Bugün...Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden Flaş Açıklama
Tarih: 27-12-2018 08:30:02 + -


Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü "vatandaşların söz konusu haberlere itibar etmemesini istedi.


Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden Flaş Açıklama

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri (NVİ) Genel Müdürlüğü, bazı  basın yayın organları ile sosyal medyada yer alan kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi değerli kağıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı ve nüfus cüzdanlarının 2019 yılından itibaren geçerli olmayacağı şeklindeki  haberlerin "asılsız" olduğunu bildirdi.

 

NVİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, son zamanlarda bazı basın yayın organları ile sosyal medyada 2019 yılında T.C. kimlik kartı, pasaport ve  sürücü belgesi değerli kağıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı, nüfus cüzdanlarının 2019 yılından itibaren geçerli olmayacağı, sürücü belgelerinin  yenilenmesi için sağlık kurulu raporu isteneceği ve bu nedenle belgelerin değiştirilmesi gerektiği şeklinde haberlerin yer aldığı belirtildi.

 

Söz konusu haberlerin "asılsız" olduğu vurgulanan açıklamada, T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi değerli kağıt ve harç bedellerinin her  yıl olduğu gibi 2019 yılı içerisinde de yeniden değerleme oranında artış yapılarak güncelleneceği, halen kullanılmakta olan nüfus cüzdanlarının T.C. kimlik kartı alınıncaya kadar geçerli olduğu ve sürücü belgeleri için mevcut uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan yenileme işlemlerine devam  edileceği kaydedilerek vatandaşların söz konusu haberlere itibar etmemesi  istenildi.
Bu haber 3457 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI