Bugün...Otomobil Çarpan Kocaoğlan Hayatını Kaybetti
Tarih: 09-11-2018 21:54:06 Güncelleme: 09-11-2018 21:55:06 + -


Kaza geçiren kocaoğlan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir.


Otomobil Çarpan Kocaoğlan Hayatını Kaybetti

Elim bir trafik kazası sonucunda Çankırı Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli yakınlarında karayolunun karşı tarafına geçmek isteyen devasa cüsseli boz ayı yiyecek ararken, bir taşıtın çarpması sonucu öldü. Kaza geçiren kocaoğlan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir.

 

Kastamonu - Ilgaz karayolu Kadınçayırı mevkisinde,  Ilgaz tünelinden çıkan bir otomobil, aniden yola fırlayan boz ayıya çarptı. Araçta maddi hasar oluşurken ayı ise telef oldu. Kazanın 08.11.2018 Perşembe günü gece saat 23:00 sıralarında meydana geldiği bildirildi.

Ağzı kan içerisinde olan boz ayı, kaza mahalline gelen Çankırı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince teslim alınarak cesette otopsi yapılmak üzere merkeze kaldırıldı. Ayı’nın cesedinin tahnitleme işleminin ardından sergileneceği edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

 

Boz ayının pikaba alınması sırasında Yoldan geçen diğer sürücüler ve yolcular araçlarını durdurup inerek meraklı bakışlar eşliğinde kanlar içindeki ayıyı cep telefonlarıyla görüntüledi. Uzmanlar özellikle Ilgaz Dağı Milli Parkından geçen sürücülerin yaban hayatını koruma adına hız kurallarına uymalarını ve daha dikkatli gitmeleri konusunda uyarıda bulundu.

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 6905 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer İlçeler ve Köyler Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI