Bugün...Mimar Sinan Mahallesi TOKİ İstemiyor
Tarih: 28-07-2018 11:02:32 Güncelleme: 28-07-2018 18:31:32 + -


Toplantıya sonradan katılan milletvekili Salim Çivitcioğlu’da “.Biz buraya seçim kampanyası zamanında geldik, bu mahallemizin sorunları neyse sonuna kadar arkasındayız, bize düşen görev neyse sonuna kadar yapacağımıza da söz verdik” dedi.


Mimar Sinan Mahallesi TOKİ İstemiyor

Mahalle Buluşmaları TOKİ Konutlarından Başladı

 

Vatandaş Sordu, Başkan Boz Cevapladı

 

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz,  Mahalle Buluşmalarının startını Mimar Sinan Mahallesi’nden verdi. Başkan Boz, halkın istek ve önerilerini dinlemek için TOKİ Konutları sakinleri ile bir araya geldi.

 

Çankırı Belediyesi, yerel yönetim ile halkın daha iyi bütünleşmesini sağlamak ve ihtiyaçları yerinde tespit etmek için Mahalle Buluşmalarını başlattı. Belediye Başkanı Hüseyin Boz, birim müdürlerini de yanına alarak vatandaşların istek, şikâyet ve önerilerini dinledi. Başkan Boz, bu uygulamanın hem halkın isteklerini öğrenilmesi ve sıkıntılarına hızlıca çözüm getirilmesi hem de belediye çalışmalarının daha iyi ve etkili anlatılması noktasında büyük avantaj sağlayacağına inandıklarını kaydetti. Mahalle Buluşmasında vatandaş istediği her şeyi sordu, Başkan Boz ise ekibi ile birlikte yanıtladı. Vatandaşların istek ve önerileri ilgili birimlerce not alındı. Toplantıya Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu, AK Parti İl Başkanı Celal Kaman ile AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu da katıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği toplantıdan mahalle sakinleri de memnun ayrıldı.

 

Boz, Çankırı Belediyesi olarak vatandaşların haklı taleplerini yerine getirmeye gayret edeceklerini belirterek Mahalle Buluşmaları kapsamında her hafta bir mahallede vatandaşlarla bir araya geleceklerini söyledi.

 

“TOKİ Bizi Kandırıyor Kendi Cebini Dolduruyor”

 

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Mahalle Buluşmalarının startını Mimar Sinan Mahallesi’nden verdi. Başkan Boz, halkın istek ve önerilerini dinlemek için TOKİ Konutları sakinleri ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantıda mahalle sakinleri TOKİ’ye büyük tepki gösterdi.

 

Çankırı Belediyesi, yerel yönetim ile halkın daha iyi bütünleşmesini sağlamak ve ihtiyaçları yerinde tespit etmek için Mahalle Buluşmalarını başlattı. Belediye Başkanı Hüseyin Boz, birim müdürlerini de yanına alarak Mimar Sinan Mahallesinde vatandaşların istek, şikâyet ve önerilerini dinledi.

 

Perşembe akşamı saat 19:00’da Mimar Sinan Mahallesi’nde gerçekleştirilen toplantıda vatandaşların tamamına yakını TOKİ’den dert yandı ve tepki gösterdi. Özellikle geçmiş dönemin belediye başkanı İrfan Dinç ve İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Okçu’ya tepki gösteren bazı vatandaşlar, yıllardır mağdur edildiklerini dile getirdiler. Toplantı esnasında orada bulunan Mehmet Okçu’ya sinirlenen bir kaç vatandaş ise, “Neden orada gülüyorsun” diye tepki gösterdi.

 

TOKİ ihalelerine de değinen bir mahalle muhtarı ise, “İhalenin ucu açık diyor. O ihalenin ucu açıksa ben şimdi burada istifa etmeye hazırım. Ayıp diye bir şey var” dedi.

 

TOKİ’nin kendilerini çok mağdur ettiğini de aktaran mahalle sakinleri, Milletvekilimiz Hüseyin Filiz TOKİ Türkiye genelinde her 100 metrekareye borçsuz bir daire veriyor dedi. Burada bulunan vatandaşlarımızın çoğunun ev ve arsası 100 m2’den fazla. 200-300 m2 olanlar bile var. Neden borçlanıyoruz. Bu insanlar aldıkları evin bedelinin hepsini kiraya verdiler. TOKİ alırken ucuz alıyor, satarken ise çok yüksek fiyata satıyor. Neden devamlı bizleri borçlandırıyor. TOKİ kendi cebini dolduruyor. Arsamızı TOKİ’ye veriyoruz fakat rezil oluyoruz.” dedi.

 

TOKİ’nin Çankırı’da vatandaşları hep mağdur ettiğini aktaran vatandaşlar, “Tam 13 sene oldu. Evimizde oturamıyoruz. Birinci etapta mağdur bırakıldık ikinci etapta mağdur bırakıldık üçüncüsünde de aynısı olacaksa yapılmasın. TOKİ bizi hep kandırıyor. 13 senedir bir anlaşmaya varılmadığı söyleniyor. 13 sene neredeydiniz. 5-6 katlı yerlere 12-13 kat vermesini biliyorsunuz, bizim sorunumuzu da çözmeyi bilin” dediler.

 

“Bölgeyi TOKİ’ye vermek yerine müteahhitlere verelim. Daha avantajlı” diyen bir mahalle sakini, “3. etabı siz neden imara açmıyorsunuz. Çankırı’da çok sayıda müteahhit var. Gelin evimize bakın insan durabilecek durumu varsa onu söyleyeceksin yoksa bana müsaade edeceksin kendi çabalarımla evimi yapıp oturacağım. Ben TOKİ’ye karşıyım. Manzarayı görüyorsunuz, benim hoşuma gitmiyor. TOKİ istemiyoruz. 13 senedir anlaşılmadı mı bu?” dedi.

 

Gerçekleştirilen toplantıda ayrıca mahalle sakinleri yolların bozukluğu, aydınlatma sıkıntısı ve otobüs servisleri konusuna değindi. Özellikle bayanlar ve yaşlılar mahalleye otobüs seferlerinin yapılmasını istedi.

 

Vatandaşların sorunlarını dinleyen Belediye Başkanı Hüseyin Boz, TOKİ konusuna değinerek, “TOKİ’yle alakalı mahalle muhtarlarımız konuya hakim. Bence TOKİ’ye kilitlenip kalmayalım. Ve TOKİ’yle ilgili bağlayıcı herhangi bir söz söylemeden İl Başkanımızla 2 milletvekilimizle muhtarlarımızla TOKİ’yle görüştükten sonra sizin adınıza iyileştirme mi olacak taşınmanızı hızlandırılması için talimatlar mı verdireceğiz 3. etabın başlaması için bunu mu hızlandıracağız bu konuşmayı yaptıktan sonra TOKİ’yle alakalı sizleri tekrar bilgilendirelim. TOKİ noktasına takılıp diğer sorunlarımızı da görmemezlik etmeyelim. TOKİ’yle ilgili şuan ne söylesek görüşmediğimiz için afaki bir konuşma olacak. Bakanlıklarımız yeni oluştu. Biz TOKİ’nin bu bölge için öncelikli bir konu olduğunu biliyoruz.

 

Muhtarlarımızı da alarak TOKİ başkanımızla görüştükten sonra gerekirse size yine bilgi verelim. Bu konuya takılıp kalmayalım. En az 2 aydır belediye başkanıyım. 15 kere TOKİ’ye çıktım. TOKİ’yle ilgili 10 gün süre verin bize. Biz TOKİ başkanıyla görüştükten sonra bu konuyla ilgili size 2. Ve 3. etapla ilgili bilgi vereceğiz. Kalenin afet durumuyla alakalı afetten ya da TOKİ’den buranın tel örgüyle kapatılması ve korunmaya alınması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Arkadaşlar hem vatandaşlarımızın hem de çocuklarımızın eğlenebilmesi için bir park rica ediyorlar. En uygun yere size layık parkı bu mahallemize kazandıracağız. Biz sizin sorunlarınızı çözmeye geldik. Amaç bağcıyı dövmek olmasın üzüm yemek olsun. Kentsel dönüşümlerin içine müteahhitlerin çıkması çok zor. Biz üçüncü etabı TOKİ’ye yaptırmamız lazım” dedi.

 

Mahalle toplantısına katılan AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, “Belediye Başkanımızla birlikte sizlerin talep ve isteklerini yerinde görmek ve hep birlikte çözüm yolu bulmak için buradayız. Bu tür toplantılarımız devam edecek.” dedi.

 

Toplantıya sonradan katılan milletvekili Salim Çivitcioğlu’da “.Biz buraya seçim kampanyası zamanında geldik, bu mahallemizin sorunları neyse sonuna kadar arkasındayız, bize düşen görev neyse sonuna kadar yapacağımıza da söz verdik” dedi.

 

 

 

 

 

 
Bu haber 4302 defa okunmuştur.

Etiketler :
Ekrem / 06-01-2019 13:11:00

Karatekin mahallesi sakinleri merak ediyor toki ne zaman gelecek bizim mahallemize .3.etap kapsaminda

Burak / 06-01-2019 11:17:00

Toki ile ilgili çalışmalar çok yavaş. 2. Etap hala bitmis degil teslim edilmedi. 3 etap ne zaman baslayacak, toki çalismalarının biraz hızlandırılması gerekir, milletvekilleri, belediye başkanlığı biraz bu toki konusunda çalışmalara agırlık vermeli.

MAHALLE SAKİNİ / 30-07-2018 11:58:00

ZAMANININ BELEDİYE BAŞKANI MÜTAHİTLERE SEÇİM KAMPANYASI OLARAK TOKİYİ YAVAŞLATMASAYDI VE BUKADAR YÜKSEK BİNALARA İZİN VERİP TEPEYE BAKAN DAİRELERDEN MÜTAHİTLER 3000 LİRA İSTEMSEYDİ ŞİMDİ TOKİ ÇOK DAHA GÜZEL OLACAKTI AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİSİYLE MÜTAHİTLER ZENGİN OLDU TOKİ SAKİNLERİ MAHDUR. BUNUN TEK BİR SEBEBİ ESKİ BELEDİYE BAŞKANIDIR KENDİNİN VE BAŞKANLIĞINI DÜŞÜNÜP TOKİYİ DURDURDU İMARA AÇILSIN MADEM ORALARIDA MÜTAHİT YAPSIN BAKALIM BUKADAR UZUN MU SÜRECEK..HEP OYALANDIK HEP KANDIRILDIK

SİYASETÇİ / 28-07-2018 13:04:00

TOKİ DEVLETİN BİR İDARE KURUMU DEĞİL Mİ ARKADAŞ?KİM KİMDEN CEPLERİNİ DOLDURUYOR..ÇANKIRIDA CEBİNİ DOLDURAN TEK MÜESSESE ÇANKIRI MÜTAAHHİTLERİ..NEYİN PESŞİNDESİNİZ..350-400 TL ÇANKIRIDA DAİREMİ SATILIR?DAİRE DENİZE Mİ BAKIYOR?MANZARASI MI VAR?A LÜX DAİRE Mİ?İNSANLARIN GÜCÜ SADECE BANKADAN KREDİ ÇEKMEYE YETİYOR..GÜN GEÇTİKÇE MÜTEAHHİT EV DÜKKAN SAHİPLERİ YATTIĞI YERDEN ZENGİN OLUYOR..AZCIK MANTIK ÇANKIRI ..AZCIK LÜTFEN..UYUMAYIN...TOKİ BİLEREK KASTEN BAHANE UYDURULARAK BEKLETİLİYOR.EĞER Kİ TOKİ TAM VE RANDIMANLI UYUMLU GÖREVİNİ YÜRÜTEBİLSE,ÇANKIRIDAKİ DAİRE FİYATLARI ANİ DÜŞÜŞ YAŞAYACAK..ÇANKIRI KÜÇÜKTÜR SAMSUNDAN..SAMSUN DENİZE SIFIR ALÜX DAİRELERİN FİYATLARINA BAKIN KARŞILAŞTIRIN EV ALIRKEN...MÜTAHHİTLERE YEDİRMEYİN KARDEŞİM PARANIZI.ZATEN CEBİNİ DOLDURAN DOLDURDU..SİYASETÇİLERİMİZ VE İLGİLİ MAKAMLAR DERHAL BU KONU ARAŞTIRILMALI.ÇANKIRI HALKI KULLANILIYOR...FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI