Bugün...Milletvekili Salim Çivitçioğlu’na Akdoğan Ve Gamzeli Olaylarını Sorduk (Özel Haber)
Tarih: 27-06-2019 12:22:38 + -


Çankırı AK Parti Milletvekili Salim Çivitçioğlu'na göreve gelişinin 1. Yılında kamuoyunu ilgilendiren sorularımızı sorduk, cevap aradık.


Milletvekili Salim Çivitçioğlu’na Akdoğan Ve Gamzeli Olaylarını Sorduk (Özel Haber)

Çankırı AK Parti Milletvekili Salim Çivitçioğlu, göreve gelişinin 1. Yılında biz basın mensupları ile bir araya gelerek, değerlendirmelerde bulundu. Bizde kamuoyunu ilgilendiren sorularımızı sorduk, cevap aradık.

 

İşte olmazsa olmaz sorularımızdan başlıklar: Sayın Milletvekilim, “Salim Çivitçioğlu olarak STK Başkanlarının görevden alınması veya görevde kalmaları hususunda özel bir çaba harcadınız mı? Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Akdoğan görevden alındı mı, alınacak mı, şuan ki durumu nedir, akıbeti ne olacak, yoksa kendi ifadelerine bakılırsa da ben görevimin başındayım diye açıklamalarda bulunuyor bu söylemler doğrumu?”

 

Kaybedilen İstanbul seçimi ile ilgili “İstanbullular iradesini beyan etti” diyerek sessiz kalan Çivitçioğlu, Çankırı kamuoyunu ilgilendiren önemli konulardan saydığımız, “TZOB Yönetim Kurulu'nda Başkan Yardımcılığı görevinde bulunduğu sırada, yeni yönetimde görev verilmeyen Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Necati Akdoğan'ın 'esnaf' kaydının düşürülmesi olayları hakkında bilinmeyenleri sorarak gerçekten bu iki olayla ilgilendiniz mi sorusunun yanıtını aradık.

 

“Gamzeli Olayında Hiçbir Kimseye Baskı Kurmadım, Kendi Seçiminizi Kendiniz Yapın" Dedim

 

Sayın Milletvekili, “TZOB Yönetim Kurulu'nda, aynı zamanda Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli bu dönem neden TZOB yönetime giremedi, bu işte sizin parmağınız var mı?

 

Listeyi Ben Hazırlamadım ki Parmağım Olsun!

 

Çivitçioğlu, “Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin (TZOB) 27’nci Genel Kurulu’nda, Genel Başkan Şemsi Bayraktar bey yönetimini kendisi hazırlamıştır. Bu konu ile yine bize bir takım iftiralar atılarak karalama kampanyaları yapılmıştır. Bizim bu işlere bulaşacak kadar gücümüz olabilir mi? Sayın Bayraktar kendi kararlarıyla çalışmayı düşündüğü isimlere yer vermiştir. Neden şahsımızı bu işlerin içerisine çekmek isterler ki anlamış değilim. Kendi seçimlerini kendileri yapmış, yönetimini belirlemişler bizim bu işte ne parmağımız olacak ki. İnsanlar gerçekçi olacak. Külliyen yanlış olan sözün amacının ne olduğu bellidir. Bizleri eleştirenlere sormak lazım. Herkes iyi düşünüp öyle karar versin, kimse kimseyi bilip bilmeden karşısına almasın.” Dedi.

 

"Akdoğan Olayıyla da Benim İlgim Yok"

 

Çivitçioğlu “Elime aldığım dosyalarla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koridorlarında 'Biz bu oda başkanı Necati Akdoğan’ı ‘istemiyoruz' diye dolaştığımızın dedikodularını yapanlar yalan konuşuyorlar.” Dedi.

 

Son süreçteki konu ile ilgili bilgi sahibi değilim. Sadece bilgi sahibi olduğum nokta şöyle; Kredilerle ilgili, taleplerle ilgili arkadaşlar bize geldiler. Biz talep ediyoruz bizim taleplerimiz olur görmüyor, sanki çifte standart varmış gibi oluyor dediler. Kendisine gittim ağabey böyle böyle bir durum varmış, neyin nesi? Bu insanların duruşları farklı, haberin olsun hak arayışlarına gidecekler. Biraz daha detaylı ilgilenirsen iyi olur, benim dediğim bu.

 

Şimdi bu işlerle ilgili şikâyetler belli, müfettiş raporları belli bunun gereği ne ise yapılır. Bununla ilgili ne ben birşey söyleyebilirim, nede başka siyasi el bunu söyleye bilir. Mevzuat neyi gerektiriyor o noktada işine gücüne bakalar. Ben o kadar güçlü bir insan mıyım ki Necati Akdoğan’ı oradan alacağım başka bir yere vereceğim. Bu ülkede kanun var, nizam var, hukuk var. Gerekçe neyse gerekçenin getirisi neyse ona göre hareket edilir. Benim bu konuda söyleyeceklerim bu kadar.

 

Sonuç:

 

Çankırı Adalet Ve Kalkınma Partisi Milletvekili Salim Çivitcioğlu'na açıklamaları sonrası sorulan sorular arasında TZOB Yönetim Kurulu'nda Başkan Yardımcılığı görevinde bulunduğu sırada yeni yönetimde görev verilmeyen Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Necati Akdoğan'ın 'esnaf' kaydının düşürülmesi olayları sorarak karşılığında net cevap vermesini istedik.

 

Milletvekili Çivittcioğlu bu sorularımıza karşılık olarak "Benim bu olaylarla hiçbir ilgim yok, hepsi dedikodu, iftira" dediği ifadeleri kayıtlarımıza geçti.

 

Çivitçioğlu, “Kimse devletten üstün değildir, konu ile alakalı olarak Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü'nden gelen müfettişin 27 günlük çalışması sonucu ortaya koyduğu belgelere saygı duymak gerek, şeriatın kestiği parmak acımaz. Adamına göre kanun yok bu ülkede.” Dedi.

 

Son Dakika!

 

Edinilen bilgilere göre de Necati Akdoğan Esnaf Kefalet Kooperatifi Ankara Bölge Birliği yönetimden de alındı. (Bu bilgi Ankara’dan haber merkezimize ulaşan son dakika bilgi notudur.)

 

Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Usulsüzlüklere Müsaade Edinilmeyeceğine Vurgu Yaptı!!!

 

Geçtiğimiz günlerde, Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü'nden gelen müfettişin 27 günlük çalışması sonucu ortaya koyduğu belgeler çerçevesinde 'esnaf kaydı' düşürülen Çankırı Şoförler Odası Başkanı Necati Akdoğan, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ndeki koltuğunu da 'müdürlük' makamı ile değiştirdikten sonra, Şoförler Odası Başkanlık koltuğunu da 'başkan danışmanı' olarak değiştirmekte fazla ilgi görmedi. Akdoğan şu an bu görevlere devam ediyor olsa da koltukları tek tek boşaltacağa benziyor.

 

'Esnaf' kaydı düşürülen Akdoğan'ın başkanlığını yaptığı Şoförler Odası ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanlığı düşürüldükten sonra aynı yerde 'müdürlük' ve 'başkan danışmanı' olarak görevlendirilmiş ise de bu görevleri de sallantıda.

 

Çankırı Şoförler Odası Yönetim Kurulu'nun yaptığı son toplantıda 'başkanlık' görevinden ayrılan Necati Akdoğan'ın yerine Osman Erdoğan 'başkan' olarak seçildi. Yönetim Kurulu üyeliği düşen Necati Akdoğan da yeni başkan Osman Erdoğan tarafından 'başkan danışmanı' yapılmıştı.

 

Peki, bu yaşananlardan sonra vergi rekortmeni ilan edilen Necati Akdoğan neden küçük esnaflığa dönmeye çalışıyor?

 

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Merkez Birliği Genel Başkanı (TESKOMB) Abdulkadir Akgün ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Aydın aynı yerde 'müdürlük' ve 'başkan danışmanı' olarak görevlendirilmiş Necati Akdoğan hakkında nasıl bir karar verecekler merak konusu.

 

Bu haliyle, Necati Akdoğan’ın Çankırı İli Küçük Sanayi Sitesi adresinde bulunan iş yerinde Doğan Oto işletme adı altında işlerini yürüttüğü ve Çankırı Vergi Dairesi Müdürlüğünde kayıtlı, “oto tamir, bakım ve servisçiliği” faaliyetinin esnaf faaliyeti sınırlarını aştığı ve 6012 sayılı Türk Ticaret Kanununun 11’nci maddesi18.07.2007 tarih ve 2007/12362sayılı Esnaf ve Sanatkarlar ile Tacir ve Sanayicinin Ayrımına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Necati Akdoğan’ın belirtilen ticari faaliyetine ilişkin Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Sicili Müdürlüğündeki esnaf kaydının Çankırı Ticaret Sicili Müdürlüğüne aktarılması ve gereği için durumun kayıtlı olduğu Esnaf Ve Sanatkarlar Odası ile üst kuruluşuna bildirilmesi gerektiği hususlarına yer verilmiş olup, konuya ilişkin belgeler ekte gönderilmiş, bilgi ve gereğinin yapılması rica edilmiş. (T.C. Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü aracılığı ve Bakan adına Genel Müdür Yardımcısı Özgür Arzik)

 

Çivitçioğlu, “Hiçbir Kimseyi Savunmuyorum, Doğru Olan Neyse Onu Söylüyorum”

 

Şahsım ve Çankırı Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanlığının bilinçli, kasıtlı olarak bu olayın üzerine gidinildiği ifadelerine kesinlikle katılmıyorum.

 

Osman Karadeniz Başkanın; Akdoğan’ın Şoförler Odası ve Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanlığından Düşürülmesi Konusu İle Hiç Bir Alakası yok.

 

T.C. Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü aracılığı ve Bakan adına Genel Müdür Yardımcısı Özgür Arzik tarafından gönderilen imzalı evrak gereğinin yapılması hususunda Çankırı Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı Sicil Müdürlüğüne resmi olarak gönderilmiştir.

 

Çivitçioğlu’ndan net mesajlar: “Benim STK’ların hiç birisiyle alıp veremediğim yok, bürokratların hiç birisiyle bir alıp veremediğim yok. Siyasilerin hiç birisi ile bir alıp veremediğim yok. Ne zaman alıp veremediğim var biliyor musun? Bu millete burada yaşayan insanlara sıkıntı verdiği zaman alıp veremediğim var. Bunun adı ne olursa olsun en tepesinden en alt noktasına kadar kim olursa olsun bu millet emanet edilen konularla ilgili kendisinin taleplerine sıkıntı veren yapıyı bize gelecek şikayet edecek. Biz de gereği neyse yapacağız. Bak vatandaş verdi mi bize ceza, 31 Mart’ta bizim kulağımızı çekti mi? Çekti. Biz yanlışımızı düzeltmekle mükellefiz. Bu halka doğru olan neyse onu yapmakla mükellefiz. İnsanlar bize korkularından mı 15 senedir oy veriyorlar? “Siz bizi temsil ediyorsunuz bizim gönlümüzden geçeni aklınızdan geçeni vicdanen doğru olanı yap.” diye oy veriyorlar.

 

Demek ki bizim bir yerlerde göremediğimiz noksan kalan noktalar var. Bunları kontrol edeceğiz ve kaldığımız yerden, gönül almaya, insanlarımıza hizmet etmeye, insanlarımızın memnuniyetini artırıp Çankırı’mızı daha farklı bir noktaya getirmek için var gücümüzle çalışacağız.” Diyerek son noktayı koydu.

 

Önemli Not: Haber ve köşe yazılarına yapılan yorumlardan 'sadece' yorum sahibi sorumludur. Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan www.haberci18.com ve sahibi Mustafa Çelik sorumlu değildir.

 
Bu haber 3007 defa okunmuştur.

Etiketler :
hakan / 02-07-2019 09:00:00

Sayın vekil senin işin memlekete fabrika üniversite istihdam ve huzur getirmek sen git işini yap fazla karışma babanın işlerini bitiridne gözü milletin işine gücüne mi diktin.

nadir / 27-06-2019 16:56:00

Bunları konuşan senin ekibin yanındaki kişiler, biz yaptırdık, biz aldırdık diyorlar sayın vekil haberin ola.

MUHTAR / 27-06-2019 14:15:00

SAYIN VEKİL ALAKAM YOK DEYİP KENARA ÇEKİLİYORSUN.ZİRAAT ODASI SEÇİMLERİNDE HİÇ Mİ KARIŞMADIN? MUHTARLARI ARAYAN YANINA ÇAĞIRAN SEN DEĞİLMİSİN. KİMSE ÇOCUK DEĞİL.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI