Bugün...Milli Futbolcu Celil Sağır Çankırı’da Başağa Oldu
Tarih: 02-04-2018 19:04:57 + -


Konuklar, ilk defa geldikleri Çankırı’da çok güzel anılar biriktirdiklerini söyleyerek Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür etti.


Milli Futbolcu Celil Sağır Çankırı’da Başağa Oldu

İki kardeş ülkeyi dostluk maçı ile 2018 Çankırı Farkındalık Yılı kapsamında Çankırı’da buluşturan Belediye Başkanı İrfan Dinç, TMVFL Fedarasyon Başkanı Kenan Gürsu beraberindeki Türkiye-Bosna Hersek heyetine Çankırı’nın tarihini ve kültürünü tanıttı.

 

Çankırı’ya özgü yâran geceleri yerli ve yabancı konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Yaran kültürü; adabı, yemeği, disiplini, hoşgörüsü ve misafirperverliği ile konuklarının ilgisini çekiyor. Yaran kültürünün bu haftaki konukları Türkiye ve Bosna Hersek Masterler ve Veteranlar Milli Takım sporcuları oldu. Bir zamanlar Türkiye Milli Takım ve Fenerbahçe’nin gözde futbolcularından tanıdığımız Celil Sağır ile TMVFL Fedarasyon Başkanı Kenan Gürsu Çankırı’da Yâran Başağası oldu. Mütevazı ve hoşgörülü kişiliği ile tanınan Sağır, Yâran ocağındaki orta oyunlara iştirak ederek geceye renk kattı. Bosnalı futbolcular da ondan ilham alarak Yaran kültürünün misafir ağaları oldu. Futbolcu konuklar, gösterdikleri uyum ile Anadolu kültürüne ne kadar yakın olduklarını da gözler önüne serdi.

 

Konuklar, maç sonrasında Tuz Mağarası ve Kaleyi gezerek Çankırı’da stres attı. Özellikle Tuz Mağarası’na hayran kalan konuklar, böylesine bir rezervin Türkiye için önemli bir kaynak olduğuna dikkat çekti. Konuklar, ilk defa geldikleri Çankırı’da çok güzel anılar biriktirdiklerini söyleyerek Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2595 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI