canı gönülden inanıyorum.” Dedi.

 

“Çankırı hızlı göç veren, önemli bir ilimiz. Ancak Ankara’nın yanında ileriye değil geriye gitmiş” diyen Şekerci, Çankırı’nın ilçelerdeki OSB’lere bakıldığı zaman sanayi şehri gibi gözükse de, bunu geliştiremediğini, 25 yıl önce başlayan yollarının bitmediğini bunun gibi etkenlerin Çankırı’yı göçe zorladığını, gelişen Çankırı Karatekin Üniversitesi nedeniyle üniversite şehri algısının oluşmaya başladığını belirterek şunları söyledi:

 

“Kaya tuzunun çok iyi anlatılması ve işlenmesi gerektiği noktanın geliştirilmediği bir Çankırı var. Biz sadece kaya tuzu ile Türkiye ve Dünyaya açılabiliriz. Bu eksiklikleri inşallah önümüzdeki günlerde gidermek için elimizden geleni yapacağız. Çankırı için taş üstüne taş koyan her yönetici bizim için kutsaldır. Çankırı’nın sorunlarının üstesinden en iyi şekilde geleceğime ve taşın altını kafamı koyacağıma inanarak bu yola çıktım. Allah bu yolda bizi mahcup etmeyecektir. Biz bu mücadeleyi Çankırı için başaracağız, Çankırı için bir şeyler yapacağız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Kim olursa olsun sonuna kadar çalıştıracağımızdan herkes emin olsun. Biz fitne-fesat, dedikodu yaparak siyaset yapmıyoruz. Ülkemiz, milletimiz ve Çankırı için siyaset yapıyoruz. Bizim için kişiliklerin kim olduğu değil, samimiyetleri önemli. Biz bu işi başaracağız inşallah."

 

Milletvekili adayı Pelin Yılık “Siyasetin sadece  yerel kişi tarafından yapılması mı gerekiyor, tabiki değerlendirilmesi gereken bir konu. Siyasetçi Türkiye sathının neresinde olursa olsun, yapması gerekenleri bilmesi, yaklaşması gereken metot açısından bir yol izlemeli. Çankırı’da siyaset yapan biri başka bir yerde de siyaset yapsa oranın dinamiklerini analiz edecek donanımda olmalı. Halkın dinamiklerini, aday olduğu şehrin yapısını bilmesi tabiki avantaj” şeklinde konuştu.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak ikinci sorumuzda şöyle idi:

 

Çankırı’da siyasi partilerin adayları sürpriz ile karşılandı. Geçmiş dönemlerde MHP’nin kalesi olan Çankırı’da liste başı ve ikinci sıra adayı oldunuz şansınızı nasıl görüyorsunuz?

 

Yılık, Çankırı için aday olduklarını, bilinçsiz bir adaylık olmadığını, ‘siyaset yapıyoruz’ moda akımına kapılmadıklarını, gördüğü eğitimde asıl bölümünün siyaset bilimi olduğunu vurgulayarak “Bir takım birikimim var ve bunu siyasete yansıtma düşüncesi ile harekete geçtik” dedi.

 

Çankırı ile ilgili özgün projelerinin bulunduğunu altını çizen Yılık, Çankırı’nın sorunlarını biliyoruz. En büyük sorun çok fazla göç vermesi. Genç nüfus burada tutunmayınca sorunlar artıyor ve şehir cazibesini kaybediyor. İnsanları buraya bağlayacak çözümler bulabiliriz.  Seramik fabrikası var, ama yeterince işletilemediği için kapasitesi ortada. Çankırı’nın kendi içinde çok değerli madenler var. Bunları işletecek çözümlerde geliştirilebilir. Tuzumuz himalaya tuzu gibi kaliteli ve kıymetli. Dünya markası haline gelebilir. Ilgaz ve Yapraklı’daki yaylalarımız çoğu insan tarafından bilinmez. Bunlar Karadeniz’e açılan yaylalar. Burada doğaya zarar vermeden turizm geliştirilebilir” şeklinde konuştu.

 

Yılık, Çankırılıların sağlık hizmeti alabilmek için Ankara’ya gitmek zorunda kaldığının altını çizerek “Kalple ilgili sıkıntınız olduğu zaman burada tedavi edilebilecek imkân maalesef yok. Aciliyet arz eden durumlarda dış şehirlerden müdahale edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.  Üniversite bünyesinde tıp fakültesi geliştirilebilir. Her hastanede olması gereken belli başlı bölümler ne yazık ki Çankırı’mızda yok” dedi.

 

Allah birliğimizi daim eylesin, bizi bir ve güçlü eylesin, bu milletin ve devletin düşmanlarına fırsat vermesin, verdirmesin. Diyerek sohbet sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 3936 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI