Bugün...MHP’nin Düzenlediği Milli Birlik Ve Dayanışma Gecesi’nde Turgay Başyayla İzdihamı Yaşandı
Tarih: 23-06-2018 14:27:02 Güncelleme: 27-06-2018 08:24:02 + -


Milletvekili adayları ve ünlü Sanatçı’yı ilgiyle karşılayan, sevgi seliyle ağırlayan kıymetli Çankırılılar MHP Milletvekili adayları Kadir Şekerci, Pelin Yılık ve ünlü sanatçı Turgay Başyayla’yı bağırlarına bastı.


MHP’nin Düzenlediği Milli Birlik Ve Dayanışma Gecesi’nde Turgay Başyayla İzdihamı Yaşandı

İzdiham Yaşandı

 

Çankırı’da gerçekleşen geceye parti il, ilçe yöneticileri, Milletvekili adayları, STK temsilcileri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Geleceğimizin Teminatı İçin Çankırı Belediye Meydanında Gerçekleşen Milli Birlik Ve Dayanışma Gecesi’ndeki konuşmalardan sonra sahneye Türk Halk Müziğinin sevilen sesi ve Televizyon yapımcısı Turgay Başyayla geldi. Turgay Başyayla yaklaşık 2-3 saat kaldığı sahnede Türk Halk Müziğinden farklı yörelere ait eserleri seslendirdi.

 

Milletvekili adayları ve ünlü Sanatçı’yı ilgiyle karşılayan, sevgi seliyle ağırlayan kıymetli Çankırılılar MHP Milletvekili adayları Kadir Şekerci, Pelin Yılık ve ünlü sanatçı Turgay Başyayla’yı bağırlarına bastı.

 

Çankırı'lı sanatçımız, değerli kardeşimiz Turgay Başyayla MHP’si Çankırı Milletvekili adayları ile birlikte esnaflarımızı ziyaret etti, doğup büyüdüğü Çankırı’nın mahalle, cadde ve sokaklarını adım adım gezdi. Çankırı'da iki yeni iş yeri açılış törenine katıldı.

 

Geleceğimizin Teminatı İçin Çankırı Belediye Meydanında Gerçekleşen Milli Birlik Ve Dayanışma Gecesi Turgay Başyayla Konserinde İzdiham Yaşandı.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin tertiplediği konseri 10 Binler izledi.

 

Alanı dolduran Çankırılı hemşerilerinin alkışları arasında sahneye çıkarak bir selamlama konuşması yapan Turgay Başyayla programa katılan herkesi selamlayarak başladığı konuşmasında ilk önce “katıldığı programlarda kuzu yemediğini, Çankırı’yı, Çankırı kültürünü, Çankırı’nın yaranlar ve şehitler diyarı bir il olduğunu tüm dünyaya anlattığını söyledi.

 

Başyayla “Bir çok coğrafi güzelliği bünyesinde barındıran Çankırı’mızın güzel insanları gecemize hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde sürdürdüğümüz etkinliğimizde bu akşam tüm ailemiz ile memleketimiz, baba ocağımız Çankırı’dayız.” Dedi.

 

Gecemize iştirak eden siz kıymetli misafirlerimize teşekkür ediyor, hepinize iyi eğlenceler diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Başyayla “Çankırılı olmaktan, Ülkücü olmaktan gurur duyuyorum” dedi. Çalışkan ve dürüst iki arkadaşıma sahip çıkın, onlara destek verin ki Türkiye Büyük Millet Meclisinde Çankırı’yı temsil etsinler.” Diyerek destek istedi.

 

Çankırı’mızın bağrından çıkarak tüm dünyada adından sıkça söz ettiren Çankırılı ünlü sanatçımız Turgay Başyayla “Gün birlik ve beraberlik günüdür. Gün, Milliyetçi Hareket'in günü, vefa günüdür dedi. "Cumhur ittifakı millet aklı" diye halka seslenen, Başyayla “Yaranlar diyarı, şehitler diyarı hemşehrilerime güveniyorum. İnşallah Devlet’in aklı, milletin sağduyusuyla vatandaşımız tercihini Üç Hilal’den yana kullanacaktır. Bizim aklımız. Türkiye’dir! Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

 

Şekerci, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin ülkemiz, Çankırı’mız, partimiz, milletimiz ve demokrasimiz için hayırlara vesile olmasını diledi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı 1.ci sıra adayı Kadir Şekerci “Hayallerimiz gerçekle buluşacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyecek, elini taşın altına koymaktan dün olduğu gibi yine çekinmeyecektir. Zaman Türk milletinin, zemin Türkiye’nindir, sıra Milliyetçi Ülkücü Hareketi’ndir. Hizmetse edeceğiz, hakikatse söyleyeceğiz, hedefse mutlaka ulaşacağız. Sizler bizlere TBMM’de temsil yetkisi vekâletini verirseniz, bizler sizlerden aldığımız bu vekâletle haklarınızı helal ettireceğimize söz veriyoruz.” Dedi.

 

Yılık “Mutluyum Çünkü Çankırılıyım”

 

Coşkulu, görkemli kalabalık her defasında daha güzel şeyler yapmak için bizleri daha da heyecanlandırıyor. Çankırı kalıcı zafere adım adım yaklaşıyor. Türkiye milletin kaderine, Türklüğün bekasına, vatanın geleceğine sahip çıkmak için yüreklerin büyük coşkusu ve inancı var. Türk milletine ve Çankırılı hemşehrilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca şunu ifade etmeden geçemeyeceğim. 15 Temmuz miladının mimarı bilge liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin kucak dolusu selamlarını sizlere getirdim. Dedi.

 

Yılık şu ifadelere de yer verdi: Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı 2.ci sıra Milletvekili adayı Pelin Yılık “Çankırı’yı her alanda hak ettiği noktaya getirebilmek adına çalışacaklarını ifade ederken, bugüne dek biriktirdiği bilgi, birikim ve tecrübelerini memleketine hizmet noktasında kullanmak istediğini de aktardı.”

 

Turgay Başyayla İle Sınırsız Türkü Gecesi

 

Folklor gösterileri ve ekip içerisinde bulunan yerel sanatçılarla devam eden programda sahne alan ülkemizin sevilen seslerinden Turgay Başyayla, değişik yörelerden söylediği türkülerle Çankırılılara unutulmaz bir gece yaşatırken sahne performansıyla izleyenleri kendisine hayran bıraktı. Konserin sonunda güçlükle sahneden ayrılabilen ünlü sanatçı izdiham eşliğinde aracına binerek dinlenmeye geçti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 6097 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI