Bugun...Milli Güreşçi İşitme Engelli Seyfullah Karadeniz’e Paspas Çektirme Olayına Validen Açıklama Geldi
Tarih: 11-01-2018 08:49:16 Güncelleme: 11-01-2018 14:34:16 + -


Avrupa şampiyonuna temizlik yaptırılıyor iddiası Vali Aktaş: "Bu işi milletimize yakışır bir şekilde çözeceğiz"" dedi.


Milli Güreşçi İşitme Engelli Seyfullah Karadeniz’e Paspas Çektirme Olayına Validen Açıklama Geldi

Gündemi meşgul eden Milli Sporcumuz ile ilgili kirli, doğruluk payı ne kadar var olup olmadığını bilmediğimiz bu haberle hiçbir alakamız yoktur. Haberi duyup okuyunca inanasımız gelmedi. Bu haberi yapanlar her kimse bilip bilmeden kaleme alıp yayına vermişse utanırlar mı, utanmazlar mı bizi ilgilendirmez. Milli gururumuzu kendi oyunlarına alet edenlere yazıklar olsun.. Biz Çankırı basını olarak ilimizin adının kötü duyulmasına şiddetle karşıyız.

Sonuç olarak başka medya organları ve Tv’lerde bu haberi duyunca midemiz bozuldu. İlin valisi konu ile ilgili bir açıklama yaparak olayın üzerine gidileceğini duyurdu. İnşallah Çankırı’yı bilmeyen, tanımayan kişilere bu haberi servis edenler bulunurda hesabı o zaman sorulur.

Sayfamızda bulunan Vali beyin açıklaması haber metni dışındaki diğer bilgiler başka yayın organlarının Antalya’dan yayınlandığı belirlenmiş olup gelişmeleri takip etmekteyiz. Haber metni biz Çankırı basınına ait değildir.

 

İşte Antalya'dan Yayına Verilen Haber Metni Hep Birlikte Okuyalım: 

 

Avrupa Şampiyonu İşitme Engelli Milli Güreşçi Seyfullah Karadeniz'in yerleri paspaslayarak milli takıma hazırlanması şaşkına çevirdi.

 

Olimpiyat 3.'sü, Dünya 2.'si, Avrupa, Şampiyonu İşitme Engelli Milli Güreşçi Seyfullah Karadeniz’in yerleri paspaslayarak milli takıma hazırlanması görenleri şaşırttı.

 

Çankırı Güreşçiler Gençlik Derneği Başkanı Talip Dönmez, ülkemizi temsil ederek uluslar arası platformda birçok kez Ay-Yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran milli güreşçimizi, antrenman yapmak yerine elinde paspas ile çalıştığı kurumun yerlerini parlatmasının ve spor kurumunun en ücra birimlerinde görevlendirilerek antrenman yerinden uzaklaştırılmasının kendilerini ve sporsever Çankırılıları derinden üzdüğünü ifade etti.

 

Böylesi görülmedi!

 

Çankırı Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü'nde taşeron olarak çalışan Olimpiyat 3.'sü, Dünya 2.'si, Avrupa Şampiyonu İşitme Engelli Milli Güreşçi Seyfullah Karadeniz'in, çalıştığı kurumun yerlerini parlatmaktan, ülkemizi temsil edeceği uluslararası müsabakalara çalışmak için vakit ayıramadığı ifade edildi.

 

Aynı İtibarı Göremiyor

 

Çalıştığı kurumda baskıcı ve keyfi uygulamalara maruz kaldığı açıkça görülen şampiyon sporcunun tersine, aynı kurumda aynı statüde çalışan mesai arkadaşlarında gözetilen itibarın kendisinde göz ardı edildiği belirtildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Çankırı Güreşçiler Gençlik Derneği Başkanı Talip Dönmez, böylesi aleni bir şekilde yapılan haksızlığa sessiz kalmayacaklarını belirterek, "Milli sporcularımıza sergilenen olumlu veya olumsuz davranışlar, ülkemizin itibarının da belirleyicisidir. Ülkemizin istikrarlı biçimde sağladığı ve devam ettirdiği güçlü kimliğimizi yerelde hiçbir yöneticinin zafiyete uğratmasına hakkı yoktur. Halbuki; bizim için bayrak demek vatan, namus demektir. Bayrağımızı en tepelerde dalgalandıran Milli sporcuya yapılan çirkin muamelenin sorumlularının yaptıkları cahillik üzücüdür" dedi.

 

"Bu tür yaptırımları onaylamıyoruz"

 

Dönmez ayrıca, "Yıllarca eşinden, çocuklarından uzak kalarak Milli Takım kamplarında sadece ülkesini en iyi şekilde temsil edebilmek için gecesini gündüzüne katan hiçbir milli sporcunun bu tür yaptırımlar ile karşı karşıya kalmasını onaylamıyoruz. Hangi branştan olursa olsun milli sporcularımızın olumsuz koşullarına sessiz kalmayacağız. Kaldı ki; Seyfullah Karadeniz, devletin Şeref Aylığı bağlamış olduğu bir sporcudur. İlgili ve yetkili mercilerin bu konuya duyarlılık göstereceğine de şüphemiz yoktur" diyerek tepkisini gösterdi.

 

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş'tan Jet Hızıyla Açıklama geldi.

 

Avrupa şampiyonuna temizlik yaptırılıyor iddiası Vali Aktaş: "Bu işi milletimize yakışır bir şekilde çözeceğiz"

 

Avrupa şampiyonu olan milli güreşçi işitme engelli Seyfullah Karadeniz hakkında temizlik yaptığına dair iddialara Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş'tan açıklama geldi.

 

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş konuyla ilgili bilgisinin olmadığını, medyaya yansıdıktan sonra haberinin olduğunu aktardı. Konuyla ilgili araştırma yapacağını bildirerek, ilk olarak sporcuyla görüşeceğini ifade etti. Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, "Bize bu olay ulusal medyaya yansıdıktan sonra ben de bu işe vakıf oldum. Daha önce bu konuda bilgim olmadı. Bu işin usulü aslında şudur: Kamuda ya da herhangi bir yerde bir sorun varsa ilin valisi bilgilendirilmelidir. Bu işi çözemezse ondan sonra kamuya yansır. Bu bize iletilmediği için doğrudan medya kanalı ile halkımıza ulaşmış oldu. Burada kendimizi de şahsım adına kabahatli olarak kabul ediyorum ama bize yansımış olsaydı ama bizde halka yansımadan çözerdik" dedi. Açıklamasını sürdüren Vali Aktaş, "Ulusal bir sporcumuzun böyle duyurulması devletin zaafı olarak halk tarafından algılanabilir. Kamuda kendisine tanımlanan bir görevi yapıyor. Bu görev de temizlik görevi. Ulusal bir sporcumuzsa, başarı sağlamışsa moral motivasyon olarak da ayakta kalması icap eder. Kendisi tabii ki çalışacak, aldığı ücreti hak etmeli ama daha farklı bir görevde çalıştırılabilir. Ben Ankara'da toplantıdaydım yeni geldim. Talimatı verdim sabahleyin ilk işim sporcumuzla görüşmek, amirleri ile görüşmek olacak. Bu işi milletimize yakışır bir şekilde çözeceğiz. Bundan halkımız emin olabilir" ifadelerine yer verdi.

 
Bu haber 3488 defa okunmuştur.

Etiketler :
ekrem ÇAPRAZ / 12-01-2018 09:06:00

DELİNİN BİRİSİ KUYUYA BİR TAŞ ATMIŞ KIRK AKILLI ÇIKARTAMAMIŞ MİLLİ SPORCUMUZ ÜZERİNDEN EKREM BAŞKANA YÜKLENEMEZSİNİZ.. SİZLER HAFTASONU SICAK YATAKLARINIZDAN ÇIKMAZKEN EKREM BAŞKAN İLİN SPOR MÜSABAKALARINI CANLI TAKİP EDİYOR İLGİLENİYOR BU KONU YILLARDIR ORTAYA ÇIKMADI DA ŞİMDİ NEDEN ÇIKTI KÖR OLMAYIN KARDEŞİM OYNANAN OYUN ORTADAAA KENDİNİZE GELİN

Burak Atakul / 11-01-2018 11:58:00

Bir Cankirili ve 14 sene Güreşe hizmet veren birı olarak ulusal basında çıkan bu haber vicdanen rahatsızlik verdi.Dünya şampiyonu Seyfettin Karadeniz kardeşim ve Şuan çankiri genclik güreş derneği başkanı Talip dönmez benim omuz omuza mücadele ettiğim arkadaşlarım.Seyfullah da potansiyeli olan bir kardeşimizdi ve Avrupa şampiyonu oldu.hepsi ile gurur duyuyorum.sayın valimizin bu konuda hassasiyet ile degerlendirme yapacağına hiç kuşkum yok.inşallah bayrağımızı ulusal arenada dalgalandirmaya devam edecekler

yabancı / 11-01-2018 11:03:00

yazık çok yazık bu kör dövüşler yüzünden yine kaybeden yine itibarı zedelenen ÇANKIRI olacak...

çankırılı / 11-01-2018 09:51:00

Çankırıda İl Spor Müdürü olacak hiç yetişmiş insan yok ve onun için çoooook başarılı birisini bulduk getirdik İl Müdürü yaptık o da dünya şampiyonu sporcuya bunları yapıyor. Vah Çankırı mın haline .FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI