Bugun...Öğretmenler Gününün 35.Yıl Hatırasına Öğretmenler İle Öğrenciler Maç Yaptı
Tarih: 28-11-2016 15:50:07 Güncelleme: 28-11-2016 17:05:07 + -


Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sentetik çim sahasında oynanan maçta Mehmetçik Ortaokulu öğrencileri kıdemli okul müdürlerini 9-2 yendi.


Öğretmenler Gününün 35.Yıl Hatırasına Öğretmenler İle Öğrenciler Maç Yaptı

Öğretmenler İle Öğrenciler Maç Yaptı

 

24 Kasım Öğretmenler Gününün 35. Yıl hatırasına kıdemli okul müdürleri ile öğrenciler arasında futbol maçı oynandı.

 

Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sentetik çim sahasında oynanan maçta Mehmetçik Ortaokulu öğrencileri kıdemli okul müdürlerini 9-2 yendi.

 

Maç öncesi Öğrenciler “Eserinin üzerinde imzası olamayan yegane sanatkar Öğretmendir” pankartı ile sahaya çıktılar. Öğretmenler günü nedeniyle öğretmenlerine karanfil takdim ettiler.

 

Öğretmen aynı zaman da Hakem Seda Boduroğlu’nun başlama düdüğü ile gerçekleştirilen ve 15'er dakikalık 2 devre oynanan maçta mesleğinde uzun süre görev alan öğretmenler öğrencilere yenildiler.

 

Keyifli geçen maç sonrasında Öğretmenler Gününün 35. Yıl dönümü olması nedeniyle böylesi bir organizasyon yaptıklarını belirten Milli Eğitim Şube Müdürü Kenan Yada “24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle il programımız yapıldı. Öğretmenlik mesleği unutulmayan herkes de yeri olan bir durumdur. Öğretmenlik mesleğinin öneminin hatırlanması amacıyla değil, bir kez daha öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamak amacıyla yaptığımız bu organizasyonlar sebebiyle buradayız.” dedi.

 

Maç da iddialı olduklarını da belirten Yada gençlerden öğretmenlerini yormamalarını istedi ve maçı kimin kazandığının önemi yok dostluk kazansın dedi.

 

Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişi Arif Kartal “Sporda önemli olan kazanmaktan ziyade centilmen olmaktır. Çok güzel bir faaliyete bugün şahit olduk. Küçük arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Eğer böylesi organizasyonlar yaparak, çocukken çocuklarımızı iyi eğitirsek yarın futbolda başarılı oluruz. Küçük futbolcuların oyunlarına bayıldım” dedi.

 

6 yıldır Çankırı’da görev yaptığını ve Çankırı’yı çok sevdiğini de ifade eden Kartal, Çankırı’nın her alanda başarılı olmasını istiyorum açıklamasında bulundu.

 

Öğrenci  futbolcu Hasan Metin’de maç sonrası duygularını paylaşarak, “Öğretmenlerimizle maç yapmak bize çok büyük zevk verdi. Kazandığımız için çok mutluyuz. Öğretmenlerimizin ellerinden öpüyoruz” dedi.

 

Etkinlik baklava ikramı ile sona erdi.

 

35. yıl hatırasına sahaya çıkan isimler şöyle:

 

Hakem : Seda Boduroğlu.

 

Öğretmenler: Orhan Kemal Karakuş, Muammer Demirkan, Kenan Yada, Güngör Çalışkan, Ahmet Yolcu, İsmail Karabasmaz, Hilmi Erzurumlu, Arif Kartal, Duran Kabalakoğlu, Mürsel Eroğlu

 

Öğrenciler: Arda Bedir, Oğuzhan Çürük, Hasan Metin, Alperen Alabay, Tuna Kılıçkeser, Talha Enes Kıran, Emir Salih Kandiş, Furkan Önder, Kadir Irmak, Samet Demir, Fatih Yılmaz, Avni Zedef

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1731 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI