Bugün...Nüfus Müdürlüklerinde Yaşanan Sorunlar
Tarih: 10-01-2019 21:15:44 Güncelleme: 10-01-2019 21:18:44 + -


7 Ocak Pazartesi günü Çankırı Nüfus Müdürlüğünde çekilen fotoğraflara lütfen dikkat buyurunuz! Merkez ilçe müdürü izinli personelin işini yapmakta. İçişleri Bakanlığı ve siyasiler bir an önce tedbir almalı, ne vatandaşlar ne de nüfus personeli mağduriyet yaşamamalıdır.


Nüfus Müdürlüklerinde Yaşanan Sorunlar

Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Metin Memiş’in Nüfus Müdürlüklerinde Yaşanan Sorunları Dile Getiren  Yazılı Basın Açıklaması

 

El İnsaf! Duyun Bu Sesi…

 

Nüfus çalışanları, iş yoğunluğu ve elaman yetersizliği içerisinde büyük bir özveri ile vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Hem de büyük bir sabır ve metanetle… Ancak bu gayretli çalışmalar takdir görmediği gibi yeterli dahi görülmemektedir.

 

Bu gün pek çok il ve ilçe Yeni Nüfus Cüzdanı, ehliyet ve pasaport talep kuyruklarını eritmeye çalışıyor, nüfus çalışanları büyük bir kargaşanın içine düşmüş vaziyettedir. Nüfus çalışanları öğrenci kayıt dönemlerinde olduğu gibi bütün kamu kurumları topu nüfus çalışanlarının üzerine atmaktadır.

 

Nüfus müdürlüklerinde zaten eksik olan personelle iş yoğunluğu daha da artmıştır. Sadece 60-65 Milyon yenilenecek nüfus cüzdanı vardır. Ehliyet ve Pasaportta nüfustan verilmekte, nüfus müdürlüklerinde talep birikmeleri neticesi gerginlikler, büyük kargaşalar, yaşanmaktadır. Bundan dolayı acilen güvenlik tedbirleri alınmalıdır.

 

Biz Dün Uyardık, Bugünde Uyarıyoruz!

 

7 Ocak Pazartesi günü çekilen fotoğraflara lütfen dikkat buyurunuz! Merkez ilçe müdürü izinli personelin işini yapmakta. İçişleri Bakanlığı ve siyasiler bir an önce tedbir almalı, ne vatandaşlar ne de nüfus personeli mağduriyet yaşamamalıdır.

 

Biz Türk Büro-Sendikası olarak; her zaman olduğu gibi, bu günde bütün gücümüzle nüfus çalışanlarının sorunlarını çözmek için mücadele ediyoruz. “İçişleri ve nüfus çalışanları: biz varız, biz yaşıyoruz, bizim farkımıza varın” demekteler.

 

Bu konuda İçişleri Bakanı’na çağrımız vardır. "Bir kez olsun nüfus çalışanlarının sorunlarının çözümü için gayret sarf ediniz. Nüfus çalışanları sadece ve sadece emeğinin karşılığını alarak, huzurlu çalışma ortamı talep etmektedir.”

 

 

 

 

 
Bu haber 3517 defa okunmuştur.

Etiketler :
TOPAL / 11-01-2019 15:11:00

Milli Eğitim Müdürlüğünde, Valilikte boşta çok adam var personel ihtiyacı buralardan geçici olarak karşılanabilir.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI