Bugün...Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi
Tarih: 20-02-2018 21:10:32 + -


Öztürk, “Çankırı’da öğrenci profili ve öğretmen profili hakikaten çok güzel. Bunu biz yakinen görüyoruz. Ama farklı bir şeylerde ortaya konulsun istiyorum” diye belirtti.


Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

“Hayal bilgiden daha öte”

 

Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, eğitim değerlendirmesi ve Milli Eğitim projeleriyle ilgili bilgi vermek için 19 Şubat 2018 Pazartesi günü basınla bir araya geldi.

 

Gençleri geleceğe hazırlamanın zor bir süreç olduğunu beyan eden Öztürk, “Çocuğun eğitimi anne ve babayla aile ocağından başlamakla birlikte eğitim öğretim ortamlarında öğretmenlerimize, idarecilerimize emanet ve sosyal çevreleriyle bunu destekleyici unsurlarla çocuk geleceğe hazırlanıyor” ifadelerine yer verdi.

 

Öztürk, “Çankırı’da öğrenci profili ve öğretmen profili hakikaten çok güzel. Bunu biz yakinen görüyoruz. Ama farklı bir şeylerde ortaya konulsun istiyorum” diye belirtti.

 

Teknolojik açıdan ilerde olan ülkelerin olduğunu ifade eden Öztürk, “Japon çocukları doğduğunda teknolojiyle tanışmaya başlıyorlar. Şimdi bu aynı zamanda ekonomik gelişmişliği de beraberinde getiriyor. Şuan güçlü olan ülkeler teknolojik açıdan zengin olan ülkelerdir” dedi.

 

Öztürk, “STEM eğitimi denen bir eğitimle fen alanı, teknoloji alanı, mühendislik ve matematik bu 4 alanın birleşiminden oluşan akıl yürütme, hayal kurma, hayalindekini gerçekleştirmedir. Bilgi kağıtlarda yazılıdır. Hayal bilgiden daha öte. Hayalin ötesinde yeni bilgilere ulaşırsınız. Çocukların önüne biz sorgulayıcı, değişen ve gelişen dünyada ileriye nasıl adım atabilir bunları vermemiz gerekiyor. Yoksa sınıfların içerisinde 40 dakika ders anlatmak işi çözmüyor. Pratikte bunu çözmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

Türkiye’nin dört bir yanında olan projelerin hepsini gerçekleştirdiklerini belirten Öztürk, “Şuan bütün okullarımız yenilikçilikle ilgili birer proje yapıyorlar. Öğrencilerimiz İngilizce bir gazete tasarladı. Bu gazeteyle birlikte okullardan gelen bilgileri koordinasyona gönderiyorlar. Birim bunları değerlendirdikten sonra bilgiler gazetede yer alıyor. Bu metinler farklı okullardan geldiği için bütün okullar birbirinden haberdar olacaklar” dedi.

 

Öztürk, konuşmalarına şu şekilde devam etti:

 

“Özel eğitimle ilgili, milli değerlerimizle ilgili, kitap okumayla ilgili projelerimiz var. Öztürk, “Engelleri aştık evleri sınıf yaptık. Şuan Çankırı’da evde eğitim gören 12 öğrenci var. Çocuğumuz evde eğitim görüyor.

 

Öğretmenimiz eve gidiyor birebir eğitim veriyor. Görme engelli öğrencilerimize yönelik projemiz var. Onlar kitap okuyamıyor. Kitaplar seslendiriliyor ve bunu çocuk dinleyebiliyor. Bunların hepsi yenilikçi kapsamındaki projelerdir. 10 kıta tek yürek projesi göçmen öğrencilerimize yönelik projemizdir. Bunun yanı sıra Çankırı’da 2 kitap yazılıyor. Onay verilirse bu kitaplar Çankırı için gerçekten başarılı çalışmalar olacak”.
Bu haber 2176 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI