Bugün...Neden Bir Çatı Altında Toplanamıyorsunuz? (Özel Haber)
Tarih: 09-05-2019 11:26:47 Güncelleme: 09-05-2019 11:55:47 + -


Ülkemizde sosyal güvenlik kurumlarının yeniden yapılandırılması (kurumsal bütünleşme- Tek çatı ilkesi) konusu uzun yılları aşkın bir süredir tartışılan, ancak üzerinde ciddi çalışmaların yapılmadığı bir husustur.


Neden Bir Çatı Altında Toplanamıyorsunuz? (Özel Haber)

Çankırı'nın, Çankırılının sesi, gözü, kulağı olarak Konuşacağız…! Haksızlık karşısında susanlar dilsiz şeytandır. Devletten haksız kazanç elde eden, devleti zarara uğratan kim varsa ortaya çıkartmak boynumuzun borcudur.

 

Aynı Bakanlığa Bağlı Kurumlar Neden Çankırı’da Bir Çatı Altında Toplanamıyor, Neden Tasarrufu Düşünmüyorlar?

 

Çankırı sevdalısı, usta kalem Mustafa Çelik, “Bakanlıkları aynı ama; söz konusu kurumların bir çatı altında birleştirilmesi uygundur diyerek Savurganlığa son verilmesini istiyoruz. Haber yapmaktaki tek amacımızın da garip, fakir, sahipsiz Çankırı’mızın menfaatlerini korumak olduğunu ifade etti.”

 

Çelik “Çünkü bu işlerden (Kiralarda gezeleyen kurumlar üzerinden)16 senedir ilimizde zengin olmayan kimse kalmadığını vurguladı.”

 

“Çankırı’da İşler İyi Gitmiyor Azizim”

 

Çankırı’daki kurumlarla ilgili kopukluğu gün yüzüne çıkartarak kamuoyunu ve yetkilileri bilgilendirmek amaçlarımız doğrultusunda yaranlar, şehitler diyarı Çankırı’daki yanlışlıkları, vurdumduymazlıkları gün yüzüne çıkarmayı düşündük.

 

Ülkemizde sosyal güvenlik kurumlarının yeniden yapılandırılması (kurumsal bütünleşme- Tek çatı ilkesi) konusu uzun yılları aşkın bir süredir tartışılan, ancak üzerinde ciddi çalışmaların yapılmadığı bir husustur.

 

Çankırı Çok Dağınık, Çokta Savurgan!

 

Çankırı’yı bu kadar zorlamak niye?

 

Kurumları yanlış yönetiyorsunuz. Milleti en iyi siz kandırıyormuşsunuz.

 

Çankırı bu kadar zengin mide özel mülk sahiplerinin iş ve ev yerlerini kiralıyorsunuz? Çankırı ekonomisine böyle mi sahip çıkıyoruz? Kurum Müdürleri bir çatı altında birleşmeleri için daha hala neden sessiz kalıyorlar?

 

Araştırdık, Sorduk, Soruşturduk İlgisizliği Yine Sayfalarımıza Taşıdık!!!

 

SGK İl Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile İŞKUR İl Müdürlüğü aynı bakanlığa bağlıdır. Çankırı’da SGK il müdürlüğünün yeni yapılmış binası mevcuttur. Bu binada bu birimlerin toplanarak hizmet vermesi halinde diğer kurumlar da kira ödemeyecektir.

 

Ayrıca Vakıf Müdürlüğü ile AFAD Müdürlüğü de kira ödemektedir. Bu müdürlüklerinde kamu kurumlarında yer bulunması halinde kira ödenmeyecektir. Bir çok kurumumuz aylık kira ödemektedir. İlgili kurumların bu konularda gerekli çalışmaları yapmaları hususunda uyarılması gerekmektedir.

 

Madem Bakanlıklar aynı çatı altında toplandıysa lütfen çok başlılığa bir son verin. Bunun yolunu bulun.

 

"Orkestranın karşısında birden fazla şef olmamalı"

 

Kurumları yanlış yönetiyorsunuz. Milleti en iyi siz kandırıyorsunuz. Kurumlarda devrim yaptık diyorsunuz. Daha sonra yine başa dönüyorsunuz. Çankırı’daki kurumları Sayın Bakanın bir incelemesini, inceletmesini istiyorum. Ey bakanım sesimi yükselterek size sesleniyorum, Sayın Valim sizlere sesleniyorum ve rica ediyorum. Çankırı’yı inceleyebilirmisiniz? Bu kurumlar nasıl denetleniyor? Nasıl tam not alınıyor? Kısacası vesselam Çankırı’da SGK İl Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile İŞKUR İl Müdürlüğünde düzen yoktur.

 

Olmuyor beyler. Bizim de sabrımızın bir sonu var… Çankırı’yı ya sevin, yada görevinizi layıkıyla yapınız.

 

Gündemi özetleyen cümle. Çankırı’da herkeste bir mutsuzluk hakim şu ara. Kaybeden de, kazanan da, sözüm ona kazanan da mutsuz. Duyulmasın, görülmesin, bilinmesin.. Yok, böyle bir şey. Herkes görevini yapacak. Bundan sonra böyle. Biz yazacağız Çankırı halkı şehrimizde neler olup bitiyor öğrenecek. Hiçbir şeyin üstü kapalı kalmayacak. www.haberci18.com İnternet Medyası olarak bizden söylemesi. Bilgilerinize.

 

Şayet yalan yanlış bilgi kirliğimiz varsa sizler doğruları açıklayın da bizlerde kamuoyunu bilgilendirelim.

 

Neydi şu atasözü; Kol kırılır yen içinde kalır! Şimdilerde böyle olmuyor işte. Kalp kırılır, acısı içinde kalır! Kalın sağlıcakla.
Bu haber 2945 defa okunmuştur.

Etiketler :
ahmet / 13-05-2019 09:59:00

AFAD il müdürlüğüne baskıyla 4 katı fiyata kendi adamının yerini kiralattıran Hüseyin Filize ve ona çanak tutan AFAD il müdürüne bir sorun devletin zararını bilirler.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI