Bugün...Öğretim Üyemizin Projesine TÜBİTAK Desteği
Tarih: 07-08-2018 21:52:39 + -


Proje 1001 Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Projelerini destekleme programı kapsamında desteklenen 309 projeden biri.


Öğretim Üyemizin Projesine TÜBİTAK Desteği

Çankırı Karatekin Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Melike Bilgi Kamaç’ın “Yumurtalık kanserinin erken teşhisi için CA125 ve HE4 biyobelirteçlerinin eş zamanlı elektrokimyasal tayinine yönelik pratik etiketsiz ikili immünosensör geliştirilmesi” konu başlıklı Tübitak 1001 Programı Kimya – Biyoloji Araştırma Grubu (KBAG) kapsamında 2018 yılı 1. Dönemde araştırma projelerinden bilimsel olarak desteklenme kararı verildi.

 

Proje 1001 Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Projelerini destekleme programı kapsamında desteklenen 309 projeden biri; KBAG kapsamında ise 65 alt projeden biri olmuştur. Bu projenin tamamlanması ile kadınlarda görülen kanser türleri içerisinde en çok ölüme sebep olan yumurtalık kanserinin erken teşhisinin mümkün olacağı hedeflenmektedir. Bilgi Kamaç proje ile ilgili olarak: “Yumurtalık kanserinin erken teşhisi ile ölümle sonuçlanacak vakaların önüne geçmiş olacağız. Bir bilim kadını olarak bu projeyi yazma amacım, kadınların sağlıklı bir hayat sürebilmesine katkıda bulunmak.” şeklinde konuştu.
Bu haber 2152 defa okunmuştur.

Etiketler :
SİYASETÇİ / 08-08-2018 11:06:00

Sevgili rektör bey çalışmalarınızı takip ediyoruz.Farklı faaliyetler yapmaya çalışıyorsunuz.Yalnız şu soruyu sormak istiyorum..20.000 MEZUN ÇANKIRI'YA NE VERDİ?20.000 MEZUN ÇANKIRI'DAN NE ALDI?BUGÜN GELİŞMİŞ İLLERE BAKTIĞINIZDA ÜNİVERSİTE FAKTÖRÜ 1.SIRADA.(ESKİŞEHİR,İSTANBUL,KONYA V.S)ÇANKIRI İSE YERLİ YERİNDE DEĞİŞİM HAREKETLİLİK YOK.TEK HAREKETLİLİĞİN YAŞANDIĞI YER YUNUS AVM.O BÖLGEDE ARTIK KAYBOLMAK ÜZERE..SİZCE ÜNİVERSAL EĞİTİM SADECE MEZUN ETMEK Mİ YOKSA HER ÖĞRENCİNİN OKUDUĞU YERLEŞİM BÖLGESİNDE KALICI ÜRÜNLER BIRAKMASI MI DOĞRU OLUR??NE DERSİNİZ?FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Ç.K.Üniversitesi Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI