Bugün...Ne Olacak Bu Öğrencilerin Hali?
Tarih: 06-08-2019 06:53:04 + -


Bu önemli olan konu hakkında özellikle veliler ve öğrenciler eğitim öğretim yılı başlamadan İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bu yaraya bir parmak basarak çözüm bulmasını acilen beklemektedirler.


Ne Olacak Bu Öğrencilerin Hali?

İlimiz Merkezde bulunan, Hazım Dağlı İlköğretim Okulunun mevcut binasının yıkılarak yerine yeni okul binası yapılacağından, Okul komple o dönemin Valisi tarafından verilen talimat gereğince, İlimizde bulunan o dönem ki  adı ile Çankırı Cumhuriyet Anadolu Lisesi binasının boşaltılması nedeniyle Liseye ait binaya taşınmıştı.

 

Bu geçen sürede Okul çevresinde bulunan öğrencilerin okula kayıt işlemleri yapıldı. İlkokul ve ortaokul sınıflarına yapılan kayıtlarda öğrenim gören öğrenciler eğitim hayatlarına devam etmekteydi. Hazım Dağlı Okulu yerleşkesine yeni yapılan okulun tamamlanması ile  bu yıl yaz tatili döneminde alınan karar doğrultusunda, Okul tekrardan taşınarak önceki bulunan adresine geri dönüş yaptı.

 

Mevcut bulunan okulun ismi İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından değiştirilerek yeni bir okul adı ile bu yıl eğitim vermeye hazırlanmaktadır. Bu muhitte oturan öğrencilerin okulun taşınmasından dolayı, ilkokul ve ortaokul olmak üzere mevcut kayıtlı bulunan öğrencilerin tekrar kayıtlarını bu yeni okula nakil yaptırması gerekliliği doğmuştur. Öğrencilerin Okul adı ve sınıflarının değişeceğinin yanı sıra, en önemli değerleri olan Öğretmelerinin Hazım Dağlı İlkokulu ve Ortaokuluna İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gönderilmiştir. Tüm öğrenciler ve veliler, Öğretmenlerinin ve sınıflarının değişeceğinden dolayı bocalama dönemi yaşadıklarından, şuan bir boşlukta ve ne yapacaklarını bilememektedirler.

 

Bu önemli olan konu hakkında özellikle veliler ve öğrenciler eğitim öğretim yılı başlamadan İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bu yaraya bir parmak basarak çözüm bulmasını acilen beklemektedirler. Konu hakkında İl Milli Eğimi Müdürlüğünü acilen göreve davet ediyoruz. 
Bu haber 4080 defa okunmuştur.

Etiketler :
Veli / 07-08-2019 17:02:00

Hazım Dağlı İlkokulu, Ankara yolu üzeri Deveciler Sitesi mevkinde bulunan yeni binasına taşındı. Öğrenciler yeni okula kayıtlarını alacak, Öğretmenleri değişecek, yeni Öğretmene ve yeni sınıfa alışacak kaç ay geçecek, gel de bu öğrenciden bu şekilde yapılan değişiklikle başarı bekle. Günümüz Türkiyesi.

Veli / 07-08-2019 14:01:00

Finlandiya eğitim sistemini beklerken Ugandayla yarışır hale geldik, Göcebe okulla nereye kadar gideceğiz, bu beceriksiz yönetimin cezasını neden çocuklarımız çekiyor. Hazım Dağlı okulunda bir süredir geçici öğretmenlerle idare edildi, tam öğretmen kadrosu oluşturuldu derken şimdide taşınma durumu çıktı. yerleşik duruma gelmiş Hazım Dağlı burada kalıpta devecilere yeni okul ve yeni kadro açılamazmıydı. çocuklarımızın hangi okula gideceğini hala bilemiyoruz. Neden tüm veliler çocuklarını Mehmetcik okuluna kaydettirmek istiyorlar, çocukların aynı şartlarda eğitim alması bir hak değilmidir. bu hak eşit dağıtılamıyorsa bu bir beceriksizlik değilmidir. Bu beceriksizliği yapanlar, çocukları velileri ve öğretmenleri mağdur edenler nasıl o koltukları işgal edebiliyorlar. Özellikle Mehmetcik okulunun araştırılması neden tercih konusu olduğu ve neden aynı imkanlardan diğer okullardaki öğrencilerin faydalanamadığının araştırılması ve sebep olanlara hesabının sorulması gerekmektedir. malesef milli eğitimin derdinin eğitim veya öğrenciler olmaması çok üzücü bir durum.

Mithat yıldırım / 06-08-2019 21:48:00

Hilmi Bıyıklı Ortaokulu , Hazım Dağlı, Yunus Emre Ortaokulu hepsi karıştı. Hangi semtte şimdi Hazım Dağlı? Anlamadım. Açıklama bekliyoruz.

... / 06-08-2019 11:29:00

Bu okulda çalışan biri olarak yazıyorum. Yapılabilecek en kötü atamayı yaparak öğretmen arkadaşların hemen hemen hepsini mağdur ettiler. Bir çoğunun akıbeti belirsiz. Nereye gideceklerini bilmiyorlar. Norm fazlası oldular. Öğrencilerde aynı şekilde sıkıntı içindeler. Mehmetçik tarzı bir uygulama yapılarak mevcut okullar ismi ile yerinde kalıp diğer okullara yeni isim verilebilirdi. Oysaki bizler üç dört ay önce bu sıkıntıların olacağını yetkililere söylemiştik.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI